Menu
pondělí, 17 prosinec 2018 14:59

Výsledkový servis 15.-16.12.2018

Tak Vánoce jsou zase o týden blíže. Tentokráte je jejích blízkost velmi těsná, neboť Ježíšek bude nadělovat již příští pondělí. Takže za týden budou vrcholit vánoční přípravy, děti budou netrpělivě čekat na dárky, maminky budou smažit kapry, tatínkové zdobit stromeček a dávat si vánoční šnaps, tak, abychom se zbavili přiměřené vánoční nervozity. Budeme se snažit dodržovat vánoční zvyky tak, jak je mají v jednotlivých rodinách nastaveny. My baskeťáci budeme doufat, že pod stromečkem najdeme něco baskeťáckého. Buďte na sebe milí, laskaví važte si jeden druhého a toho co máme. Myslím si, že se máme hodně dobře a velké stesky nejsou na místě.

O stříbrném víkendu v podstatě vrcholila sportovní i basketbalová sezóna roku 2018, i když si příští víkend ještě smlsneme na biatlonové lahůdce v podobě závodů ve Ski aréně v Novém městě na Moravě. Přiznám se, že jsem sledoval závody jezdeckého sportu v 02 aréně, i když jsem před dvěma měsíci tvrdil, že pokud se týká koní, dívám se jen na Velkou pardubickou. Tentokráte jsem však udělal výjimku a musím uznat, že mě to docela bavilo. Jen jsem nevěřil finančním částkám, které se točí kolem tohoto podniku, který vyvrcholil v Praze. Stovky miliónů jen lítaly. Současně se potvrdilo, že Češi jsou dobrými pořadateli i diváky vrcholných sportovních akcí. Zcela zaplněná libeňská hala toho byla jasným důkazem, a to ještě ani nebyly sundány plakáty doprovázející před týdnem skončené MS ve florbalu mající také skvělou organizační, sportovní i diváckou kulisu. Poslední podzimní kolo mají za sebou fotbalisté. Bohužel, Sparta se dívá na čelo tabulky se značným odstupem, na což si musíme zvykat. Ze sportovního hlediska mě zaujaly ještě dvě věci. Tou první byla divácká účast na hokejovém utkání Channel one cupu – 71 381. Zápas se hrál na fotbalovém stadiónu Zenitu Petrohrad a domácí v něm tuto diváckou kulisu využili k jasné výhře 5:0. O tu druhou záležitost se postaral Tomáš Satoranský v NBA. V zápase proti LA Lakers odehrál 45 minut a 37 sekund, čímž stanovil nový český rekord do včerejška držený Jiřím Welschem. Za tu dobu nasbíral 11 bodů, čtyři doskoky a pět asistencí a hodně pomáhal s obranou Le Brona Jamese. Ten se prosadil pouhými 13 body. Tomášův výkon přispěl k překvapivé výhře Wizards v poměru 128:110.

Pokud se týká brandýských basketbalových výkonů, tak je v posledních zápasech roku lze hodnotit pozitivně. Odehráno bylo patnáct utkání.

Muži „A“ měli na programu dvojičkový víkend proti Mladé Boleslavi, která na tom také není bodově nejlépe. V sobotu do haly v Mladé Boleslavi měl kouč Ornst k dispozici jen šest hráčů, ostatní jsou vesměs zranění a do konce roku nemohou hrát. Domácí měli k dispozici jen o jednoho statečného více a od začátku brandýské torzo válcovali. Hosté se jen obtížně bodově prosazovali, zatímco Boleslaváci dávali koše lehce a snadno. Na konci střetnutí měli v kapse výhru o čtyřicet bodů. Nedělní odveta začala v podobném stylu a nevypadalo to dobře. Svěřenci kouče Ornsta rychle prohrávali dvouciferným rozdílem, pak se však několikrát tříbodově trefil Brezovák, postupně se k němu přidali ostatní, a tak hosté přestali navyšovat svoje vedení. To se pohybovalo kolem deseti bodů a těsně před poločasem se scvrklo na pouhých šest bodů. K otočení zápasu domácím hodně pomohlo zranění jejich nejlepšího střelce Kejmara. Derby zápas se podařilo otočit na rozhraní třetí a čtvrté kvarty, kdy se domácí dostali do dvouciferného vedení, které již nepustily z rukou. V tabulce jsou sice poslední se třemi výhrami, ale další týmy jsou bodově na dostřel. Pokud se v prvních dvou zápasech roku podaří vyhrát nad Kutnou Horou a Poděbrady a kluci se budou scházet ve větším počtu, není záchrana soutěže nereálná. Kluci jaro umí, ale bude to boj.

Ženy „C“ prohrály v sobotu v Čelákovicích o dvacet bodů, když výkon domácích se opíral o Míšu Uhrovou.

Kadeti v neděli v těžké bitvě uspěli na Mělníku, kde vyhráli o čtyři body a v neúplné tabulce se posunuli na čtvrté místo se šesti výhrami a třemi porážkami.

Žákyně v lize „U14“ se v obou víkendových utkáních představily v Jenči, kde svá utkání hraje BŠ Tygřice Praha. V sobotu slušně zvládly zápas proti „B“ týmu Tygřic a po velkém boji dokázaly zvítězit o devět bodů. V neděli však obdržely pořádnou vánoční nadílku v podobě porážky o 76 bodů. V konečném pořadí základní skupiny „C“ figurují na páté pozici se čtyřmi výhrami a osmi porážkami. V dalším pokračování soutěže budou pokračovat v lize „U14“, postup do extraligy se tak nekoná.

Starší minižáci odehráli poslední zápasy úspěšného roku 2018 v Českém Brodě, kde proti vyspělým domácím chasníkům zvítězili v obou případech téměř o třicet bodů. V neúplné tabulce jsou třetí se třemi výhrami a třemi prohrami.

Nejmladší minižákyně U11 mají za sebou 1.vítězný zápas sezony, když porazily tým z Kralup o 30 bodů. V druhém zápase již asi došly síly a děvčata prohrála o 16 bodů.

Nejmladší minižákyňky a minižáčci sehráli 2.kolo soutěže U10 mix. Potkali se na Spartě, kde miniturnaj vyhráli domácí hráči. Holky se bohužel proti klučičím týmům nemají šanci moc prosadit, ale rozhodně soutěž v jejich případě plní to, proč se trenéři rozhodli do soutěže přihlásit. Sbírají cenné zápasové zkušenosti, zažívají prima atmosféru a pomalu se přestávají na hřišti bát. Kluci překvapili vyrovnaným zápasem proti o rok starším chlapcům ze Sparty. Jsou dobře fyzicky připraveni a i přesto, že Sparťany neporazili, je zcela na místě pochvala za velkou bojovnost a jejich výkony.


Muži "A" - 2.liga

TJ AŠ Mladá Boleslav - BK Brandýs n.L. 87:46 (43:18)

Body: Brezovák 14, Horák 10, Čajka 8, Kratochvíl 6, Hrdina a Tomášek 4

BK Brandýs n.L. - TJ AŠ Mladá Boleslav 80:69 (34:40)

Body: Brezovák 18, Horák 15, Aulich a Kratochvíl 11, Čajka 10, Tomášek 8, Hrdina 7


Ženy "C" - Středočeská basketbalová liga

Basketbal Čelákovice - BK Brandýs n.L. 69:48 (39:25)

Body: Borlová L.ml. 16, Walterová 8, Procházková L. 7, Babováková a Urbanová 4, Šorelová 3, Borlová L. st., Nergerová a Zolmanová 2


Kadeti U17 – nadregionální soutěž

BK R&J EBC Mělník - BK Brandýs n. Labem 77:81 (30:48)

Body: Sasín 15, Kejmar A. 14, Mašek 13, Kejmar L. 11, Kolář 10, Vávra 10, Borl 4, Najman 4

 

Krajský přebor - starší minižáci U13B

BK Český Brod - BK Brandýs n.L. 29:61 (15:28)

Body: Lukeš 16, Martins 14, Stieber a Štajer po 9, Holubec 4, Řebíček, Vaverka, Hlushko a Kostkuba po 2, Syrový 1

BK Český Brod - BK Brandýs n.L. 21:48 (15:21)

Body: Martins 10, Vaverka 9, Stieber 8, Hlushko a Richter po 4, Syrový a Pilný po 3, Hubka, Štajer a Ištok po 2, Kostkuba 1


Přípravná soutěž nejmladších minižákyň U11G

BK Brandýs n.L. - BK Kralupy Junior 54:24 (27:11)

Body: Princová 14, Vaverková 13, Poštolková 10, Hájková 6, Helisová 4, Škorpilová 3, Simandlová 2

BK Brandýs n.L. - BK Kralupy Junior 28:44 (12:20)

Body: Poštolková 18, Simandlová 4, Glaserová, Helisová a Šarbochová 2

Borcem víkendu: tentokráte zvedám palec nahoru za nedělní výhru „A“ mužů v domácím mači proti Mladé Boleslavi. Věřme, že je to první odraz k záchraně. Pochvalu zaslouží také nejmladší minižákyně za první výhru v sezoně.

Zaregistrovali jsme, že o víkendu již naplno fungovala výsledková tabule v pravé tělocvičně a možná, že i prostředí pravé tělocvičny mělo vliv na výhru mužského „A“. Děkujeme všem, kdo se na tom podíleli a věříme, že pravá tělocvična společně se Sportcentrem bude důstojným prostředím pro konání turnaje regionálních výběrů chlapecké kategorie „U14“, který se bude konat ve dnech 20.- 22.12. Program najdete na stránkách klubu a touto akcí se definitivně zabouchnou basketbalová vrátka roku 2018.


Všem našim příznivcům přeje hezké Vánoce a příjemný rok 2019!!!!

Číst 427 krát
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok