Menu
pondělí, 08 říjen 2018 11:07

Výsledkový servis 6.-7.10.2018

Tak tu máme říjen, měsíc, kdy se páří vysoká lesní zvěř, ale také měsíc, kdy se naplno rozbíhají všechny basketbalové soutěže. Rozbíhají se všechny soutěže ligy, přebory, nadregiony, Euroliga a na konci měsíce se roztočí i kolotoč NBA. Krásné babí léto tvořilo kolorit právě skončenému víkendu, a tak jsme si ještě mohli užívat hojnosti slunečních paprsků.

První říjnový víkend byl také volební a na řadu přišly v našem městě volby komunální, které si myslím, že by měly občany zajímat mnohem více než volby celostátní nebo krajské. Právě zvolení zastupitelé totiž budou určovat a bezprostředně ovlivňovat život na obou labských březích. Mnohem více než parlamentní a senátní politici. Proto si myslím, že cca 45 % účast není úplně dobrá, ale odráží skutečnost, že lidé jsou tu spokojení a nemají potřebu vhodit svůj lístek do volebních uren. Že z deseti voličů nepůjde volit více než 5 je důkazem občanského nezájmu. Jinak si myslím, že s výsledky mohu být celkem spokojen. Moje volební uskupení „Naše dvojměstí“ obhájilo šest mandátů z minulého volebního období a jen o „prsa korejské ženy“ prohrálo s našim dosavadním koaličním partnerem „Podpora občanů“, když i toto uskupení bude mít v zastupitelstvu šest svých představitelů, takže volby skončily do jisté míry patem. Pokud se týká mé osoby, skončil jsem na 4. místě se ziskem 1 672 hlasů, což více než dobrý výsledek. Přede mnou skončil jen Picek, Kváča a Ondra Synek. Moc Vám děkuji za hlasy pro moji osobu, když předpokládám, že od basketbalistů a jejich příznivců jsem dostal hodně hlasů a ve výsledcích se odrazila i dobrá práce našeho klubu, BK Brandýse n.L.. Doufám, že Vám Vaši důvěru budu moci oplatit a pokud budete něco potřebovat, můžete se na mě směle obrátit. Paradoxem volebních výsledků je skutečnost, že jsme získali 10 043 hlasů a Podpora 9 821, přesto jsme ve finále nebyli vítězem, byť jen těsně. Z dalších výsledků je zajímavé, že poprvé v moderní historii města budou v zastupitelstvu chybět komunisté a sociální demokraté. Konečné povolební součty nakonec ukázaly, že lidé dosavadnímu koaličnímu uskupení „Naše dvojměstí + Podpora“ věří, a tak zřejmě s jistými inovacemi pojedeme dál. Snad to tak dopadne a moc všem děkuji i za naše další borce na kandidátce. Nyní nás však čeká spousta práce, tak, abychom dostáli našim předvolebním slibům. Bude to dřina.

Pojďme však na basketbalové palubovky.

Muži „A“ nezahájili druholigové boje optimálně. Na palubovkách tradičních středočeských soků Poděbrad a Kutné Hory dvakrát prohráli. V sobotu v Poděbradech i se sokolskými oporami Čeňkem a Hartigem, ale bez M. Ornsta /práce v zahraničí/sice nepodali optimální výkon, ale v normální hrací době dlouho sahali po výhře a kdyby Hartig v závěru proměnil obě šestky, mohlo se tak stát. Bohužel minul a v prodloužení již byli lepší domácí. V neděli v Kutné Hoře již sokolové chyběli, a tak odjelo do Kutné Hory jen osm hráčů. Ti byli domácím vyrovnaným protivníkem cca 35. minut, pak jim došly síly i energie.

Ženy „B“ svou sezónní premiéru odehrály v Benešově. Vstup se vydařil a hosté si od Sázavy odvezly výhru převyšující dvacetibodový rozdíl.

Ženy „C“ se na úvod sezóny představily v Poděbradech, kde jejich výkon snesl přísnější měřítko po dobu dvaceti minut. Po změně stran domácí přitvrdili, což se odrazilo i v závěrečném rozdílu ve skóre.

Kadeti si v nadregionální soutěži doma smlsli na Mělníku. Ten odjel z Brandýsa s porážkou o více než čtyřicet bodů.

Kadetky odstartovaly ligové boje výtečně, i když k prvním dvou zápasům odjely k těžkým bitvám do Varnsdorfu a Mladé Boleslavi. V sobotu večer /když basket zvítězil nad tanečními kroky/ si svěřenkyně trenérky Antošové poradily se Severočeškami až zlepšeným výkonem ve druhé půli, kdy dělaly méně chyb a dávaly více košů, což jim přineslo výhru o jedenáct bodů. Ještě pernější výhra se zrodila druhý den v Mladé Boleslavi, kde pro sebe dramatickou a vyrovnanou partii rozhodly brandýské kadetky až v prodloužení.

Mladší žákyně si v žákovské lize U14 bez problémů poradili s družstvem Pastelka MB na palubovce soupeře.

Mladší minižáci si i bez Kennyho bez velkých problémů poradili v obou sobotních mačích s Milovicemi, když svého soka převyšovali ve všech směrech, a nakonec dotáhli oba zápasy k výhrám o padesát, resp., o čtyřicet bodů.

Nejmladší minižáci si z haly v Jenči proti kvalitnímu soupeři přivezli dvě porážky o padesát a čtyřicet bodů.

Muži „A“: 2.liga

Basket Poděbrady - BK Brandýs n.L. „A“ 77:70 (16:15, 38:26, 51:44, 62:62)

Body: Hartig 21, Horák 16, Brezovák 11, Čeněk 9, Kratochvíl 7, Čajka, Spáčil a Tomášek 2

Sokol Kutná Hora  - BK Brandýs n.L. "A" 79 :56 (20:24, 37:40, 56:51)

Body: Brezovák a Horák 16, Hrdina 11, Čajka 6, Spáčil 4, Tomášek 2, Kratochvíl 1

Ženy „B“: Středočeská liga žen

BC Benešov "B" - BK Brandýs n.L. "B" 39:63 (21:32)

Body: Maršíková 21, Matějková 11, Burkertová 9, Skřivanová 6, Richterová a Hvězdová po 4, Pfafová, Bartošová, Kropáčková a Englmaierová po 2

Ženy „C“: Středočeská liga žen

Basket Poděbrady „B“- BK Brandýs n.L. „A“ 75:38 (33:22)

Body: Babováková 9, Procházková L. 7, Nergerová 6, Šorelová 5, Mlčkovská 4, Urbanová 3, Borlová a Poživilová 2

Kadeti U17 - nadregionální liga

BK Brandýs n.L. - BK R+J EBC Mělník 89:41 (39:15)

Body: Kejmar A. 18, Sasín 17, Kejmar L. 13, Kolář a Mašek 9, Koželuh 8, Najman 6, Jurka 5, Beneš 4

Kadetky U17 - liga U17G

Basket Severočesko - BK Brandýs n.L 45:56 (26:27)

Body: Bodláková 16, Zelenková 11, Novotná 7, Prudká, Vilímová a Kulichová po 5, Andrová 4, Keřková 3

Pastelka MB - BK Brandýs n.L. 64:66 (35:31) po prodloužení

Body: Zelenková 19, Bodláková 17, Prudká 11, Vilímová 8, Petržílková a Kulichová po 4, Keřková 2, Novotná 1

Mladší žákyně U14 – žákovská liga

Pastelka MB – BK Brandýs n.L. 36:58 (16:40)

Body: Motlíčková 21, Richterová 9, Nergerová 8, Šístková 6, Červencová a Kolářová 4, Klementová, Kučerová a Štroblová 2

Mladší minižáci U12 – přípravná soutěž

BK Brandýs n.L. - NBK Juventa Milovice 81:33 (51:16)

Body: Hofman 25, Stieber 12, Štajer a Vaverka po 10, Syrový 6, Horák 5, Holubec 4, Richter 3, Řebíček, Hlavatý a Violič po 2

BK Brandýs n.L. - NBK Juventa Milovice 65:23 (37:17)

Body: Štajer 11, Stieber 10, Prouza a Horák po 8, Syrový a Holubec po 7, Richter 6, Vaverka 5, Hlavatý 2, Violič 1

Nejmladší minižáci U11 – přípravná soutěž

BŠ Tygři Praha - BK Brandýs n.L. 72:15 (32:10)

Body: Hlavatý 8, Prouza 4, Lachs 3

BŠ Tygři Praha - BK Brandýs n.L. 77:31 (50:10)

Body: Bártů 10, Hlavatý 8, Horák, Prouza, Žemlička, Lachs, Hvězda, Žák po 2, Jančura 1

 

Borcem víkendu jsou kadetky za čtyři body posbírané ve Varnsdorfu a Mladé Boleslavi. Pochvalu zaslouží i ženy „B“ a mladší minižáci.

 

Všimli jsem si, že se o víkendu konal ve Sportcentru Brandýs turnaj tzv. Eiblu /neoficiální evropská liga/ v kategorii U15. Turnaj pořádal Sokol Pražský a v Brandýse se objevila špičková družstva z Maďarska, Slovinska, Slovenska, Itálie a Polska. V hledišti bylo vidět i mnoho brandýských diváků a na organizaci se podílelo i mnoho našich hráčů a hráček. I díky jim se turnaj povedl.

 

 

Číst 518 krát Naposledy změněno pondělí, 08 říjen 2018 11:48
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok