Menu
pondělí, 22 říjen 2018 13:00

Výsledkový servis 20.10.-21.10.2018

Další říjnový víkend naznačil, že léto a zřejmě i to babí, je asi definitivně minulostí, ale teploty i sluníčko byly nadále poměrně příjemné. Tento týden má však dorazit déšť a snad dá přírodě trochu napít. Listy stromů se krásně vybarvují zejména do žluta či červena, což je pro toto období typické a jedinečné. Za chvíli se přiblíží měsíc mající padání listí ve svém názvu, ale ještě před tím oslavíme sto let trvání naší republiky. Bude slavit republika i město. Pro basketbal byla prvním avízem této oslavy nová rozcvičovací trička. Ta se hodně povedla a jejich hlavním motivem jsou právě sté narozeniny naší republiky. Dalším basketbalovým dárkem k této oslavě je film Zlatý podraz. Právě dnes bude uveden do kin. V Brandýse bude jeho filmová premiéra dne 31.10..

Po sportovní stránce zněl průběh klasicky podzimně. Pozornost byla určena především na zápasy I. fotbalové a hokejové ligy. Začal turnaj mistryň, kde nás potěšila především Karolína Plíšková výhrou nad Dánkou Wozniacki. Ve čtvrtek se se svou kariérou loučil tenisový lev Radek Štěpánek, a tak se v hledišti ocitlo tolik sportovních celebrit, kolik se jich u nás někdy nesejde po celý rok. Pomalu a překvapivými výsledky začala NBA. Washington s Tomášem Satoranským začal dvěma domácími prohrami. To brandýský Washngton Wizards začal v junior NBA mnohem lépe, když na úvod jasně přehrál Benešov i Dubeč.

V mistrovských soutěžích se našim týmům dařilo se střídavými výsledky. Šest výher a osm porážek to jasně dokazuje.

Muži „A“ se ve druholigovém kolotoči poprvé představili doma, kde přivítali oba liberecké celky. V sobotu proti extraligovým juniorům – Kondorům to byl velký boj hraný v rychlém tempu, kde obrana předčila útok. Po počátečním bodovém libereckém stíhání domácí srovnali hru i výsledek a na konci první půli vedli o tři body, když velkou zásluhu na tom měl Ondřej Aulich, host ze Sokola Pražského. Po změně stran domácí přeci jen využili svých zkušeností a postupně si vytvářeli stále nadějné vedení až na konečných deset bodů. V neděli proti Lynxu domácí slušně začali a celou půli vedli. V závěrečných dvou čtvrtinách jim došly síly, což Liberec využil ke dvouciferné výhře. Po čtyřech kolech je Brandýs s bilancí jedné výhry a tří porážek na předposledním jedenáctém místě a je potřeba přivézt z venku alespoň jednu výhru.

Ženy „B“ v sobou porazily poděbradskou rezervu, když si klíčové vedení vybojovaly již v úvodních dvou kvartách a po zbytek zápasu si tento náskok pohlídaly.

Ženy „C“ v sobotu večer začaly trochu vlažně, což Severočeškám z Ústí umožnilo jít do desetibodového vedení. Pak však domácí přešly na zónu a pomalu začaly vyrovnávat hru i skóre. Nakonec bodové manko zcela smazaly a vyrovnaný souboj vrcholil v koncovce. V ní měly více štěstí hostující hráčky, které nakonec zvítězily rozdílem jediného bodu. V závěru však brandýské „C“ hodně poškodil sudí Laš, který přehlédl jasný faul na domácí hráčku. Ta mohla jít střílet jednu šestku, což by umožnilo domácí vyrovnat… bohužel se tak nestalo.

Kadeti v nadregionálním soupeření v sobotu doma lehce smázli Mladou Boleslav, když se o ofenzivní koncert postarala hned pětice ofenzivních hráčů. V neděli však do Brandýsa přijel Český Brod posílený o řadu nymburských hráčů. Domácí odehráli velmi dobře první půli, ale v závěrečných dvou periodách nestačili vzdorovat silnému soupeři a jeho rychlým kontrům a přesným střelám.

Kadetky v lize „U17“ opět hrály venku, tentokráte s USK Praha a Kralupami. V sobotu na Královce o výsledku Pražanek rozhodlo úvodní hrací období. V něm domácí nastříleli téměř třicet bodů, což byl základ jejich vedení v poměru 28:14. Další čtvrtiny již byly zcela vyrovnané, ale manko z úvodu se smazat nepodařilo. V neděli v Kralupech však svěřenkyně trenérky Antošové nepodaly dobrý výkon. Na počátku třetí desetiminutovky se sice domácím přiblížily na rozdíl čtyř bodů, ale v dalších fázích zápasů již kralovaly Vltavanky zejména díky špatné hostující defenzívě, ztrátám Brandýsa a rychlým protiútokům, které se podepsaly pod výhru domácích o více než dvacet bodů.

