HOPSA HEJSA MINICUP 1.-2.6.2019  - TURNAJ PRO DÍVKY ROČNÍKŮ 2010 A MLADŠÍCH.

Instrukce pro trenéry a turnajová pravidla

Ředitelství turnaje:

Recepce Sportcentrum Brandýs, Kostelecká 1776

·         Nejpozději do soboty 14:00h prosíme o platbu turnajových poplatků (ubytování, strava) na recepci Sportcentra Brandýs.

Kontakt na hlavní organizátorku – Radka Šimonová, 724 907 127

Poplatky:

·         Startovné 1500 Kč

·         Hlavní jídlo (oběd či večeře) – 100 Kč/osoba

·         Ubytování se snídaní – 400 Kč/osoba/noc

Hrací místa turnaje:

·         pravá tělocvična ZŠ Na Výsluní, Kostelecká 1750 (5 minut chůze od Sportcentra)

·         hala Sportcentra Brandýs, Kostelecká 1776

Ubytování:

Ubytování bude pro družstva zajištěno přímo v hotelu Sportcentrum Brandýs.

Stravování:

Stravování je zajištěno v jídelně Sportcentra:

·         snídaně: 7.00– 9.00 hod.

·         oběd: 11.15 – 14.30 hod.

·         večeře: 18.30-20.30 hod.

Na každé jídlo dostanou účastníci turnaje stravovací kupón při platbě na recepci Sportcentra.

Občerstvení.

Přímo ve Sportcentru je hotelový bar s občerstvením a kávou. Zároveň poprosíme rodiče o domácí pečené dobroty, které budou prodávány za symbolické ceny.

Soutěže:

V sobotu proběhnou společné soutěže 17:30-18:30 ve Sportcentru.

Zmrzlina:

Každé družstvo obdrží poukázku na kopeček zmrzliny pro celý tým v cukrárně

„U Olivy Jůzový“, Adresa: P. Jilemnického 10/10.

Pravidla turnaje

Hrací doba:

hraje se 4 x 12 minut hrubého času. Poslední dvě minuty celého utkání se hraje čistým časem pouze u zápasů, jejichž výsledek nepřesahuje rozdíl deseti bodů. Mezi jednotlivými čtvrtinami i poločasem je přestávka v délce 1 minuty. Utkání píská vždy 1 rozhodčí.

Time outy:

V každém poločase je možné vybrat 1 x time out, při kterém se zastavuje čas.

Nerozhodný výsledek:

V případě nerozhodného výsledku se střílí TH z malého oblouku. Za každý tým 5 hráček. Větší počet vstřelených TH z pěti pokusů znamená vítězství. V případě rovnosti následuje dalších 5 TH. Následně již náhlá smrt.

Ostatní pravidla:

·         Je zakázáno clonění. Porušení tohoto pravidla se bude posuzovat jako útočný faul a stejně bude i trestáno.

·         Utkání se budou hrát prioritně v počtu 4x4. V případě oboustranné domluvy však není problém hrát zápas v počtu 5x5. Obě varianty jsou možné.

·         Střídání není vázáno ke čtvrtinám nebo času. Doporučujeme rovnoměrné zapojení všech hráček.

·         Míč velikosti 5

·         Koše výška 2,60 m.

·         Při žádném vhazování se nemusí podávat míč rozhodčímu. Výjimka je pouze u střídání, kdy se stopuje čas.

·         Trestné hody se nestřílí. Po faulu následuje vždy vhazování ze zázemí. Uplatňuje se pravidlo 3 fauly = 1 bod (plynulost hry). Nepočítají se ani individuální fauly, ani týmové.

Kontrola věku hráčů:

Pořadatel si vyhrazuje právo kontroly věku hráčů. Vezměte, prosím, s sebou soupisku hráček s čísly dresů a jejich daty narození. Předejdeme tím zbytečným protestům a pochybnostem.

Odměny:

První tři týmy budou odměněny medailemi a pohárem. Každý tým dostane vždy diplom a sladkou odměnu od Lindt.