» Novinky

Vybraná sezóna: 

Výsledkový servis 24.-25.2.2018

26.02.2018 15.28 | Peta

Tak únor se blíží ke svému finiši, ale zima má ke svému konci ještě daleko. Alespoň o tom svědčí mrazivé teploty, které vpadly do české kotliny na konci února, tedy v termínu, kdy jsme zvyklí na podstatně jarnější teploty, alespoň u nás v Polabí. Snad to brzy skončí a zimu vystřídá jaro. Na to se asi těšíme všichni, obzvláště po této ledové smršti. Ta je na konec února velmi neobvyklá a lepší by byla v prosinci nebo v lednu.

 

Pokud se týká sportovního klání, tak nám skončila zimní olympiáda, jejíž hrdinkou byla Ester Ledecká. S přehledem vybojovala druhou zlatou medaili, tentokráte na snowboardu a její příběh dominoval letošním hrám i celé historii ZOH. Ester je opravdu skvělá a skvělých je i sedm medailí posbíraných českými sportovci. Mohlo jich být více, pokud by do Pchjončangu přijela i Gabriela Koukalová. Škoda, že to necinklo hokejistům, ale bez gólů se nedá medaile získat, i když klukům můžeme těžko něco vyčítat. Nakonec postup do semifinále se narodil poprvé od Turína 2006, a tak by nás i toto mělo potěšit. Z ostatních sportů jsem litoval fotbalisty hrající v obrovské zimě, není lepší hrát v jarním teple než v této zimě, když fotbalisté nemají termínově kam pospíchat?

 

V Brandýse se momentálně hraje o budoucnost městské sportovní haly u ZŠ Palachova, když místní ODS podala petici proti hale. Snad se to podaří vybojovat a děti na ZŠ budou moci v zimě důstojně sportovat a ne běhat po chodbách školy, jak tomu bylo doposud. I basket by se dočkal lepších zítřků, mohli bychom tam hrát české soutěže a snad i plesat. Tančit však budeme již tento pátek, ale bohužel v Sojovicích. Snad se dobře pobavíme, ale raději bych plesal v jiném duchu. Těch filmových hvězd již bylo až, až……

 

Pokud se týká dění v BK Brandýs, tak na konci jarních prázdnin bylo odehráno pouze deset zápasů s bilancí tří výher a sedmi porážek a basketbalová sezóna se tak přiblížila do svého finále a čeká nás tedy březnové šílenství, což je výraz přenesený z americké univerzitní soutěže NCAA /March madness/.

 

Muži „A“ v předposledním dvoukole doma byli úspěšní pouze z poloviny. V sobotu proti Holicím dobře začali a rychle dvouciferně vedli, pak se však prostřídalo a soupeř se dostal do hry. Přesto domácí vedli, ale jejich náskok se neustále ztenčoval. V závěru si však domácí výhru pohlídali a díky úspěšným šestkám nakonec vyhráli o devět bodů. V neděli přijel silnější soupeř v podobě poloprofesionálního týmu z Vysoké n.L. a kouč Ornst citelně postrádal pivota Böhma. Ten citelně scházel a jeho přítomnost by se hodila zejména při obraně hostujícího pivota Kirchbauma. Jeho ruka nasázela 35 bodů, což obnášelo téměř polovinu východočeských bodů. Zejména díky jeho produkci domácí neustále dotahovali několika bodový náskok. V závěru mocně finišovali a jen tragická střelba trestných hodů (23/12) je připravila o výhru. Přesto je „A“ před posledními dvěma mači na velice pěkném 3.- 4. místě a pokud uspěje za 14 dní v Liberci, může jít do play off z výhodné 4. pozice.

 

Muži „B“ se o víkendu představili ve venkovních halách. V páteční předehrávce uspěli v Poděbradech, když po solidním výkonu zvítězili v polabském derby o dvacet bodů. Základ k výhře byl položen již v první půli, kdy hosté šli do tuctového vedení, které si ve druhé části zápasu hlídali a postupně navyšovali své vedení. Sobotní duel v Sadské však brandýská rezerva naprosto nezvládla, a zejména díky velké nedisciplinovanosti a neustálé kritice sudích nakonec prohrála o sedm bodů, když v závěru dohrávala se třemi hráči.

 

Ženy „A“ měly o víkendu na programu dvojzápas se Žďárem n.S.. Obě utkání byla hodně vyrovnaná a hodně neproduktivní, což dokumentují konečné výsledky. V sobotu na Vysočině si naše děvčata po bojovném výkonu nakonec odvezla cennou výhru o pět bodů. Nedělní souboj holky začaly dobře, a přestože dát koš bylo pro oba celky velkým uměním vedly o přestávce o deset bodů. Třetí čtvrtina se však domácím vůbec nepovedla a zejména nechuť bránit využili hosté k otočení zápasu a vytvoření si vedení až o patnáct bodů. Domácí hráčky však v závěru začaly dotahovat, ale bylo to příliš pozdě. Tato snaha nakonec vedla jen ke snížení na rozdíl pěti bodů a vylepšení vzájemné zápasové bilance.

 

Kadetky odehrály další dvě kola finálové části ligy U17 na Moravě a nacestovaly více než 700 kilometrů. Sobotní duel v Olomouci byl hodně vyrovnaný a hosté po velké bitvě nakonec prohrály pětibodovým rozdílem. V neděli v zamrzlé Ostravě svěřenkyně trenérky Štemberkové prohrály o 40 bodů a byly rády, že se bez problémů vrátily do Polabí. Nejhorší sezónní tůru však mají kadetky za sebou.

 

Žákyně v lize „U14“ odehrály dvojičkový víkend proti Jablonci. Doma odehrály solidní partii a prohrály o šestnáct bodů. V neděli v Jablonci jim však zamrzla střelecká muška a výsledkem byla drtivá porážka o šedesát bodů.

 

Muži „A“: 2.liga

BK Brandýs n.L. "A" - BVK Holice 70 :61 (33:25)

Body: Ornst 19, Hartig 18, Horák 8, Čeněk a Divíšek 6, Kratochvíl 5, Böhm 4, Čajka a Hrdina 2

BK Brandýs n.L. "A" – BK NAPOS Vysoká n.J. 72:74 (37:42)

Body: Hartig a Ornst 12, Čeněk a Kratochvíl 9, Divíšek a Horák 8, Spáčil 6, Čajka a Helt 4

 

Ženy „A“: 2.liga

BK Žďár nad Sáz. - BK Brandýs n.L. 44:49 (20:19)

Body: Votrubová 12, Ornstová 11, Štěpánková 10, Pondělíčková 8, Pfafová 3, Klierová 3, Skřivanová 2

BK Brandýs n.L. - BK Žďár nad Sáz. 48:53 (25:15)

Body: Pondělíčková 10, Klierová 10, Ornstová 8, Votrubová 6, Štěpánková 5, Skřivanová 4, Michaličková 4, Pfafová 1

 

Muži „B“: KP II.

Basket Poděbrady - BK Brandýs n.L. "B" 59:78 (28:40)

Body: Hrabý 16, Hykel a Birkuš P. 11, Dvořák, Klusáček a Rožka 9, Alfery 7, Tomášek 4, Šustr 2

BK Sadská - BK Brandýs n.L. "B" 70:63 (30:31)

Body: Klusáček 13, Birkuš P. 12, Hykel 11, Dvořák 8, Rožka 7, Borl 6, Alfery 4, Šustr 2

 

Kadetky – finálová část ligy

OSK Olomouc - BK Brandýs n.L. 60 : 55 (29 : 22)

Body: Borlová 27, Huláková 10, Pouchová 8, Klanicová 6, Růžičková a Najmanová 2.

SBŠ Ostrava – BK Brandýs n.L. 86 : 48 (43 : 25)

Body: Pouchová 16, Huláková 14, Růžičková 5, Borlová a Klanicová 4, Cook 2.

