Menu
pondělí, 12 září 2022 08:43

Výsledkový servis 10.9.-11.9.2022

Tak trochu ve víru probíhajícího ME v basketbale mužů, končícího léta a ostrého konkurenčního boje před komunálními volbami začala mistrovská sezóna 2022/2023. Sám jsem viděl 4 zápasy v Praze a včerejší osmifinálové zápasy v Berlíně. Ze včerejšího osmifinálového zápasu s Hellas mám hořkou pachuť zejména v poslední čtvrtině, kdy rozhodčí bez skrupulí a bázně podporovali řecký tým v čele s jeho největší hvězdou Janisem Antetokounpem. Viděl jsem, že podpora hvězd na ME je velká a je za hranou normálního basketu. Myslím si, že basketbalové hvězdy o takovou podporu nestojí a ani ji nepotřebují. Proto budu zítra fandit Němcům a budu doufat, že rozhodčí nepodlehnou domácímu tlaku a nebudou tak okatě podporovat další hvězdu z NBA Denise Schrödra.

To středočeští sudí pískají mnohem lépe, což bylo vidět i na víkendovém přípravném domácím turnaji chlapců a dívek U17. V něm se domácí neztratili a obsadili první a třetí místo. Podrobnější informace najdete v sekci – Akce klubu – Velká cena města…

O mistrovský prolog se postarali chlapci a dívky v kategoriích U14. Dívky nestačily na favorita skupiny Sadskou. U chlapců máme družstva „A“ a „B“, kdy obě družstva jednou vyhrála a jednou prohrála.

Žákovská liga U14B:

ADFORS Basket Litomyšl - BK Brandýs n.L. "A"      70:59 (28:29)

Body: Hlavatý 13, Lachs 13, Prouza 10, Kupčík 10, Hora 6, Houžvička 5, Lednický 2

První zápas v Litomyšli začali chlapci odvážně a zakončili čtvrtinu těsným rozdílem 10:12. Ve druhé čtvrtině tlak vystupňovali a projevilo se to těsným vedením 29:28. V začátku druhé půlky hráči polevili v koncentraci a nechali si Litomyšl utéct, a i přes velký tlak v poslední čtvrtině stáhli rozdíl už jen na 11 bodů. I když se jednalo o první "ostrý" zápas, kluci ukázali velkou bojovnost. S ohledem na absenci 3 hráčů základní sestavy byl výkon všech skvělý. Na čem, ale bude nutné zapracovat je důraznější obrana a proměňování trestných hodů. Pro odvetu víme, na co se zaměřit a věřím, že se nám v domácím prostředí bude dařit více.

Basketbal TJ Svitavy - BK Brandýs n.L. "A"          64:73 (26:39)

Body: Kupčík 28, Hlavatý 10, Lachs 9, Soukup 8, Prouza 8, Bártů 6, Hora 4

Druhý zápas ve Svitavách začali chlapci ve velkém stylu a jasně ovládli prvních deset minut výsledkem 19:10. Skvělou hru dokázali udržet do poloviny zápasu, kde vedli 39:26. Ve třetí části zápasu se nevyhnuli spoustě nevynucených chyb, což vedlo ke srovnání skóre. Poslední čtvrtina přinesla velkou bitvu, kde hráči Brandýsa již sahali po jasném vítězství, ale opětovně nevynucenou chybou zápas dovedli do prodloužení. Tam se projevila síla našeho týmu a po dobře zvolené taktice a skvělé kombinační hře chlapci soupeře přehráli a jasně zvítězili 73:64. Pochvala patří celému družstvu za poctivý a bojovný přístup k zápasu. Důležité bylo dodržení taktických pokynů v prodloužení a hodně pomohlo 28 bodů nejlepšího střelce.

Basketbal TJ Svitavy - BK Brandýs n.L. „B“       65:71 (33:40)

V sobotu zavítali kluci do Svitav k prvnímu soutěžnímu utkání v žákovské lize U14. V tělocvičně gymnázia byla výšková převaha domácích více jak zřetelná. Domácí hráči však naše kluky podcenili a po celých zápas tahali za kratší konec. Naše soustředěná hra vedla k překvapivému prvnímu vítězství v soutěži.

Body: Šnábl 22, Osman 13, Hlaváček T. 12, Kalfus 9, Karel 6, Schnatzer 4, Šťastný a Kubelka 2, Roškota 1.

ADFORS Basket Litomyšl - BK Brandýs n.L. „B"       107:47  (54:26)

V neděli ráno v Městské hale v Litomyšli se však situace ze soboty neopakovala. Domácí tým nastoupil plně soustředěný a bylo vidět, že herní jistota je na straně domácích. Naši kluci stejně jako včera nastoupili bez pěti hráčů ze základní rotace. Z celoplošné osobní obrany domácích s neustálým tlakem na míč tak pramenily u našich kluků zbytečné chyby při rozehrávce. I v útoku to také drhlo. A tak i přes bojovný výkon to na lepší výsledek nestačilo.

Body: Šnábl 17, Osman 12, Kalfus 7, Hlaváček T. 5, Schnatzer 2, Karel a Pečenka 2.