Žákyně v lize „U14“ na domácí palubovce levé tělocvičny přivítaly „A“ a „B“ pražských Tygřic. V sobotu na pražské „A“ domácí vůbec nestačily a výsledkem byla porážka o více než šedesát bodů. V neděli proti o rok mladším hráčkám se svěřenkyně manželů Richterových hodně střelecky trápily, což je připravilo o lepší výsledek, než je konečná prohra o patnáct bodů.

Starší minižáci v neděli odpoledne dostali dva výprasky od druhého nejlepšího pražského týmu BA Sparty, když proti starším soupeřům nestačili výškově, fyzicky, rychlostně a většinou i basketbalově.

Mladší minižáci v sobotu jasně přehráli domácí Nymburk a potvrdili, že se s nimi musí počítat.

Muži „A“: 2.liga

BK Brandýs n.L. „A“ – BK Kondoři Liberec 66:56 (34:31)

Body: Aulich 26, Čeněk 16, Horák 11, Kratochvíl 5, Brezovák 4, Bednář a Hrdina 2

BK Brandýs n.L. "A" - BA LYNX Liberec 50:67 (29:28)

Body: Čeněk 13, Horák 10, Aulich 9, Brezovák 8, Bednář 4, Hrdina, Kratochvíl a Spáčil 2

Ženy „B“: Středočeská liga žen

BK Brandýs n.L. "B" - Basket Poděbrady "B" 67:58 (37:29)

Body: Bartošová 14, Burkertová a Matějková po 12, Skřivanová 10, Richterová 9, Englmaierová a Pfafová po 4, Maršíková 2

Ženy „C“: Středočeská liga žen

BK Brandýs n.L. "C" - BK Slovan Ústí n.L. 44:45(17:28)

Body: Šorelová 10, Nergerová a Walterová 6, Procházková L. 5, Borlová, Marečková a Mlčkovská 4, Babováková 3, Mutlová 2

Kadeti „U17B“: Nadregionální soutěž

BK Brandýs n.L. – TJ Aš Mladá Boleslav 90:64 (50:27)

Body: Kolář 14, Mašek a Vávra 13, Kejmar L. 12, Kejmar A. 10, Sasín 9, Jurka a Najman 6, Kubánek 4, Koželuh 2, Beneš 1

BK Brandýs n.L. - BK Český Brod 51 :72 (36:31)

Body: Mašek 13, Kolář 10, Vávra 8, Kubánek 7, Sasín 6, Kejmar L.,Koželuh a Najman 2, Beneš 1

Kadetky: liga U17G

USK Praha - BK Brandýs n.L. 79:63 (46:30)

Body: Bodláková 17, Zelenková 10, Vilímová 7, Keřková 6, Benešová, Koubková a Prudká po 5, Kulichová a Novotná po 4

BK Kralupy junior - BK Brandýs n.L. 86:63 (43:37)

Body: Zelenková 19, Bodláková 14, Kulichová 8, Koubková 6, Vilímová 5, Novotná 4, Prudká 3, Keřková a Petržílková po 2

Starší minižáci: Krajský přebor U13B

BK Brandýs n.L. - BA Sparta Praha 38:90 (17:47)

Body: Martins 12, Štajer 9, Kejmar 8, Lukeš 3, Syrový a Vaverka po 2, Stieber a Pilný po 1

BK Brandýs n.L. - BA Sparta Praha 24:102 (18:50)

Body: Martins 13, Štajer 3, Hlushko, Vaverka, Stieber a Kejmar po 2

Mladší minižáci: Přípravná soutěž U12B

BA Nymburk - BK Brandýs n.L. 22:84 (16:46)

Body: Martins 22, Hofman 18, Štajer 16, Vaverka 12, Holubec 6, Stieber 4, Hlavatý, Richter a Řebíček po 2

BA Nymburk - BK Brandýs n.L. 27:80 (13:40)

Body: Štajer 25, Holubec a Martins po 12, Stieber a Hofman po 8, Prouza 3, Syrový, Vaverka, Hlavatý, Richter, Řebíček a Horák po 2

Borcem víkendu: jsou mladší minižáci za dvě výhry nad Nymburkem a ženy „B“ za výhru v polabském derby s Poděbrady.

Všimli jsme si, že oprava tabule v pravé tělocvičně stále není hotova. V sobotu se udělal první krok a tabule byla z části sundána. Snad se oprava povede a bude sloužit podobně jako třicet let před ní stará dobrá Nisasportka.

 

Číst 500 krát Naposledy změněno středa, 31 říjen 2018 12:52
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok