Menu
pondělí, 02 květen 2022 10:15

ŽENY "A" VYBOJOVALY V 1. LIZE ŽEN VYNIKAJÍCÍ 3. MÍSTO!

 Ženy „A“ úspěšně zakončily svoji první sezonu v 1.lize žen na skvělém 3.místě.  Ve Final Four nejprve sice prohrály s týmem USK B posíleným o 4 hráčky A-týmu 47:92, ovšem v boji o 3. místo dokázaly srazit tým Havířova, se kterým se jim v základní části nedařilo, 83:75. Náš tým vedl po celý zápas a podporovaný asi desítkou fanoušků, kteří neváhali z Brandýsa přijet náš tým podpořit a přes trochu infarktovou pětiminutovku v závěrečné části si dokráčel pro fantastické 3. místo v soutěži. 

Je potřeba poděkovat trenérovi Danovi Kuruczovi za zkušené vedení týmu a za profesionální přístup během celé  sezóny a jak řekla kapitánka Katka Strossová, "takovou kondici a takovou výkonnost jsme nikdy neměly, bez ní bychom takhle nehrály", čímž poodhalila tajemství úspěchu.  

Asistence Jitce Richterové děkujeme za servis, který je nezbytný pro zajištění dobře fungujícího týmu a také vedení specifických herních činností a činností jednotlivce. "Bez Jitky si to neumím představit, doplňuje trenér Kurucz.  

Kondiční trenér Ivan Šlehobr zapracoval na kondici hráček tak, že jsme třeba mladé Žabiny ničili hlavně právě  kondičně a atleticky.  

Hráčkám děkujeme za skvělý herní výkon a sílu, s kterou prošly celou sezónou. Tým skloubil hráčky od 17 do 39 let, což je unikátní. Všechny šly za jediným cílem - vyhrát každý zápas, který jsme hráli. Nakonec jsme těch mistrovských vyhráli 21 z 31, z toho i třeba nad týmem ŽBL z Trutnova, porazili jsme 3x posílené Žabiny „B“ a loučili se právě vítězstvím nad Havířovem. "Před hráčkami smekám. Za jejich úsilí a oddanost basketbalu. Nejvíce snad před 39-letou Katkou Matějkovou, která dokázala celou sezonu stíhat rodinu, práci i basket, říká Dan Kurucz. 

Úspěch našich basketbalových žen je dostatečným důkazem, že lze i v našem malém městě hrát vrcholový basketbal. 

Pro hráčky mládežnických týmů BK Brandýs  jsme vytvořili vzory, nyní vědí, že když budou pořádně v žákyních a dorostenkách makat a pracovat, mají šanci hrát za "Áčko" 1. ligu žen. Je to  velký a zároveň splnitelný cíl jejich basketbalové kariéry.  Naše mladé holky, naše naděje, proč byste jednou nemohli hrát třeba jako Jana Maršíková, Katka Strossová, Katka Matějková, nebo  Veronika Martínková anebo třeba jako Ofir, Andy, Kačka, Klárka, Sába, Hanka, Bodlina, Ponďa nebo Leeza.

Sezónu odehráli:

Beruška(Kačka Matějková)

Leeza Burdgess

Jana Maršíková 

Ori(Kačka Strossová)

Sába Mlčkovská 

Ofir Lavy

Ponďa( Verča Pondělíčková)

Áďa Kynclová

Lucka Bolardtová

Klára Votrubová

Andy Ondroušková 

Kačka Votrubová

Verča Martínková 

Lucka Ceralová

Bodlina( Klára Bodláková)

Eliška Urbanová

Hanka Tomková

 

Všem hráčkám děkujeme. 

 

Číst 142 krát

PARTNEŘI

         
 
 
       
       Explast  


 

 

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.

Ok