Menu
středa, 31 říjen 2018 12:45

Výsledkový servis 27.- 28.10.2018

Poslední říjnový víkend se nesl ve znamení oslav stého výročí založení republiky. Jde opravdu o výjimečnou událost. Máme štěstí, že jsme se toho dožili, kulatější narozeniny si nedovedu představit. Slavilo se téměř všude, v Praze, v televizi, v rozhlasu, ale i v Brandýse. Speciálně na brandýském náměstí, kde byl postaven takový menší kulturák pro 200-300 osob, což by kapacitně stačilo pro potřeby brandýské kultury. Takový kulturní dům se však staví maximálně jednou za sto let. Možná za padesát. Celou sobotu naše město slavilo kulturně, společensky i historicky. Vzpomínalo se a k mání byly i noviny z října 1918. Jedním z vrcholu programu bylo vyhlášení ankety „Největší osobnosti“. Dost jsem se na tom podílel a jsem rád, že se to dostalo až do finále, kde dominoval Emil Zátopek a sv. Václav. Krásný a honosný byl i závěrečný ohňostroj v Panské zahradě, který sledovaly stovky lidí.

I sportovní víkendová klání se nesla ve znamení stých narozenin naší republiky. Hrálo se v repre dresech, utkání zahajoval Masaryk, fanouškovská chorea si stoletou historii země také připomínala. Celá republika prostě slavila na všech frontách, tu sportovní nevyjímaje. Výsledky šly tentokráte trochu stranou, ale pozornost byla upřena především na fotbal, hokej a tenis. Pozornost fanoušků bílého sportu byla upřena především do Singaporu, kde se české tenistky snažily o úspěch na Turnaji mistryň. České prvenství se nakonec nekonalo, ale především Karolína Plíšková a deblový pár Siniaková, Krejčiková se rozhodně nemají za co stydět. Tenisté byli vidět i včera na Pražském hradě, kde převzali řadu státních ocenění. Byli mezi nimi Radek Štěpánek, Helena Suková a Petra Kvitová. Z dalších sportovních ikon se již dostalo jen na fotbalistu Petra Čecha a dvojnásobnou olympijskou vítězku Ester Ledeckou.

Týmy BK během víkendu odehrály čtrnáct utkání s lehce pozitivní bilancí osmi výher a šesti porážek, když i některé porážky byly v podstatě výhrami, což platí zejména v případě juniorek a starších minižáků.

Juniorky v lize „U19“ odehrály další dva špíly u severních hranic republiky, v roce 1938 by se řeklo v Sudetech. V sobotu pod Ještědem se pomalu rozjížděly a v poločase ještě ztrácely na domácí dva body. Po změně stran se však rozjely a pomalu, ale jistě se Liberečankám bodově vzdalovaly, až na konečný rozdíl třiceti bodů. Nedělní duel proti Jablonci byl mnohem vyrovnanější a obě družstva se střídala ve vedení. Ani po čtyřiceti minutách však nebylo rozhodnuto, a tak se prodlužovalo. V pětiminutovém prodloužení měli navrch domácí, zejména díky mohutné divácké podpoře, a tak se brandýské juniorky vracely domů pouze s bodem. Výkony však podaly skvělé, obzvláště, když scházely tři hráčky stabilní hráčské rotace. Se dvěma výhrami a třemi porážkami jsou svěřenkyně trenérky Štemberkové uprostřed tabulky.

Žáci v nadregionální soutěži U15 doma přivítali ve dvou utkáních Trutnov. V úvodním měření sil domácí měli skvělý vstup do zápasu a díky tomu po dvaceti minutách vedli tuctovým rozdílem. Ve třetí kvartě však hosté začali nepříjemně dotahovat, ale domácí zmobilizovali všechny síly k tomu, aby utkání dotáhli  k výhře o deset bodů. Odveta již tak úspěšná nebyla a svěřenci kouče Tomáška od začátku doháněli dvoucifernou ztrátu, kterou nabrali v prvních dvou hracích obdobích. Nakonec se to nepovedlo a domácí odcházeli ze hřiště se sklopenými hlavami po porážce o deset bodů. V tabulce Brandýs bojuje ve vyrovnané spodní části tabulky.

Žákyně „U15“ v nadregionálním soupeření zvítězily ve dvou domácích mačích nad Českým Brodem v podobných dvou střetnutích vždy s dvouciferným rozdílem a v tabulce jsou na druhé pozici.

Starší minižáci odehráli další dva zápasy KP v tradičním místě Kolíně. Přestože kluci v obou případech prohráli, podali slušné výkony a s tímto soupeřem prohrávají o stále méně bodů.

Starší minižákyně si musejí zvykat na hru bez své doposud klíčové hráčky D. Hyklové. Ta přestoupila do BŠ Praha. Holky však sobotní dvojzápas s Benešovem zvládly výborně a v obou utkání dominovaly, což jim přineslo jasné výhry o třicet bodů.

Nejmladší minižáci poprvé v sezóně vyhráli, když doma přehráli Spartu.

Nejmladší minižákyně doma nestačily na Benešov, kterému podlehly téměř shodně o dvacet bodů.   

 

Dorostenecká liga U19 - juniorky

Liberec – BK Brandýs n.L.                               54 : 83 (31 : 24)

Body: Votrubová Kat. 17, Hranáčová 16, Michaličková 14, Klanicová 10, Huláková 8, Pavlíčková 7, Nováková  5 , Votrubová Kl. 4, Demeterová 2

Tj Bižuterie Jablonec – BK Brandýs n.L.      59 : 48 (25 : 23), prodl. 13 : 2

Body: Votrubová Klára 14, Hranáčová A. 13, Michaličková 9, Huláková 5, Votrubová kat.4., Demeterová 2, Pavlíčková 1.

 

Nadregionální liga U15 st. žáci

BK Brandýs n.L. - Loko Trutnov                    50 : 34 (24 : 10)

Body: Páral 12, Janota 10, Beneš 8, Kodera 7, Kejmar M. 4, Fijala a Kalina po 3, Říha 2, Martins 1

BK Brandýs n.L. - Loko Trutnov                     57 : 67 (24 : 36)

Body: Beneš 12, Kodera 11, Janota 10, Kejmar M. 9, Fijala 7, Kalina a Lagron po 4

 

Starší minižáci: Krajský přebor U13B

BC Kolín - BK Brandýs n.L.                             54:38 (29:15)

Body: Martins 16, Stieber 7, Štajer 4, Kejmar a Vaverka po 3, Lukeš 2, Řebíček, Hlushko a Ištok po 1

BC Kolín - BK Brandýs n.L.                            48:41 (30:21)

BodyMartins 17, Štajer 8, Syrový 5, Lukeš 4, Richter, Holubec a Vaverka po 2, Hlushko 1 

 

KP U13G starší minižákyně

BC Benešov - BK Brandýs n.L.                     28:59 (12:28)

Šandová  a Rozumová  po 10, Martínková 8, Hrubinová 7, Mrázová 6, Antošová, Kohoutková a Šebrlová  po 4, Čumrdová, Pfafová a Hájková po 2

BC Benešov - BK Brandýs n.L.                    24:54 (13:32)

Šandová 16, Hrubinová 14, Martínková 8, Mrázová 6, Šebrlová, Kohoutková, Pfafová, Rozumová a Hájková po 2

 

 U11G nejmladší minižákyně: Přípravná soutěž

BK Brandýs n.L. - BC Benešov                    12:36 (6:20)

Helišová 4, Poštolková, Princová, Škorpilová a Simandlová po 2

BK Brandýs n.L. - BC Benešov                    14:33 (10:12)

Poštolková 6, Helisová 4, Princová a Simandlová po 2

 

Nejmladší minižáci: Přípravná soutěž U11B

BK Brandýs n.L. - BA Sparta Praha          49:23 (33:10)

BodyProuza 15, Horák 10, Soukup 6, Bártů a Hlavatý po 4, Nekola, Jančura, Novotný, Hvězda a Žák po 2

BK Brandýs n.L. - BA Sparta Praha          36:18 (24:8)

Body: Horák a Bártů po 10, Prouza 8, Lachs 4, Hlavatý a Soukup po 2

 

Borcem víkendu: jsou starší minižákyně za dvě výhry nad Benešovem a nejmladší minižáci za dvojí pokoření pražské Sparty. Také výhra juniorek v Liberci se počítá.

 

Všimli jsme si, že minulé pondělí měl premiéru film s názvem „Zlatý podraz“, který je hodně o basketu. V Brandýse bude speciální projekce jen pro baskeťáky v neděli 25.11. od 18.00. Všechny členy, nečleny i příznivce srdečně zveme.

 

 

 

Číst 108 krát Naposledy změněno středa, 31 říjen 2018 12:54
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok