pondělí, 23 duben 2018 15:56

MINIBASKETBALISTÉ skončili na NF na 9. místě

Brandýští minibasketbalisté v kategorii U11 B se, po perně vybojovaném postupu ze středočeské kvalifikace, zúčastnili Národního finále této kategorie, kde skončili na velice pěkné deváté pozici.

Cesta do východočeské metropole, Hradce Králové, však nebyla jednoduchá a začala na nymburské palubovce na konci ledna. Svěřenci kouče Filipa Čeňka uspěli s Nymburkem doma i venku a postoupili tak v nejkratším možném čase. Finále kvalifikace proti Kladnu byla mnohem náročnější a složitější. Nejdříve se v nabitém programu hledal vhodný termín. Začátkem dubna tak kluci odjeli do Kladna, odkud se vrátili se dvěma vydřenými výhrami po nesmírně vyrovnaném průběhu obou duelů. První zápas Brandýs vyhrál o patnáct bodů, když se od domácích odpoutal až v samotném konci. Následná odveta byla ještě dramatičtější, ale i na jejím konci se radovali brandýští minižáci, kteří slavili výhru o pět bodů. V brandýských odvetách byli domácí lepší po celé utkání, a tak se postup odehrál již v zápase číslo jedna. Ten kluci zvládli skvěle a vyhráli téměř o třicet bodů. Cesta po D11 do Hradce byla pro brandýský tým volná.

Na NF v Hradci kluci v úvodním mači ve skupině dostali nakládačku od Svitav, když nedokázali ubránit nejlepší hráče východočeského celku. Ve druhém kole již borci v brandýských barvách podali proti Písku mnohem lepší výkon, i když nakonec prohráli šestibodovým rozdílem a ve skupině skončili až třetí, což jim přisoudilo hrání o konečné 9.- 12. místo. Tam již Brandýs nezaváhal. Nejdříve porazili o dvacet bodů Olomouc a v boji o 9. příčkou jasně přehrál domácí Hradec o třicet bodů. Dvě výhry a dvě prohry jsou slušnou bilancí s velkou perspektivou do budoucna. Je to další skvělý výsledek mládežnického basketbalu v našem dvojměstí.

Čtvrtek 19.4.2018

utkání v základní skupině

BK Brandýs n.L. - TJ Svitavy 30:76 (13:44)

Body: Martins 12, Štajer 7, Holubec a Syrový po 4, Stieber 3