Menu
úterý, 11 prosinec 2018 14:48

Výsledkový servis 8.-9.12.2018

Tzv. bronzový víkend byl ve znamení horečných vánočních příprav. Nakupovalo se v kamenných obchodech, v e-shopech, na vánočních trzích v Čechách i blízkém zahraničí. V domácnostech se gruntovalo, uklízelo a peklo. Vůně cukroví byla cítit z nejednoho domu či bytu. V neděli večer pak byla zapálená druhá adventní svíčka, což znamená, že do Vánoc zbývají dva týdny. Zimní počasí se však moc neukázalo, a tak jsme čepice a rukavice mohli nechat doma. V Brandýse můžeme mít ode dneška radost z toho, že konečně skončila rekonstrukce dálničního mostu a přilehlého kruháku, která se neuvěřitelně vlekla.

Sportovci však na vánoční přípravu moc času neměli, neboť na sportovních kolbištích se Vánoce objevují spíše symbolicky. O víkendu vyvrcholilo MS ve florbale v Praze, které trhalo návštěvnické rekordy a bylo vzorně připraveno. O to více škoda, že český výběr nezískal medaili. Diváci i organizátoři by si jí jistě zasloužili. Při sledování florbalu mě trochu zaráží fakt, že již několik světových šampionátů hraje o bronz ČR proti Švýcarsku a finále je záležitostí Švédska a Finska. To podle mého názoru částečně brzdí rozvoj tohoto mladého sportu. Ten je v Čechách velkou konkurencí basketbalu a jeho výhodou je fakt, že se dají dětem hokejky a mohou okamžitě hrát. To v basketbalu možné není, tam je zapotřebí alespoň roční příprava. A tak basketbal hledá další prvky, jak usnadnit okamžité hraní, např. úpravou velice složitých pravidel. Po dlouhé době doma prohrála Sparta s Teplicemi. Ukazuje se, že podzimní výkonnostní pokles má hlubší ráz a že ani přeplácené zahraniční hvězdy nebudou tou správnou volbou pro železnou Spartu. Ta je nyní hodně zkorodovaná a ztrácí na svého úhlavního rivala Slávii propastných 15 bodů. Pokud bude Sparta pokračovat v nastoleném trendu může se dočkat i něčeho horšího, než je neúčast v evropských pohárech.

Ze zimních sportů solidně začali biatlonisté, zejména zásluhou Markéty Davidové. Ukazuje se však, že postupná generační výměna bude nezbytná. Veronice Vítkové to zjevně neběhá, dobře začal Krčmář, jinak je to hodně průměrné. Uvidíme, k čemu biatlonisty o víkendu vyburcuje aréna v Novém Městě na Moravě.

Basketbalová sobota a neděle znamenaly pro některé týmy poslední zápasy roku 2018 před vánoční pauzou a přinesly lehce pozitivní bilanci šesti výher a pěti porážek.

Muži „B“ doma nestačili na „B“ Berouna. Po celkem solidní první půli přišel ve třetí kvartě výpadek, po kterém domácí prohrávali o 27 bodů a o vítězství hostů bylo rozhodnuto. Brandýská rezerva, tak stráví Vánoce na předposledním šestém místě s jedinou výhrou.

Junioři v nadregionální soutěži zůstali i po víkendu neporaženým celkem. V sobotu si ve dvou kláních poradili celkem jasně s „B“ Tesly Pardubice o čtyřicet bodů a dělí se o vedení v tabulce s Rychnovem.

Juniorky zápasový epilog roku 2018 odehrály na venkovních palubovkách HB Praha a Benešova. V sobotu v Praze holky slušně začaly, ale postupně začaly bodově ztrácet až na poločasových devět bodů. Po změně stran mělo utkání podobnou režii i vývoj, a tak Brandýs odjel s porážkou o dvacet bodů. Náladu si svěřenkyně trenérky Štemberové vylepšily v den pracovního klidu v Benešově, kde se, díky skvělému výkonu ve druhých dvaceti minutách, mohly od Sázavy k Labi vracet s příjemnou výhrou o dvacet bodů. Dorostenky budou mít hezké Vánoce a stráví je na druhém místě tabulky s pěti výhrami a čtyřmi porážkami.

Žáci v sobotu po ne příliš povedeném výkonu nestačili ve dvou mačích na Chrudim. První duel smolně prohráli o koš, v odvetě už byl rozdíl vyšší. Kluci byli basketbalově vyzrálejší, avšak sráželo je obrovské množství neproměněných šancí.

Starší minižákyně úspěšně vstoupily do kvalifikace o postup na NF, když v předkole uspěly ve dvou derby utkáních s Čelákovicemi. Jak v sobotu, tak v neděli nebylo o jejich výhře pochyb, což dokumentuje venkovní i domácí výhra přes dvacet bodů.

Také nejmladší minižáci mají za sebou první kolo tříčlenné kvalifikace. V sobotu byl odehrán první turnaj v Poděbradech /Sadské/. V prvním měření sil proti kvalitním Poděbradům kluci prohráli o 25 bodů. Následující střetnutí proti Nymburku bylo hodně dramatické a vyrovnané. Na začátku vedl Nymburk, pak zase Brandýs. V poslední vteřině zápasu však David Holubec díky akci „and one“ vyrovnal a zápas tak dovedl do prodloužení. Tam o výhře svěřenců trenérky Skřivanové již nebylo pochyb.


Muži „B“: Oblastní přebor

BK Brandýs n.L. "B" - BK Beroun “B” 66:85 (29:40)

Body: Goliáš 20, Rožka 13, Hrabý 10 Brezovák 7, Alfery 6, Klusáček 5, Hykel 3, Šustr 2


Nadregionálni liga - junioři U19B

BK Brandýs n.L. - TJ Tesla Pardubice "B" 75:34 (36:24)

Body: Sibera 30, Hybler 9, Fučík 8, Tomek 7, Mareček a Bařinka po 6, Štěpař 4, Kolář a Dolní po 2, Bacík 1

BK Brandýs n.L. - TJ Tesla Pardubice "B" 80:48 (42:29)

Body: Sibera 16, Dolní 12, Bacík, Mareček a Kolář po 8, Fučík 7, Štěpař a Bařinka po 6, Hybler 5, Tomek 4


Dorostenecká liga U19G - juniorky

HB Praha - BK Brandýs n.L. 64 : 43 (35 : 26)

Body: Hranáčová 10, Borlová a Michaličková 8, Huláková 6, Klanicová 4, Votrubová Kl.3, Votrubová kat.2, Demeterová 2.

BC Benešov - BK Brandýs n.L. 34 : 73 (21 : 30)

Body: Votrubová Kl.13, Hranáčová 10, Borlová 11, Michaličková 9, Votrubová Kat.7, Huláková, Růžičková a Pouchová 4, Klanicová 3.


Nadregionálni liga – žáci U15B

BK Brandýs nad Labem - TJ Sokol BK Chrudim 54:56 (30:36)

Body: Janota 13, Páral 10, Kodera 8, Žiško 7, Kejmar M. 6, Turek 4,Říha 2, Lagron 2,Beneš 2

BK Brandýs nad Labem - TJ Sokol BK Chrudim 35:41 (20:24)

Body: Kejmar M. 9, Janota 9, Páral 6, Říha 5, Kodera 2, Lagron 2, Beneš 2

 

Kvalifikace o NF U13G starší minižákyně

Pandy Čelákovice - BK Brandýs n.L. 19:41 (11:18)

Martínková 10, Šandová 7, Alešová 6, Rozumová 5, Kohoutková a Pfafová po 4, Čumrdová a Hrubinová po 2, Antošová 1

BK Brandýs n.L. - Pandy Čelákovice 55:31 (22:17)

Martínková 17, Hrubinová 11, Šandová a Kohoutková po 8, Hájková a Mrázová po 3, Pfafová a Čumrdová po 2, Antošová 1


Kvalifikace NF - nejmladší minižáci U11B

Basket Poděbrady - BK Brandýs n.L. 67:42 (40:20)

Body: Holubec 10, Vaverka a Syrový po 6, Richter, Horák a Lachs po 4, Lednický, Bártů, Novotný a Soukup po 2

BK Brandýs n.L. - BA Nymburk 56:45 (26:20) po prodloužení

Body: Holubec 20, Vaverka 15, Richter 5, Syrový, Horák a Soukup po 4, Bártů a Lachs po 2


Borcem víkendu: jsou starší minižákyně za dvě kvalifikační výhry nad Čelákovicemi, přestože ve druhé sobotní kvartě nedala druhá pětka ani bod, ale na to se historie neptá.

Jsme rádi, že dozorčí rada ČBF vyhověla brandýskému odvolání a zrušila nemožnost účasti ve II. lize žen v sezóně 2019/2020. Máme radost, i když účast žen v této soutěži si klub pořádně rozmyslí, nejen proto, že pokuta ve výši 10 000 Kč není úplně malá.


Číst 389 krát
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok