Menu
pondělí, 30 září 2019 06:04

První mistrovský zápas v životě

Desítky diváků ve Sportcentru, velmi napjatá atmosféra na ochozu (rozuměj tribuně), potyčka hráčů včetně pěstní inzultace domácího borce, poplivaný asistent domácího trenéra (manžel hostující divačky vše obhajoval tím, že manželka na Milana neplivla, pouze slintá ...) a nakonec zlomený odpor hostujícího týmu, výhra, dva body do tabulky a společný raut hráčů a rodinných příslušníků.

Ne, to není zpravodajství z nějakého významného ligového souboje, ale z prvního mistrovského zápasu kluků U9 a 10, kteří v kategorii U11 odehráli své první mistrovské zápasy v životě. Na specifické domácí palubovce ve Sportcentru (ve škole tým netrénuje, takže to pro nás žádná domácí výhoda není) jsme přivítali starší a zkušenější tým U11 z Mělníka. Ten ovšem na úvod zápasu zjevně podcenil domácí mladší kluky a než se vzpamatoval, tak dostal o 20 .....

Z pohledu trenéra si nejvíce cením skutečnosti, že si zahráli úplně všichni a někteří hráči i (kupodivu) předvedli výkon, který již snesl sportovní měřítka, alespoň chvílemi. Čas od času se v basketu stane, že si zmatený hráč dá vlastní koš. Ale aby někdo zaútočil na boční koš na zdi, tak to jsem viděl poprvé v životě .... :-)

 

Basketu a Lovu Zdar!

 

 

 

Číst 159 krát Naposledy změněno středa, 02 říjen 2019 18:50
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok