Menu
úterý, 02 říjen 2018 12:20

Výsledkový servis 28.9.-30.9.2018

Mistrovských utkání nebylo v uplynulých víkendech odehráno moc, a tak se vše rozbíhá až nyní na přelomu září a října. Poslední víkend byl prodloužený, když k sobotě a neděli byl přidán státní svátek – „Den české státnosti“ - neboli den svátku sv. Václava. Pro občany našeho dvojměstí je tento svátek obzvláště významný, hlavně proto, že se ve Staré Boleslavi koná tradiční Národní svatováclavská pouť, na kterou vždy míří tisíce poutníků z celé české země. Nejinak tomu bylo i letos. Vedle vlastní bohoslužby a připomenutí svatováclavských tradic se v Houštce koná i pouť s oblíbenými atrakcemi a mnoha stánky nejenom s občerstvením, pivem a burčákem. Pěkným zážitkem je i kulturní doprovod odehrávající se převážně na scéně letního kina. Letos tam byly k vidění opravdové pecky a hlediště bylo zaplněno do posledního místa. Díky tomu naše město navštívilo mnoho hostů, významných i méně významných. V souvislosti s blížícími komunálními a senátními volbami bylo těch významných více než obvykle.

A to proto, že komunální volby se konají již příští víkend. Myslím si, že pro občany města s nejdelším názvem v republice, jsou důležitější než volby parlamentní a je důležité se zamyslet komu dáte svůj hlas. Již druhé volební období kandiduji v dresu nepolitického uskupení „Naše dvojměstí“. Před čtyřmi roky jsme i díky Vašim hlasům vyhráli volby a se ziskem šesti mandátů jsme překvapili sami sebe. Obhájit je je však vždy mnohem těžší než napoprvé získat, což je ve sportu známé rčení. Navíc máme za sebou čtyři roky komunální práce, která se velmi lehce kritizuje a mnohem hůře tvoří. Možná i díky tomu budeme potřebovat každý Váš hlas. Tým Našeho dvojměstí se navíc rozšířil o další dvě basketbalové tváře, kterými jsou Milan Tomášek a Jiří Zeman, o to více byste měli náš jediný nepolitický subjekt podpořit. Dopředu děkujeme za Vaše hlasy, pokud to dopadne, bude se mít dobře město, sport i basketbal.

Mnoho událostí se o víkendu odehrálo na sportovních kolbištích. Ve fotbalové lize se utkaly kluby z čela tabulky. Páteční vyhrocený duel mezi Plzní a Spartou vyhráli domácí, když se alespoň jednou dokázali prosadit. To Sparta nedokázala, navíc v závěru ztratila potřebný klid a výsledkem byla první prohra v sezóně a Stanciuova červená karta. Tu inkasoval ve včerejším zápase Ostravy se Slávií i Milan Baroš, přesto dal Baník dva fíky a slavil zaslouženou výhru. V basketbalovém dění stálo za zmínku vyvrcholení MS žen konaném na španělských Kanárských ostrovech. Po dlouhé době na šampionátu chyběly české basketbalistky. Světové prvenství nakonec jednoznačně získaly Američanky, které ve finále rozdrtily Australanky. Bronz vybojovaly Španělky, bramborovou medaili získalo překvapení turnaje – Belgie. Tu Češky porazily v kvalifikaci o ME, takže asi by konkurence schopné byly. Jinak jsem sledoval i dění na kolech a na vodě. Na kole mě zaujal výkon všech cyklistů při závodě MS mužů v Innsbrucku a zejména závěrečný pekelný výšlap, který bychom měli problém zvládnou pěšky. I šesté místo Romana Krezigra je chvály hodné. Navíc nám roste i zdatný junior Karel Vacek. Na divoké vodě zacinkali další medaile na MS v Riu a snad má na tom podíl i brandýský kanál. Ten se těší velké popularitě a jeho návštěvnost byla a je stále obrovská.

Pokud se týká vstupu brandýských týmů do sezóny, tak to bylo hodně nevyrovnané a rozporuplné. Někomu se dařilo více, někomu méně.

Muži „A“ zatím v pátek odehráli jen Český pohár. Do Kutné Hory odjeli v hodně oslabené sestavě, což se podepsalo na konečné porážce o dvacet bodů. Do mistrovských druholigových bojů „A“ mužů vstoupí tento víkend, když se představí v Poděbradech a opět v Kutné Hoře.

Muži „B“ zahájili sezónu doma, proti kvalitnímu soupeři z Příbrami. Celé utkání bylo vyrovnané, leč po většinu zápasu domácí dotahovali lehké bodové manko a nakonec dva body vybojovali hosté, i když rozdíl dvou košů není nikterak propastný.

Juniorky absolvovaly svou premiéru v pátek doma proti Litomyšli. Po výsledkově patovém poločasu, se Východočešky bodově odpoutaly, a nakonec zvítězily o deset bodů, ale brandýské juniorky neodehrály špatnou partii.

Starší žáci před čtrnácti dny uhráli přijatelné prohry v Hradci Králové, když rozdíl ve skóre osciloval lehce nad deseti body.

Starší žákyně v 1.kole jasně přehrály družstvo USK Praha „B“ v obou zápasech. Ve 2.kole odehrály dva, více než vyrovnané domácí souboje s Jabloncem. V prvním měření sil byly o koš úspěšnější domácí, v odvetě zas byly šťastnější hráčky z Jablonce, když naděje na výhru zhasla domácím v poslední sekundě neproměněním dvou trestných hodů.

Starší minižáci v KP „U13“ začali mistrovské boje již před čtrnácti dny, když doma jasně přehráli Mladou Boleslav, i když neproměnili obrovský počet tutovek z pod koše. Tento víkend dostali dva příděly v Nymburce, když se několika pokaženými herními úseky připravili o mnohem přijatelnější konečný výsledek.

Nejmladší minižákyně dostaly v KP U11 dva nářezy od suverénní Sadské.

Informujeme a vysvětlujeme o skutečnosti, že jsme museli odhlásit družstvo žen z II. ligy. Vedení klubu se maximálně snažilo o to, aby se II. liga žen v Brandýse hrála, nejenom vzhledem ke klubové tradici, ale i vzhledem k perspektivě mladých hráček. Bohužel proti byla vážná zranění několika klíčových hráček, nemožnost zapojení juniorek z důvodu časového vytížení /herní, studijní/ a odmítnutí „B“ družstva hrát tuto soutěž /což vedení chápalo/. Vedení klubu na poslední chvíli jednalo o posílení kádru hráčkami BC Kolín. Vše bylo na spadnutí, ale termínové kolize a řada plánovaných absencí dalších hráček tento záměr nakonec zhatilo. Soutěž se musela na poslední chvíli odhlásit. Věřím, že to naši příznivci pochopí, ale kádr nakonec čítal pouze 3 zdravé brandýské hráčky. Věřme, se že hráčky dají za rok dohromady a vzhledem k tomu, že II. liga ženy nebývá pravidelně naplněna, vyběhne brandýský ženský druholigový tým opět na české palubovky v sezóně 2019/2020.

Muži „A“: Český pohár

Sokol Kutná Hora - BK Brandýs n.L. „A“ 78:53 (44:22)

Body:

 Muži „B“: Oblastní přebor mužů

BK Brandýs n.L. - BK Příbram 2000 70:74 (32:34)

Body: Goliáš 22, Brezovák 20, Dvořák 10, Hykel 7, Alfery 4, Klusáček 3, Birkuš T. a Hrabý 2

 

Juniorky U19G – liga U19G

BK Brandýs n.L. - Adfors Basket Litomyšl 66 : 75 (31 : 31)

Body: Hranáčová 19, Pouchová 13, Michaličková 11, Votrubová Klára 8, Votrubová Kateřina 7,

Klanicová 4,  Huláková 2, Najmanová 1

 

Staší žáci U15B – nadregionální soutěž

Královští Sokoli – BK Brandýs n.L. 59 : 37 (23 : 21)

Body: Janota 10, Fijala 7, Pilný 5, Beneš a Kodera 4, Kejmar M. 3, Říha a Kalina 2


Královští Sokoli – BK Brandýs n.L. 54 : 44 (18 : 20)

Body: Fijala 10, Beneš, Janota a Kodera 8, Kejmar M. 6, Kalina 4

 

Starší žákyně U15G – nadregionální soutěž

USK Praha „B“ - BK Brandýs n.L. 34:59 (13:30)

Body: Vilímová 16, Holovská 8, Fantová 7, Georgieva a Richterová 6, Dvořáková, Kučerová a Lavírová 4, Červencová T. a Mušková 2

USK Praha „B“ - BK Brandýs n.L. 15:47 (5:29)

Body: Červencová T. 15, Fantová 8, Vilímová 7, Dvořáková 5, Lavírová 3, Georgieva, Holovská, Koubková a Kučerová 2, Mušková 1

BK Brandýs n.L. - Biž.Jablonec 59:57 (22:29)

Body: Koubková 21, Nergerová 10, Fantová a Vilímová 8, Holovská 5, Richterová 4, Motlíčková 3

BK Brandýs n.L. - Biž.Jablonec 58:59 (31:29)

Body: Vilímová 18, Motlíčková 15, Nergerová 9, Holovská 6, Koubková 4, Fantová, Lavírová a Richterová 2

 

Starší minižáci U13B – krajský přebor

BK Brandýs n.L. - AŠ Mladá Boleslav 66:33 (41:17)

Body: Martins K. 17, Lukeš a Stieber 10, Hubka 6, Řebíček 5, Hlavatý, Ištok, Kostkuba a Štajer 4, Vaverka 2

BK Brandýs n.L. - AŠ Mladá Boleslav 66:19 (36:10)

Body: Martins K. 16, Lukeš 12, Štajer 10, Pilný a Vaverka 8, Stieber 4, Hlavatý, Hubka, Soukup a

Syrový 2

BA Nymburk - BK Brandýs n.L. 99:29 (48:9)

Body: Martins K. a Stieber 8, Kejmar 7, Holubec, Kostkuba a Pilný 2

BA Nymburk - BK Brandýs n.L. 95:19 (42:11)

Body: Stieber 7, Martins K. 6, Hlushko, Kejmar a Lukeš 2, Řebíček 1Nejmladší minižákyně U11G – přípravná soutěž

BK Brandýs n.L. - ŠBK Sadská 5:133 (1:62)

Body: Poštolková 5

BK Brandýs n.L. - ŠBK Sadská 3:96 (3:38)

Body: Helisová 2, Šarbochová 1

Číst 475 krát Naposledy změněno úterý, 02 říjen 2018 12:25
Více z této kategorie: Výsledkový servis 6.-7.10.2018 »
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok