Menu
pondělí, 03 prosinec 2018 13:38

Výsledkový servis 1.12.-2.12.2018

Tak tu máme poslední měsíc roku, prosinec. Současně s ním přišel i advent, tedy jedno z nejkrásnějších období roku. Čas vánočního očekávání a všeho, co je spojené s tímto obdobím, kdy se všichni postí, ztiší a těší se na Ježíška. K tomu patří spousta tradic, čert a Mikuláš a mnoho dalšího příjemného rozjímání a očekávání. Věřím, že se vše nezvrhne v bláznivé nakupování, přehnané uklízení a gastronomické přehánění, když v lednu spoustu pečiva stejně věnujeme ptáčkům, což je nakonec dobře. Lidé neblázněte a užívejte si pohodu a klídek vánočních příprav. O víkendu se rozzářily vánoční stromy v Popovicích, Brandýse i Staré Boleslavi. O tom, jakou podobu může mít advent nás přesvědčily právě tyto tři akce. Na popovické návsi vládla kouzelná zimní pohoda, občas spadla i nějaká vločka a lidé byli milí a příjemní. Na sobotním brandýském náměstí napadl sníh, což bylo hodně ladovské a příjemné hlavně pro děti. Neděle v boleslavském centru však zůstala hodně za očekáváním, zejména proto, že se z oblohy valily hektolitry vody, což ovlivnilo i samotnou občanskou účast. I takovou podobu mohou mít Vánoce v našem městě.

Sportovní víkend začal již v pátek kvalifikačním zápasem v basketbale mužů mezi ČR a Francii. Naši již mají postup zajištěn, navíc nastoupili bez šesti základních opor. Přesto 36 minut bojovali, chtěli vyhrát, ale poslední čtyři minuty prohráli 18:0, když před tím vedli 65:61. Škoda, ale vzhledem k zajištěnému postupu to tolik nebolí, i když se v hledišti sešlo 5 500 diváků. V sobotu začalo MS ve florbale. Reprezentační výběr začal výhrou nad SRN, ale bohužel i překvapivou porážkou s Lotyšskem. Budeme klukům držet palce, aby v úterý uspěli proti Švýcarsku, jinak bude další vývoj MS nezajímavý. V neděli začal i biatlonový světový pohár, ale naši nám příliš radosti neudělali, snad se bude dařit lépe. Jsem zklamán i současnou formou fotbalové Sparty, která nedala tři penalty po sobě, čímž přišla o šest mistrovských bodů. Slávia i Plzeň se vzdalují a pokud přijdou další ztráty lehce je přejedou i další týmy. Netěší ani současná hra hokejových Pardubic, pokud se nestane zázrak mají nakročeno do baráže a může být ještě hůře.

Po basketbalové stránce to byl průměrný basketbalový víkend doprovázený čtyřmi výhrami a dvěma prohrami. Bohužel se nedařilo „A“ mužům, kteří mají také hodně blízko k sestupu.

A“ můžu odjelo k dalším dvěma zápasům do silných východočeských destinací Holic a Vysoké n.L. v hodně okleštěné sestavě. Řada hráčů chyběla z důvodu zranění /Čeněk, Hartig, Bednář, Čajka a další/ což se odrazilo v konečných výsledcích obou víkendových duelů. V sobotu v Holicích hosté špatně začali a po deseti minutách prohrávali o čtrnáct bodů a vypadalo to na pěkný nářez. Hosté však zlepšili svůj herní projev, i když to stačilo jen na prohru o 26 bodů, vzhledem k sestavě to bylo ještě přijatelné. V neděli ve Vysokém muži obdrželi krátký a rychlý direkt v podobě porážky o 45 bodů. Svěřenci kouče Ornsta se dělí o poslední místo společně s Poděbrady a Kutnou Horou. Do Vánoc ještě hrají 2 x s Mladou Boleslaví a je zapotřebí urvat alespoň jednu výhru. Pokud budou kompletní, může se to podařit, stejně tak jako se může podařit záchrana, ale k tomu bude zapotřebí ukořistit co nejvíce výher.

Ženy v pátek odehrály vzájemný zápas a dle tabulkových předpokladů „B“ družstvo zvítězilo velkým rozdílem nad družstvem „C“.

Kadeti v nadregionální soutěži si odvezli z Benešova zcela jasnou výhru o 35 bodů. Bohužel, si neodvezli boty kouče Kratochvíla, který kvůli tomu odcestoval na zápas druhé ligy se zpožděním. S bilancí pěti výher a tří porážek si kadeti drží čtvrtou tabulkovou pozici.


Kadetky v lize „U17“ si doma poradily jak s Mladou Boleslaví, tak Severočeskem /Varndsdorf-Jablonec/. Sobotní klání proti Boleslavi bylo vyrovnané jen poločas. Pak dorostenky odjely svému rivalu a v závěru se mohly radovat z výhry o třicet bodů. Druhý den svěřenkyně trenérky Antošové a Helta zcela zaspaly jalový první poločas. Po přestávce se probudily a nakonec dokázaly zvítězit dvacetibodovým rozdílem. Kadetky se v tabulce dělí o druhé místo s USK Praha s minimální bodovou ztrátou na vedoucí Ústí n.L. a téměř jistou záchranou.

Žákyně si v lize „U14“ poradily doma s Mladou Boleslaví, když v hodně dramatickém a vyrovnaném utkání vyhrály rozdílem tří bodů. V tabulce jsou Richterovic holky šesté s minimálním bodovým odstupem na 4. a 5. příčku. Postup je však v nedohlednu.

II.liga mužů:

BVB Holice – BK Brandýs n.L. 89:63 (40:26)

Body: Aulich 25, Horák 16, Hrdina 10, Klusáček 6, Kratochvíl 4, Tomášek 2

BK Napos Vysoká n.L. - BK Brandýs n.L. 95:50 (42:25)

Body: Horák 15, Aulich 11, Kratochvíl 8, Hrdina 6, Klusáček a Tomášek 5


Středočeská liga žen

BK Brandýs n.L. "C" - BK Brandýs n.L. "B" 38:83 (21:50)

Body „C“ : Babováková, Nergerová a Walterová po 8, Borlová L. ml. 6, Procházková L. 3, Mlčkovská a Urbanová po 2, Marečková 1

Body: „B“: Maršíková 17, Skřivanová 15, Burkertová a Bartošová po 11, Hvězdová 10, Matějková 8, Pfafová 6, Richterová 3, Englmaierová 2


Liga U17G kadetky

BK Brandýs n.L. - Basket Pastelka MB 83:54 (38:29)

Body: Bodláková 30, Martínková 19, Zelenková 17, Prudká 6, Vilímová a Koubková po 4, Andrová 2, Novotná 1

BK Brandýs n.L. - Basket Severočesko 57:37 (22:28)

Bodláková 23, Koubková 11, Martínková a Zelenková po 10, Prudká 2, Novotná 1


Nadregionální liga U17 kadeti

BC Benešov - BK Brandýs n.L. 58:93 (30:46)

Body: Borl V. 27, Kejmar A. 22, Sasín O. 14, Kolář Š. 7, Kejmar L. 6, Kubánek F. 5, Vávra V. 5, Koželuh P. 4, Jurka V. 3.


Palec nahoru: patří kadetkám za dvě výhry a postup v tabulce. Také další výhry se počítají a přispějí k lepšímu trávení adventu.

Zaznamenali jsme skvělý úspěch školního týmu ZŠ „Na Výsluní“ v soutěžích prvních stupňů, tzv. junior NBA. Brandýská škola se dokázala probojovat mezi čtyři nejlepší školy v republice a ve středu na finále celé soutěže dokázala v semifinále porazit Olomouc. Přestože ve finále smíšený tým skvělých kluků a holek nestačil na ZŠ Švihov, stříbrné medaile mu moc sluší a vybojovali je naprosto zasloužené i v přímém přenosu Nova Sportu. Díky všem za další historický úspěch brandýského basketbalu.Číst 418 krát
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok