Menu
pondělí, 07 leden 2019 13:13

Výsledkový servis 5.1.-6.1.2019

Ani jsme se nenadáli a máme tu nový rok, končící číslicí devět. Uvidíme, co nám přinese. Na štěstí nějaké velké volby nejsou na programu roku, a tak se budeme moci spíše těšit na jiné velké události. Sice tak významnou událost, jako 100 let republiky tu nemáme, ale přesto se můžeme těšit na MS v lyžování, MS v biatlonu či MS v házené. Olympijské hry se sice nekonají, ale pro nás basketbalisty se konají takové malé basketbalové hry v Číně, kde poprvé v historii nebude chybět ani Česká republika. Určitě nebudeme favority, ale pokusíme se překvapit a možná bychom na sebe mohli vzít roli černého koně šampionátu. Pokud se týká společenských a historických událostí, určitě bude středobodem zájmu třicet let od listopadové revoluce, třicet, kdy si relativně užíváme svobody a myslím si, že bychom si více měli vážit toho, co máme. Domnívám se, že se máme až moc dobře, a ne všichni k tomu přistupujeme s pokorou a úctou. To je moje poselství do roku 2019 nejen k nám basketbalistům.

Co se týká města s nejdelším názvem v republice, tak se jistě můžeme těšit na „rekonstrukci Pražské ulice“, dostavbu ZŠ ve Staré Boleslavi, realizaci parkovacího domu v lokalitě u nádraží, novou mateřskou školku v Okružní ulici ve Staré Boleslavi, dokončení sociálních bytů na Prádle a řadu dalších méně náročných investičních akcí. Nás sportovce by mohlo potěšit, že pokud bude schválena nezbytná změna územního plánu, bude se konečně moci začít s výstavbou sportovní haly u ZŠ Palachova.

My basketbalisté se můžeme těšit na tradiční akce jako ples /8.3./, Brandýský pohár 2019, basketbalové kempy /30.6.-5.7., a 7.7. – 12.7. 2019/ apod., jako každý rok. Třeba se nám podaří zorganizovat či naplánovat něco nového, vždyť basketbal je v Brandýse stále doma, a to nejen v roce 2019.

Do basketbalových soutěží v roce 2019 jsme vstoupili průměrnými výsledky a lehce negativní bilancí šesti výher a osmi porážek. Některé porážky mrzí dvojnásob, protože byly více než těsné.

Muži „B“ pokračovali v nevýrazných výkonech první poloviny sezóny a ve Slaném prohráli o dvacet bodů, když již v poločase prohrávali dvanáctibodovým rozdílem. V průběhu druhé půle domácí kontrolovali výsledek, a nakonec bez problémů zápas dotáhli do vítězného konce.

Junioři v nadregionální soutěži si stále drží svou neporazitelnost, kterou si v pohodě udrželi i v dalekém Jevíčku, kde suverénně zvládli obě utkání se slabším protivníkem. Těžší duel je čeká za týden proti Rychnovu. Ten také ještě neokusil hořkost porážky, a tak bude o co hrát.

Juniorky v posledním mači základní části zvládly dramatickou bitvu o druhou tabulkovou pozici s Jabloncem. Přestože celých čtyřicet minut měly svěřenkyně Ludmily Štemberkové mírně navrch, rozhodovalo se nakonec až ve vyhrocené koncovce. Nakonec se z výhry o jediný koš radovaly domácí hráčky, které díky tomu vstupují do další fáze soutěže se šesti výhrami a čtyřmi porážkami.

Starší žáci ve dvou utkáních nadregionální soutěže doma bojovali o poslední tabulkový flek s Hradcem Králové, když v obou bojovných utkáních prohráli s Východočechy o třináct, resp. osmnáct bodů.

Starší žákyně ke dvěma dalším zápasům nadregionální soutěže doma přivítaly družstvo USK Praha „B“. Obě nesmírně dramatická a vyrovnaná klání nakonec skončila smírem. V úvodním měřeni sil měly brandýské holky mírně navrch, což jim přineslo konečnou šestibodovou radost. V odvetě měly více štěstí Pražanky po výhře o jediný koš.

Starší minižáci si v Mladé Boleslavi pouze splnili povinnost, a i když jejich výkon nesplňoval představy kouče Filipa Čeňka, nakonec v obou špílech celkem jasně dominovali. Obrovské množství neproměněných vyložených podkošových šancí by však s vyrovnanějšími soupeři mohlo scházet.

Nejmladší minižáci nepodali proti BŠ Praha špatné výkony, ale i ty stačili pouze na dvě porážky. Zvláště ta první hodně mrzela, protože byla jen o dva bodíky.

Nejmladší minižákyně doma podle očekávání nestačily na hosty z Kolína, kterým podlehly o čtyřicet šest, respektive o dvacet pět bodů. Dvouciferný počet vstřelených bodů je však příslibem do dalších kol.

Muži „B“: Krajský přebor

BC Slaný “B” - BK Brandýs n.L. "B"     83:62 (40:28)

Body: Goliáš 13, Brezovák a Hrabý 12, Hykel a Rožka 9, Šustr 5, Birkuš 2

Nadregionální liga junioři U19B

BK Jevíčko - BK Brandýs n.L.   45:95 (23:42)

Body: Sibera 31, Pěkný 24, Charvát 9, Kolář 8, Štěpař a Fučík po 6, Hybler 3, Bacík, Tomek, Bařinka a Dolní po 2

BK Jevíčko - BK Brandýs n.L.   46:94 (30:46)

Body: Sibera 25, Pěkný 15, Kolář 12, Tomek 8, Hybler a Bařinka po 7, Štěpař, Mareček, Fučík a Dolní po 4, Bacík a Charvát po 2

Nadregionální liga juniorky U19G

BK Brandýs n.L. - TJ Bižuterie Jablonec 70 : 68 (34 : 27)

Body: Votrubová Kat.20, Pouchová a Hranáčová 16, Votrubová Kl.8, Borlová 5, Michaličková 3, Klanicová 2.

Nadregionální liga U15 starší žáci

BK Brandýs n.L.- Královští sokoli 40:53 (15:23)

Body: Janota 13, Kodera 10, Kejmar M. 8, Beneš 6, Fijala 2, Žiško 1.

BK Brandýs n.L. - Královští Sokoli 33:51 (14:28)

Body: Žiško 9, Lagron 8, Janota 6, Pilný 3, Mašek 2, Říha 2, Beneš, Kodera a Turek 1.

Krajský přebor starších minižáků U13B

AŠ Mladá Boleslav - BK Brandýs n.L.   17:71 (4:38)

Body: Štajer 19, Lukeš 13, Vaverka a Martins po 12, Syrový, Řebíček a Hubka po 4, Kostkuba 2, Hlushko 1

AŠ Mladá Boleslav - BK Brandýs n.L.   24:54 (16:28)

BodyMartins 15, Štajer 12, Vaverka 9, Lukeš 5, Hlushko 4, Syrový 3, Hubka, Řebíček a Kostkuba po 2

 

Přípravná soutěž nejmladších minižáků U11B

BK Brandýs n.L. - BŠ Praha (mix)   37:39 (18:12)

Body: Richter 13, Prouza 6, Hlavatý, Bártů a Soukup po 4, Lachs, Lednický a Hvězda po 2

BK Brandýs n.L. - BŠ Praha (mix)   22:31 (10:13)

Body: Hlavatý a Richter po 6, Prouza 3, Lachs, Soukup a Žák po 2, Jančura 1


Přípravná soutěž U11G nejmladší minižákyně

BK Brandýs n.L. – BC Kolín        11:57 (6:31)

Body: Poštolková 10, Princová 1

BK Brandýs n.L. – BC Kolín         17:42 (13:15)

Body: Poštolková 12, Helisová 3, Šamšová 2


Borcem víkendu: jsou juniorky za úspěšně zvládnuté derby s Jabloncem.

Všimli jsme si: že o dění v BK Brandýs n.L. je zájem i v médiích, což si můžete přečíst zde: https://isport.blesk.cz/clanek/ostatni-basketbal/354568/brandyske-slecny-ziji-svuj-basketbalovy-sen-a-v-nba-obdivuji-i-satoranskeho.html : Všem aktérům článku děkuji za pěkný článek, který jen dokazuje, že v brandýském basketbalu jde o více než o výhry v zápasech. Myslíme na důležitější věci, a to ve zmíněném článku jasně zaznělo.Číst 326 krát
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok