Menu
pondělí, 13 březen 2023 14:44

Výsledkový servis 11.3.-12.3.2023

Druhý březnový víkend opět naznačil, že to zima jen tak nevzdá. Ke včerejší neděli se váže přísloví „Na svatého Řehoře líný sedlák, který neoře“. Včera to však měli zemědělci hodně složité, byla zima, ráno mrzlo a v sobotu ještě dul hodně studený vítr. Předpověď na další dny je už příznivější, a tak se snad pozvolného příchodu jara přeci jen dočkáme.

Minulý týden se upnul k hlavní události poslední doby, a tou byla inaugurace nově zvoleného prezidenta generála Petra Pavla. Konala se ve čtvrtek a myslím, že byla důstojnou událostí. Stejně tak jsem přesvědčen, že nová hlava státu povede republiku důstojně a odpovědně, tak jak se sluší a současně jsem přesvědčen, že se obklopí důvěryhodnými lidmi, kteří prezidentské kanceláři dodají nový lesk a důvěru, protože to o uplynulých pěti letech říci nemůžeme. Již dnes odcestuje prezident na Slovensko na svou první zahraniční cestu a věřím, že jim to bude se slovenskou prezidentkou slušet.

Všimli jsme si, že na rozdíl od jiných prací, roste nová sportovní hala „ZŠ Palachova“ poměrně rychlým tempem a snad bude důstojným městským stánkem, alespoň to tak vypadá, a hlavně existuje naděje, že u pošty vyroste další basketbalová základna.

Po sportovní stránce byla i uplynulá sobota i neděle nabyta mnoha sportovními událostmi. Pomalu, ale jistě končí sezóna zimních sportů, takže jdou do svého finále a již o nich mnoho psát nebudu. Zimní počasí však zimním sportům ještě poměrně přeje. Mezi lyžaři vynikl výkon Američanky Shiffrinové, která vítězstvím ve slalomu SP ve švédském Ore překonala legendárního švédského slalomáře Ingemara Stenmarka a dosáhla již svého 87. vítězství ve SP. Zřejmě to není konečná stanice a stovka není daleko. Z českých závodníků nejlepších umístění dosáhli tradičně biatlonisté Krčmář a Davidová, ale ani oni se na bednu nedostali, i když k tomu neměli daleko. Začalo před kolo play off v ledním hokeji. V nejkratší možné době postoupil Třinec a Brno, další dva postupující budou známy až v tomto týdnu, na jehož konci budou rozehrány i čtvrtfinálové série.

Z dalších sportů na sebe stáhl pozornost především fotbal a domácí ligy, kde se hrál zápas o čelo tabulky mezi Slávii a Plzní. Pražané nakonec po zlepšeném výkonu ve druhé půli zápas otočili ve svůj prospěch a zaslouženě vyhráli 2:1, což je posunulo do čela tabulky, kde mají dvoubodový náskok před pražskou Spartou, která vyhrála v Ostravě jasně 3:0, když o góly se postarala famózně hrající dvojice Kuchta-Čvančara. Konec ligy bude zajímavý a promluvit do něj může konečně i Sparta.

Velkým příběhem je i start českých baseballistů na World baseball classic v Tokiu. Vůbec účast na tomto jedinečném podniku je skvělým počinem, a i když dosáhli na jedinou výhru i ta by jim mohla stačit na udržení, což by byl skvělý výsledek i před zářijovým ME.

Basketbalová sezóna směřuje ke svému vyvrcholení, blíží se play off a týmy bojují o co nejlepší umístění v základní části. Týká se to domácích nižších soutěží i zahraničních ligy včetně NBA. V týdnu 3x prohrála Barcelona, 2 x v Eurolize , 1 x v ABC lize, ale to se ve sportu stává a věřme, že se Barcelona nadechne k lepšímu finiši v obou soutěžích. Naznačila to už včerejší domácí výhra v katalánském derby nad Manresou.

V domácích soutěžích je dohrána nadstavbová část ŽBL a na řadě je tedy play off. Termínově je to poměrně brzy a znamená to, že řada týmů skončí již na konci března, a to není úplně dobře. Ve čtvrtfinále na sebe narazí USK – Slovanka, Žabiny proti Ostravě, KP Brno narazí na Hradec a poslední dvojici tvoří Chomutov a Slávia. USK navíc čeká v týdnu čtvrtfinále play off proti španělské Avenidě a je favoritem na postup do F4. V týdnu bylo rozlosováno ženské ME a český výběr bude hrát poměrně hratelnou skupinu v Tel Avivu proti Belgii, Itálii a domácímu celku.

Pokud se týče výsledků brandýských týmů, tak bilance pěti výher a jedenácti proher není příliš lichotivá, ale těžcí soupeři nám to nedali zadarmo. Postup do play off si zajistili DSK i „A“ BKB. To vyhrálo v Ostravě a do play off vstoupí z druhé pozice. Těsnou porážku utrpěli junioři a k udržení boudou ještě muset nějaké body urvat.

1.liga žen DSK Brandýs

K zajištění playoff jsme potřebovali o víkendu alespoň 1x vyhrát. Nakonec se nám to díky nedělní střelecké náladě celého týmu podařilo. Jsme tedy opět, podruhé v řadě, v playoff 1. ligy žen!

DSK BK Brandýs – USK Praha B                              55:73

Až s velkým respektem k soupeři, který nastoupil posílen dvěma reprezentantkami Sklenářovou a Šípovou a dalšími dvěma hráčkami ze ŽBL Svatoňovou a Žílovou, jsme nastoupili k sobotnímu utkání. Místo osvědčeného způsobu hry a využití našich nacvičených systémů jsme se snažili kreativně improvizovat, což se nám nevyplatilo. Navíc jsme se hodně trápili střelecky (trojky 3/14) takže si USK došel pro vítězství, které potřeboval. Z našich hráček se střelecky prosadily Ceralová (12b.) a nová posila ze sadského dorostu Petra Klokočníková (10b.), kterou jsme chtěli získat již před sezonou. Dále Ondroušková 9, Holá 6, Maršíková, Koucká, N. Durdová a Vrančič po 4, Burdgess 2.  Za soupeře: Žílová 26, Svatoňová 16, Sklenářová a Šípová po 10.

DSK BK Brandýs – HB Aritma                                 102:92

Zápas, který se musel divákům líbit, vždyť v něm padlo skoro 200 bodů, což je v ženských soutěžích nevídaný počin. Kromě samotného úvodu jsme vedli celý zápas, místy až o 20 bodů. Zahrály si všechny hráčky a všechny se také zapsaly do střelecké listiny. Obrannou činnost moc pochválit nemůžeme, ovšem dostat 92 bodů a vyhrát svědčí o velké útočné aktivitě a také dobré střelecké mušce. K vidění byly opravdu pohledné akce, kterým diváci s chutí zatleskali. Po zranění nastoupila opět Katka Rotková a předvedla velmi efektivní výkon. Double-double zapsala Leeza Burdgess za 11 bodů a 15 doskoků.

Body: Ondroušková 21 (5 asistencí), Vrančič (6 asistencí) 17, Burdgess a Holá po 11, Klokočníková 10, Matějková a Koucká (8 doskoků) po 7, Rotková a Ceralová (4 asistence) po 6, Maršíková (7 doskoků), Klementová a N. Durdová po

2.liga žen

Basket Ostrava – BK Brandýs n.L. „A“                                50:83 (24:42)

Body: Martínková 17, Kynclová 16, Votrubová Kateřina 14, Bodláková 13, Najmanová 12, Votrubová Klára 7, Růžičková 4.

Poslední utkání základní části nás čekalo v daleké Ostravě a chtěli jsme určitě zvítězit. Bohužel k utkání jsme odjížděli v nekompletní sestavě (chyběly: Hamplová, Huláková, Klanicová a Myšková).

 Od začátku utkání jsme ovšem i v malém počtu udávali tempo a utkání dovedli ke klidné výhře. Tato výhra, nám po základní části zajistila krásné druhé místo a v prvním kole play off nás čeká tým ze Žďáru nad Sázavou. Určitě budeme chtít uspět a splnit náš předsezónní cíl, a to postoupit do 2 kola.

Děkuji všem hráčkám, vedení klubu a všem co nás podporují při zápasech (i v Ostravě jsme měli 3 fanoušky?).

 

Středočeská basketbalová liga – ženy „B“

BK Brandýs n.L. "B“  - BK Junior Kralupy                            63:64  (24:35)

Body: Vítková 14, Borlová a Homolová 12, Hvězdová 8, Nergerová 7, Procházková K. 5, Pfafová 3, Urbanová 2

BK Brandýs n.L. "B" – TJ Sokol Kladno                              49:77 (31:35)

Body: Homolová 15, Pfafová 9, Nergerová a Vítková 6, Borlová a Hvězdová 4, Urbanová 3, Procházková K. 2

 

Celostátní liga U19B junioři

Jižní Supi – BK Brandýs n.L.                                              68:64 (39:23)

 

Celostátní liga U17G kadetky

BK Brandýs n.L. - TJ Bižuterie Jablonec n.N.                     35:51 (18:22)

Body: Rozumová 10, Alešová 7, Antošová a Kohoutková po 4, Hyklová a Šandová po 3, Hájková a Pfafová po 2

TJ Bižuterie Jablonec n.N. - BK Brandýs n.L.                    60:49 (35:21)

Body: Kohoutková 16, Rozumová 10, Antošová 9, Hyklová 6, Alešová, Mrázová a Vaverková po 2, Čumrdová a Šandová po 1

 

Extraliga U15B starší žáci

Úterý 7.3.2023

BK Brandýs n.L. - BA Sparta   56:85 (30:45)

Body: Bodlák 14, Vaverka 7, Kučera, Prouza, Kubík a Holubec po 6, Richter 4, Šolc 3, Horák a Syrový po 2

Čtvrtek 9.3.2023

BK Brandýs n.L. - Válečníci Děčín   62:75 (32:44)

Body: Holubec 20, Syrový 11, Vaverka 10, Kubík 9, Bodlák 7, Richter a Kučera po 2, Prouza 1

 

Sobota 11.3.2023

Sokol Pražský - BK Brandýs n.L.   84:68 (48:25)

Body: Vedral 19, Prouza 12, Bodlák 11, Vaverka a Kučera po 9, Kubík 5, Richter 3 

Neděle 12.3.2023

USK Praha - BK Brandýs n.L.   83:54 (43:31)

Body: Kubík a Bodlák po 15, Kučera 12, Vaverka 7, Vedral 3, Prouza 2

 

Žákovská liga U14G mladší žákyně

BK Brandýs n/L - TJ Sokol Nusle 38:45 (23:30)

Body: Waitzmanová 10; Simandlová a Vlčková po 8; Švancarová a Rozumová po 4; Průchová a Krupková po 2

 

Krajský přebor U13B starší minižáci

 

Nepostupová soutěž U13 je ideální soutěž pro širokou rotaci méně vytížených, mladších, nebo začínajících hráčů. Kluci si v Kolíně zahráli do sytosti.

BC KolínBK Brandýs n.L.                           55:49 (34:33)

Body: Osman 14, Karel 13, Kalfus 7, Kubelka 5, Roškota 4, Dvořák 3, Pečenka 2 a Šťastný 1

BC KolínBK Brandýs n.L.                         31:83 (13:47)

Body: Osman 19, Karel 16, Kalfus 14, Roškota 10, Kubelka a Řihout 7, Dvořák a Šťastný 3, Kozel a Schwan 2

 

Krajský přebor U13G starší minižákyně

BK Brandýs n.L. – Slovanka Praha                  38:33 (24:19)

 

Body: Novotná E. a Rozumová 8, Šváchová, Švancarová a Vlčková 6, Petříková a Trnová 2

V dohrávaném utkání se Slovankou jsme čelili velice silnému soupeři, který přijel v sestavě v které ještě v sezóně nehrál. Od začátku utkání to bylo velmi vyrovnané a bojovné. Před koncem poločasu se nám podařilo odskočit na 5 bodů a po 3 čtvrtinách na 7. V poslední části jsme udrželi náskok a utkání dovedli do vítězného konce. Pochvala celému týmu za bojovnost!

 

Přípravná soutěž U12B mladší minižáci

TJ Sokol PečkyBK Brandýs n.L.               16:124 (4:62)

Body: Schwan 27, Kubelka 21, Hlaváček F. 19, Pečenka 16,  Hykel 13, Schnatzer 8, Roškota 7, Sibera 5, Duchoň 4, Rathouský a Srba 2

TJ Sokol PečkyBK Brandýs n.L.                 25:82 (12:40)

Body: Schwan a Kubelka 16, Pečenka a Rathouský 10, Roškota 7, Hlaváček F., Duchoň a Sibera 6, Hykel 3, Bártík 2

 

Autor: Petr Čeněk

Číst 219 krát Naposledy změněno úterý, 14 březen 2023 06:34

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.

Ok