Výsledkový servis BK Brandýs n.L. ze zápasů hraných 5.- 6.10. 2024 První říjnová sobota a neděle byly docela chladné, hlavně zrána. V den pracovního volna i něco zapršelo, a hlavně byl minulý týden ve znamení obrovského kvanta hub. Těm počasí vytvořilo ideální podmínky pro růst a celá republika nabídla houbové hody a rostlo i na Brandýsku a myslím, že to ještě chvíli potrvá. Takže neváhejte a pokud nebudete na basketu, tak to zkuste, vím, o čem mluvím. Jinak sychravé počasí nás nutí také zapínat topení, nejen doma, ale i tělocvičnách. V tělocvičnách ZŠ Na Výsluní stále musíme chodit venkem, ale pomalu se blíží doba, kdy budeme moci procházet do tělocvičen provizorním koridorem, mělo by se tak stát už na začátku listopadu. A pak už budeme moci využívat i nových a velkých toalet, na které je předělán současný kabinet a bývalá mini WC. Snažíme se maximum zejména ligových zápasů odehrát ve Sportcentru, ale ne vždy to klapne. V nové hale Josefa Kaluhy, zatím máme pouze dva tréninky, ale zápasy zde budou hrát pouze ženy DSK Brandýs, ale ty nám uvolní nějaké tréninkové časy ve Sportcentru, což se nám také hodí. Z hlediska událostí ve městě se tou největší stalo otevření haly Josefa Kaluhy při ZŠ Palachova. Pro školu i sport ve městě velká událost. Otevření haly, jejíž stavba stála více 250 mil. Kč, se povedlo. Jejího otevření se zúčastnilo více než 500 osob a věřme, že se v jejich prostorách dočkáme úspěchů brandýských barev, nejen v basketbalu. Hodně prostoru dostane v hale florbal, který musel ke svým zápasům cestoval do okolních měst. Začal projekt Trenéři do škol, věřme, že tím získáme pro basket další talentovaná dítka. Naši trenéři se budou angažovat a děkujeme Radce, že se projektu chopila a je jeho koordinátorkou. Magnetem sportovního víkendového dění byla určitě derby Slávia-Sparta. To v mužském podání zejména díky výkonu v první půlhodině ovládla pražská Slávia, když zaslouženě vyhrála 2:1. Sparta se ve druhém poločase zlepšila, ale na vyrovnání to nestačilo, i když šance určitě měla. V závěru rozhodčí Sziksay opět rozehrál karetní mariáš, ale nutno konstatovat, že většina karet byla rozdána správně a hráči rozhodčímu příliš nepomohli. Zvláštní byla snad pouze Vitíkova červená. A tak malou náplastí pro Sparťany mohlo být alespoň vítězství v ženském derby, kde Sparta deklasovala Slávii poměrem 5:1. Vím, je to málo, ale alespoň nějaká radost.
Na basketbalových palubovkách se sezóna rozjela naplno. Začala Euroliga i přípravné zápasy NBA. V mužské KNBL zaujalo sobotní utkání mezi domácími Pardubicemi a Nymburkem, kde domácí podali skvělý výkon, a ještě pár minut před koncem sahali po výhře. Domácím však zřejmě i díky úzké rotaci došlo a hosté v posledních dvou minutách zápas otočili. Utkání však bylo dobrou reklamou pro nejvyšší domácí soutěž. Přejme si, aby jich bylo co nejvíce. Rozběhla se i soutěž žen. Brandýský tým DSK zatím odehrál pouze dvě střetnutí. Bohužel jak v Ostravě, tak v Hradci prohrál, přestože v obou zápasech pět minut před koncem sahal po výhře. Týmy BK Brandýs n.L. mají za sebou čtrnáct zápasů, v nichž se radovaly z devíti výher a se svěšenými hlavami odcházely v pěti případech. Ženy „A“ o své výhře v nedělním utkání proti Strakonicím rozhodly až v posledních deseti minutách, kdy se jihočeskému soupeři bodově vzdálily. Kaňkou na zápase je zlomené zápěstí Katky Rotkové. Potěšily i dvě výhry kadetů, zejména ta sobotní s Litoměřicemi. Rozhodčí připustili velmi tvrdou hru, a tak se utkání chvilkami proměnilo doslova v rugby. Díky pochopení trenérů i hráčů však k žádné drsnějšímu střetu nedošlo, i když k němu nebylo daleko, stejně tak jako k možnému zranění. Kadetky 2x doma prohrály a udržení ligy U17 bude hodně složité. Také ženy „B“ mají na svém kontě dvě porážky, mrzí zejména ta sobotní rozdílem jediného koše proti Slanému. Naopak velmi dobře si počínala družstva U12, chlapci i dívky své soky přehrály, i když kluci to proti Benešovu neměli úplně snadné.

2. liga žen

Neděle 7.10.2024

BK Brandýs n.L. „A“ - BK Strakonice „B“                                                  52:38 (9:9, 21:23, 30:36)
Body: Ebenhöhová 17, Bodláková 15, Votrubová Klára 8, Votrubová Kateřina 3, Rozumová 2, Matějková 2, Rotková 2, Růžičková 2, Kynclová1

V prvním domácím utkání letošního ročníku 2.ligy, k nám zavítal tým ze Strakonic. V jeho dresu se objevilo několik hráček se zkušenostmi z nejvyšší soutěže a věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Soupeř hrál, co potřeboval a při naší opravdu špatné úspěšnosti střelby jsme po 30 minutách utkání neustále dotahovali. V poslední části jsme vytáhli obranu a začali běhat a posledních 10 minut zápasu vyhráváme 22:2 a celé utkání rozdílem 14 bodů. Bohužel v utkání se zranila Róťa, která má sádru na 5–6 týdnů. Hanka po minutě na palubovce dostala nepříjemný loket a zápas pro ni skončil opravdu brzo. Ze zdravotních důvodů nebyla ani Monika, a tak i třetí utkání jsme nehráli v kompletním složení, a proto výhru s těžký soupeřem bereme velice rádi, ale víme, že hrát umíme lépe a chytřeji. Děkujeme za podporu fanouškům!

Středočeská basketbalová liga – ženy „B“

Sobota 5.10.2024

BK Brandýs n.L. „B“ - BC Slaný                                                               56:58 (13:4,26:18,44:40)
Body: Derflerová 17. Nergerová 11, Dvořáková 9, Borlová 7, Holovská a Kučerová 4, Procházková 2, Pfafová K. a Urbanová 1

Neděle 6.10.2024

BK Kralupy Junior - BK Brandýs n.L.                                                       79:58 (25:16, 48:30, 68:45)
Body: Borlová 17, Derflerová 13, Pfafová K. 7, Dvořáková a Kučerová 6, Nergerová a Urbanová 3, Procházková 2, Holovská 1

Celostátní liga U17M - kadeti

BK Brandýs n.L. - Slavoj BK Litoměřice                                                  61:46 (21:16, 43:30, 50:39)
Body: Bodlák 19, Prouza 14, Richter 11, Šolc, Kubík a Hauser po 5, Syrový 2

BK Brandýs n.L. - BA 2006 Roudnice n.L.                                              86:36 (19:8, 47:21, 61:29)
Body: Kubík 26, Richter 16, Hauser 15, Bodlák a Syrový po 8, Žák 5, Bártů a Šolc po 4

NRL U17M - kadeti

BK Brandýs n.L. – TJ AŠ Mladá Boleslav                                               74:63 (20:10, 44:30, 63:45)
Body: Soukup 20, Mařík 14, Matuška 10, Melichar 7, Dvořák a Lachs 6, Bubeníček a Hlásný 3, Hlavatý a Hvězda 2, Fraitag 1

Do sezóny 2024/2025 jsme v prvním zápase proti družstvu AŠ Mladá Boleslav vstoupili vítězně. I když jsme měli proti sobě kluky ročníku 2008, tak jsme s našimi kluky ročníku 2009 a 2010 dokázali soupeře přehrát a také si poradit s hráči soupeře, kteří mají přes 200 cm... Máme co zlepšovat (přihrávky, hru pod košem a zakončení), ale celkový výkon je příslibem slušných výsledků do dalších zápasů.

Celostátní liga U17 Ž - kadetky

Sobota: 5.10. 2024

BK Brandýs n.L. - BC Slaný                                                                   45:100 (15.24, 22:50, 33:80)
Body: Princová 11, Kadaníková 8, Poštolková 6, Němcová 5, Helisová 5, Nováková, Průchová, Srdínková , Ouředníčková a Šmídová po 2

Neděle: 6.10. 2024

BK Brandýs n.L. - BK Lvice Litoměřice                                                  30:65 (8:18, 12:39, 22:49)
Body: Helisová 8, Srdínková a Princová po 7, Ouředníčková a Průchová po 4

V dalších dvou utkáních jsme bohužel pokračovali ve velmi matných výkonech a po zásluze si soupeři odváželi výhry z těchto utkání. Až na posledních 15 minut utkání proti Litoměřicím nám chybělo vše - to znamená nasazení, bojovnost a také herní kvalita. Čeká nás spousta práce ani ne tak s herními činnostmi jako s mentálním
nastavením holek. Věřím však, že se to vše již brzy otočí.

Žákovská liga U14M – mladší žáci

Kluci U14 odehráli první domácí zápasy úmyslně oslabeni o svého nejlepšího hráče, a to proto, aby se taktovky zápasů museli chopit také další. Kluci se tak o víkendu měli na vlastní oči možnost přesvědčit, kde je aktuální výkonnost každého jednoho člena týmu.

BK Brandýs n.L. – TJ Slovan Varnsdorf                                                 120:82 (31:22, 68:55, 97:69)
Body: Kubelka 29, Polívka 26, Sedmík a Schwan 16, Hykel a Roškota 10, Schnatzer 8, Hlaváček F. 5

BK Brandýs n.L. – Válečníci Děčín                                                        45:78 (10:24, 23:40, 35:55)
Body: Kubelka 10, Sedmík 9, Polívka a Schnatzer 6, Hykel a Roškota 4, Hlaváček F., Schwan a Urbánek 2

Přípravná soutěž U12M – mladší minižáci

BK Brandýs n.L. - BC Benešov                                                            55:38 (16:8, 25:19, 41:26)

Body: Sibera a Bartík J. 16, Martinek 13, Urbánek 6, Chmelík 4

BK Brandýs n.L. - BC Benešov                                                           26:25 (5:5, 10:15, 19:18)
Body: Sibera 14, Martinek 5, Bartík J. 3, Chmelík a Zentner 2

Přípravná soutěž U12Ž - mladší minižákyně

Sobota 5. 10. 2024

BK Brandýs n. L. - Jižní Supice                                                          84:9 (23:2, 45:5, 67:5, 84:9)
Body: Šnáblová 15, Votrubcová 12, Honalová, Kačíková S. a Kozijová po 8, Borovičková E. a Borovičková M. po 6, Bobčíková, Mücková a Vobořilová po 4, Třešňáková 3, Kalfusová,
Servusová a Weyrostková po 2

BK Brandýs n. L. - Jižní Supice                                                         64:10 (14:4, 29:4, 44:6, 64:10)
Body: Borovičková E. a Kalfusová po 10, Borovičková M. 9, Kačíková S. a Kačíková V. po 8, Votrubcová 7, Mücková 4, Honalová, Kozijová, Třešňáková a Weyrostková po 2