Menu
pondělí, 26 listopad 2018 12:16

Výsledkový servis 24.-25.11.2018

Poslední listopadový víkend byl částečně provoněn adventem a Vánocemi. Advent sice začne až za týden, ale někde se už vánoční trhy rozjely naplno. Zejména moravská centra Olomouc a Brno jsou v tomto směru poněkud napřed. My v našem dvojměstí přivítáme advent až za týden, a to hned na třech místech. V pátek na popovické návsi, v sobotu na brandýském náměstí a v neděli se rozsvítí stromek v historickém centru Staré Boleslavi. Tento víkend pouze dorazily oba smrky na svá stanoviště na obou náměstích. Ten boleslavský je z ulice 5. května v boleslavské části města. Brandýský smrk pichlavý třicet let poskytoval stín na zahradě v Zelenči.

Celý týden byl ve znamení marného sesazení Babišovy vlády a konečné smlouvy o Brexitu. Obě věci zatím dopadly, otázkou je na jak dlouho. Sportovní události byly zcela normální, běžela fotbalová i hokejová liga, rozjel se skokanský a běžecký lyžařský světový pohár, ale to jsme již psali minule.

Pokud se týká basketbalu tak to byl hodně nabitý víkend podpořený dobrou zápasovou bilancí devíti výher a pěti porážek. Těmto výhrám a porážkám však ještě předcházelo kontinentální finále školní soutěže jNBA, ve kterém uspěla ZŠ „Na Výsluní“ a po velkém boji s Děčínem postoupila mezi čtyři nejlepší školy v republice. Finále se bude hrát ve středu na Královce a již samotná brandýská účast je velkým úspěchem. V neděli večer si mnoho členů BK Brandýs našla cestu do brandýského kina, kde jsme společně sledovali basketbalový film „Zlatý podraz“. Možná, že po jeho shlédnutí si budou děti více vážit podmínek, které dnes mají.

Muži „B“ v souboji o poslední tabulkový flek dokázali poprvé v sezóně uspět v Sadské. Po celkem vyrovnaných dvou čtvrtinách si hosté vytvořili dvouciferné vedení, které uhájili až do konce, kdy se mohli radovat z vedení. Posun v tabulce to je však malý, ale věřme, že s první výhrou přijde i chuť porvat se o další body.

Junioři v nadregionální soutěži soupeřili o čelo tabulky s Vysokým Mýtem. Oba vyrovnané souboje dokázaly pro sebe hosté rozhodnout až po změně stran. První utkání se rozhodlo ve třetí kvartě, kdy si svěřenci kouče Hubáčka vytvořili desetibodové vedení a kontrolovali jej až do konce. Odveta byla ještě náročnější a rozhodovalo se až v napínavé koncovce. Junioři tak ještě neprohráli a s bilancí 6:0 okupují tabulkové čelo.

Juniorky v lize U19 potvrdily zlepšenou formou z posledních kol v Litomyšli, kde zvítězily sedmnáctibodovým rozdílem a oplatily tak soupeřkám porážku z domácí palubovky. Po výsledkově i herně zcela vyrovnané první půli, svěřenkyně trenérky Štemberkové o své výhře rozhodly ve třetím hracím období, kdy si vytvořily patnáctibodové vedení. To si pak bezpečně kontrolovaly až do posledního hvizdu sudích. V tabulce jsou juniorky na druhém místě s bilancí čtyř výher a tří porážek.

Starší minižáci splnili roli favorita a doma dvakrát jasně přehráli Liberec. První utkání bylo celkem solidní a kluci předvedli řadu pěkných akcí. V odvetě však domácí měli žalostnou koncovku, neproměnili snad padesát tutovek z pod koše, a tak konečná výhra byla poněkud skromnější. Podobná jalovost by se v měření sil se silnějšími soky nemusela vyplatit.

Starší minižákyně doma přivítaly pražskou Slovanku. V úvodním zápase narazily na tvrdou hostující defenzívu, a byly rády, že zvítězily o čtyři body. V odvetě, dostaly více minut i hráčky z lavičky, a tak si Pražanky odvezly z Brandýsa alespoň jednu výhru. Svěřenkyně trenérky Antošové vedou s plným bodovým ziskem svou skupinu.

Mladší minižáci měli víkend nabitý čtyřmi zápasy s Mělníkem. V sobotu na Mělníku v prvním zápase hosté prohráli o koš. V druhém zápase již kralovali a zcela jasně opanovali dění na hřišti. V neděli v důležitějším duelu číslo jedna mohla trenérka Skřivanová použít všechny opory z kádru Filipa Čeňka a zejména díky tomu domácí zcela jasně vyhráli. Ve druhém utkání již tito hráči odpočívali a hráli především kmenoví hráči U11, čehož hosté využili k celkem jasné výhře. V neúplné tabulce skupiny jsou kluci první.