 

Žákovská liga U14 G

BK Brandýs n.L. - Bižuterie Jablonec nad Nisou 48:64 (27:34)

Body: Koubková 14, Dvořáková 11, Vilímová 10, Nergerová 4, Motlíčková 4, Tomková 3, Lavírová 2

Bižuterie Jablonec nad Nisou - BK Brandýs n. L. 93:33 (43:25)

 

Borcem víkendu: je tentokráte Ester Ledecká. Za zisk dvou zlatých ve dvou různých disciplínách si to určitě zaslouží. Není jiné volby ani mezi brandýskými basketebalisty.

 

All star víkendu: Michal Ornst /muži „A“/ - David Hrabý /muži „B“/ - Karolína Huláková /kadetky/ - Adam Klusáček /muži „B“/ - Ester Ledecká.

 

Všimli jsme si, jak významnou roli hraje v basketbalu proměňování šestek. Dokumentovat to můžeme na dvou případech. Tím prvním je nedělní utkání druhé ligy mezi Brandýsem a Vysokou, kde sotva padesátiprocentní úspěšnost domácí připravila o výhru. Tím druhým případem je nedělní zápas mužské reprezentace v kvalifikaci na MS proti Islandu. V závěru Ondřej Balvín neproměnil šestku, která mohla dovést zápas do prodloužení. Celková šestková bilance 24/14 není na této úrovni bůhvíjaká. Doporučení tedy zní: Češi trénujte více TH.

Mistrovská utkání 24.-25.2.2018

23.02.2018 15.26 | evik

Družstvo Soutěž Soupeř Výsledek
Sobota 24.2.2018    
U14G ml. žákyně Žákovská liga Brandýs - Jablonec  48:64
U17G kadetky Liga Olomouc - Brandýs  60:55
Ženy "A" II.liga Žďár n.S.-Brandýs  44:49
Muži "B" Krajský přebor Sadská - Brandýs  70:63
Muži "A" II. liga  Brandýs - Holice  70:61
Nedelě 25.2.2018    
U14G ml. žákyně Žákovská liga Jablonec - Brandýs  93:33
U17G kadetky Liga Ostrava - Brandýs  86:48
Ženy "A"  II. liga  Brandýs - Žďár n.S.  48:53
Muži "B" Krajský přebor Poděbrady-Brandýs  59:78
Muži "A" II. liga Brandýs - Vysoká  72:74

Výsledkový servis 17.2.-18.2.2018

20.02.2018 09.58 | Peta

Další únorový víkend byl poměrně mrazivý a jaro na sebe asi ještě nechá chvíli čekat, ale snad to již nebude trvat dlouho. Do okresu Praha - východ dorazily jarní prázdniny, ale letos budou spíše zimní, a to přestože sníh v Polabí není a bruslit se dá jenom na náměstí.

Ze sportovních událostí byl víkend zcela jednoznačně zastíněn ziskem olympijského zlata Ester Ledecké v super G. Byla to bomba, o které mluví celý sportovní svět a Ester zaskočila možná i sama sebe. Byla to fantazie a opět byly přepsány sportovní dějiny, tentokráte alpského lyžování. Je vidět, co znamená ve sportu jedna setina sekundy. Také jedna setina sekundy připravila o bronz ve stejném závodě Švýcarku Laru Gutovou a naši rychlobruslařku Erbanovou o stříbrnou medaili, ale myslím, že byla ráda i za bronz. Jedna setina sekundy rozhodla i o zlatu pro biatlonistu Martina Fourcada, který ve finiši závodu s hromadným startem o jeden centimetr porazil Němce Schempa. Dříve by to ani neuměli změřit. Ale i tak je vše děsivě vyrovnané a vše rozhodují milimetry. Jsem potěšen, že se našim sportovcům daří a věřím, že ještě neřekli poslední slovo. Šance ještě existují. Začala i fotbalová liga, ve které v prvním jarním kole ztráceli favorité, kromě pražské Sparty, i když ani ta si za výkon ve druhé půli body nezasloužila. Nadchla i Petra Kvitová výhrou na turnaji v katarském Dauhá. Zejména výhry nad Wozniackou a Muguruzaovou mají punc světové kvality a katapultují Petru do světové desítky. Do čela mužského žebříku se znovu vrátil nezdolatelný Švýcar Federer.

Z hlediska basketbalu se hrál Český pohár mužů, který ovládl podle očekávání Nymburk. V NBA byl na programu All stars víkend, kde tým Lebrona Jamese pokořil v exhibičním klání tým Stepha Curryho 148:145, ale to vše bylo ve stínu sjezdařského výkonu Ester Ledecké.

Zápasový počin družstev BK Brandýs n.L. ovlivnil počátek jarních prázdnin, a tak byla sehrána utkání povětšinou těch nejstarších kategorii.

Ženy „B“ sehrály úspěšné venkovní špíly v Sadské a Poděbradech. V sobotu v Sadské to byla vyrovnaná a dramatická bitva o každý bod, v níž se oba celky přetahovaly o vedení. V závěru zvládly hostující hráčky koncovku lépe a nakonec slavily velice cennou výhru nad dosud neporaženým lídrem soutěže. Druhý den v Poděbradech „B“ zaspalo začátek a v půli prohrávalo o šest bodů. Výměna košů však hostím sedla a zápas nakonec otočily a zvítězily tuctovým rozdílem.

Ženy „C“ prohrály v Poděbradech o 23 bodů, aby druhý den dostaly velký nářez v Sadské.

Junioři neodehráli v lize „U19“ špatné zápasy, ale ani tentokráte se výhra nekonala. Ve Slaném prohráli o dvacet bodů. Podobný výsledek se odehrál i v neděli na Spartě, kde ještě dvanáct minut před koncem byla na ukazateli skóre remíza, ale domácí ve finiši odjeli a překvapení se nekonalo.

Juniorky zabodovaly naplno a přestože jich bylo jako šafránu jasně přehrály Liberec a uspěly i v dohrávce proti Spartě, když si klíčový náskok dvaceti bodů vybojovaly již v úvodních dvou čtvrtinách. Čtyři získané body definitivně potvrdily záchranu juniorské ligy i pro příští sezónu.

Žákyně v lize „U15“ předehrály uprostřed týdne dvojičku proti věčnému rivalu z Mladé Boleslavi. V obou náročných duelech se podařilo zvítězit, ale nebylo to nic jednoduchého. Přestože jsem oba dny nepředvedly moc dobrý výkon, zaslouží dívky pochvalu za výhry. Především v Ml. Bol., protože v naprosto nesportovní a nechutné atmosféře, se muselo hrát špatně.Holky však vyhrály a na jaře ještě neprohrály a zcela jasně vedou svou skupinu žákovské ligy.

Nejmladší minižákyně doma dostaly nakládačku od Pardubic a mohly se rozjet na prázdniny.

Středočeská liga žen

 ŠBK Sadská – BK Brandýs n.L. “B”   70:73 (39:39)

Body: Maršíková 20, Bartošová 17, Burkertová 11, Hvězdová a Matějková po 10, Englmaierová 5

Basket Poděbrady – BK Brandýs n.L. “B”     43:55 (32:26)

Body: Maršíková 19, Burkertová 12, Bartošová 10, Matějková 9, Hvězdová 5

Ženy „C“: Krajský přebor

Basket Poděbrady - BK Brandýs n.L. "C" 68:45 (37:19)

Body: Marečková 13, Šorelová a Zolmanová 10, Mutlová a Nergerová 4, Mlčkovská 3, Urbanová 1

ŠBK P-H Sadská - BK Brandýs n.L. "C" 111:36 (20:42)

Body: Šorelová 12, Urbanová 8, Marečková a Poživilová 6, Mutlová a Zolmanová 2.

Junioři: liga „U19“

ŠSK Slaný - BK Brandýs n.L. 66:48

body: Medek 19, Sibera 10, Charvát 9, Nekola 7, Bacík 3.

GBA - BK Brandýs n.L. 72:49

body: Sibera 21, Charvát 13, Medek 10, Bařinka a Mareček 2, Pergner 1.

Juniorky : liga „U19“

BK Brandýs n.L. – Loko Liberec 109 : 47 /50 : 22/

Body: Klanicová 20, Votrubová 18, Michaličková 15, Pfafová 14, Pouchová 11, Daňková 10, Huláková 10,Najmanová 10 .

BK Brandýs n.L. – BA Sparta 63 : 55 /41 : 20/

Body: Michaličková 23, Najmanová 12, Votrubová 8, Daňková a Klanicová 6, Pfafová 6, Huláková 2.

Žákovská liga U15G starší žákyně

BK Brandýs n.L. - Basket Pastelka MB     63:58 (36:28)

Body: Bodláková 18, Prudká 14, Martínková 13, Brožková 8, Novotná, Keřková,Benešová a Petržílková  po 2, Kratochvílová 1

Basket Pastelka MB - BK Brandýs n.L.      47:62 (22:21)

Body: Martínková 17, Bodláková 14, Brožková 12, Koubková 11, Novotná 4, Prudká a Petržílková po 2

Přípravná soutěž U11G:

BK Brandýs n.L - BK Studánka Pardubice 7:119(5:61)

Body: Pfafová 7

BK Brandýs n.L - BK Studánka Pardubice 8:52(2:30)

Body: Pfafová a Rozumová po 4.

Borcem víkendu je i pro BK Brandýs n.L. Ester Ledecká, olympijská vítězka v super G. Jen malinko za ní zaostávají ženy „B“ , juniorky a žákyně. Palec směrem nahoru si určitě zaslouží.

All stars víkendu: Jana Maršíková /ženy „B“/ -Ondřej Medek /U19/ - Lucia Michaličková /U19/ - Klára Bodláková /U15/ - Karolína Pfafová /U11/.

Všimli jsme si, že „A“ mužů opět zabodovalo v anketě o nejlepšího sportovce roku 2018, kdy mezi dospěláckými kolektivy obsadilo 3. místo, které jim určitě sluší.

 

 

POZVÁNKA NA PLES + PROSBA - DARY DO TOMBOLY !

14.02.2018 13.33 | Radu

 

                                                                                                           

 

 

<< PŘEDCHOZÍ | 1 .. 2 3 4 5 6 .. 15 | DALŠÍ >>

[ celkem: 59 ]

ONLINE PŘIHLÁŠENÍ NA KEMPY SPUŠTĚNO !!!! SLEVA PRO HRÁČE BK BRANDÝS JE 500,- Z PŮVODNÍ CENY KEMPŮ !!! PŘIHLÁŠKA ZDE

 

HROMADNÉ FOTO HRÁČŮ A HRÁČEK BKB 2017/2018ŽÁDOST O POSOUZENÍ ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI - TÝKÁ SE DĚTÍ, KTERÉ HRAJÍ SOUTĚŽE ... ZDE

Basketbalovému klubu klubu BK Brandýs nad Labem byla poskytnuta neinvestiční dotace ze státního rozpočtu České republiky na rok 2017


PROGRAM VIII. - Organizace sportu ve sportovních klubech

 

Projekt s názvem: Zajištění celoroční činnosti oddílu dětí a mládeže v BK Brandýs nad Labem


 

Partneři

Kalendář akcí

Festival starších mini 4.-6.5.2018

Web turnaje bude spuštěn v týdnu od 16.4.

 

 

 

 

bkbrandys.rajce.net

Domácí zápasy

Sobota 14.4.2018

KP U11G nejml. minižákyně

9.00 a 11.00 hod.

Brandýs - Kladno

Liga U17 kadetky

13.00 Brandýs - Ostrava

KP U11B nejml. minižáci

15.00 Brandýs- Nymburk

18.30 Brandýs-Poděbrady

------------------

Neděle 15.4.2018

Liga U17G kadetky

10.00 Brandýs - Olomouc

Nadreg. U15B st.žáci

12.00 Brandýs -Mělník

 

 

 

 

 


 

 

rss