Hráčky U10 zahájily soutěžní činnost úvodním turnajem v Čelákovicím a sbírají tak první cenné zápasové zkušenosti. S domácími prohrály jen nepatrně, s Přeloučí to bylo již o něco horší. Na turnaji byla děvčata jediným zcela dívčím týmem a týmem s nejmladším věkovým průměrem, což bylo znát. O výsledcích však tyto turnaje nejsou. Holky bojovaly, snažily se a v individuálních soutěžích dokonce získaly hned několik medailí.


Muži „B“: Oblastní přebor

BK Sadská - BK Brandýs n.L. "B"    64:79 (33:39)

Body: Goliáš a Rožka 16, Brezovák 12, Dvořák 11, Klusáček 8, Hrabý 6, Hykel a Šlajchrt 4, Alfery 2


Nadregionální liga junioři U19B

Sokol Vysoké Mýto - BK Brandýs n.L.   55:65 (27:35)

Body: Sibera 22, Štěpař 12, Hybler, Mareček a Charvát po 6, Bařinka 5, Dolní a Fučík po 3, Kolář 2

Sokol Vysoké Mýto - BK Brandýs n.L.   58:64 (31:31)

Body: Sibera 32, Štěpař 8, Hybler a Bařinka po 7, Fučík 4, Kolář, Charvát a Mareček po 2 


Dorost. liga U19G juniorky

Adfors Basket Litomyšl – BK Brandýs n.L. 47 : 64 (30 : 30)

Body: Votrubová Klára 11, Hranáčová, Pouchová a Michaličková 10, Borlová 6,Votrubová Kat.5, Klanicová 4, Huláková, Nováková, Demeterová a Pavlíčková 2.


Krajský přebor U13B starší minižáci

BK Brandýs n.L. - BK Kondoři Liberec 85:23 (43:10)

Body: Martins 28, Štajer 16, Stieber 14, Kejmar 12, Vaverka 8, Kostkuba, Holubec a Hubka po 2, Lukeš 1

BK Brandýs n.L. - BK Kondoři Liberec 59:36 (32:12)

Body: Vaverka 16, Martins 8, Stieber a Štajer po 6, Kejmar, Lukeš, Kostkuba a Ištok po 4, Hlushko 3, Řebíček a Hubka po 2


KP U13G starší minižákyně

BK Brandýs n.L. - Basket Slovanka 36:32 (17:19)

Body: Šandová 13, Martínková 8, Kohoutková 5, Pfafová 4, Hrubinová 3, Hájková 2, Antošová 1

BK Brandýs n.L. - Basket Slovanka 40:75 (20:30)

Body: Hrubinová 10, Rozumová, Martínková a Šandová po 8, Antošová, Kohoutková a Pfafová po 2


Přípravná soutěž U11B nejmladší minižáci

BK Mělník - BK Brandýs n.L.   43:40 (24:20)

Body: Prouza 8, Richter, Horák a Syrový po 6, Hlavatý 5, Bártů 4, Soukup 2, Nekola, Lachs a Žák po 1

BK Mělník - BK Brandýs n.L.   33:37 (13:23)

Body: Syrový 8, Richter 7, Hlavatý 6, Prouza 5, Horák 4, Bártů, Novotný a Soukup po 2, Lachs 1


BK Brandýs n.L - BK Mělník   62:10 (30:2)

Body: Vaverka 18, Holubec 13, Prouza 9 , Soukup 6, Syrový a Violič po 4, Bártů, Jančura a Horák po 2, Richter a Lachs po 1

BK Brandýs n.L. - BK Mělník   17:41 (6:25)

Body: Soukup 6, Horák 5, Violič 3, Prouza 2, Svatoš 1


Den s basketbalem U10mix – 1.kolo

Pandy Čelákovice – BK Brandýs n.L. (dívky) 28:21

BK Brandýs n.L. (dívky) – Přelouč 4:58


Borcem víkendu: jsou hlavně juniorky za výhru v Litomyšli. Palec nahoru patří i mužské rezervě a dalším utkáním s dvoubodovým brandýským ziskem.

Film Zlatý podraz zřejmě Oscara nedostane, ale určitě byl dobrým odkazem poválečné sportovní doby, kdy skromné sportovní podmínky dokázali českoslovenští basketbalisté přetavit v řadu úspěchů. Také politika silně zasáhla do osudu sportovního života. Myslím, že film byl poměrně dobrý, zaujal mě. Nakonec kolik filmů bylo o našem basketbalu natočeno. O žádném jiném nevím.


Číst 423 krát
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok