Menu
pondělí, 14 leden 2019 13:59

Výsledkový servis 12.-13.1.2018

Leden nabral poněkud vyšší obrátky než před týdnem. Na horách mezitím napadla spousta sněhu, v Polabí se však objevil pouze slabý poprašek. Neměl však dlouhého trvání a hned roztál, takže zimních radovánek si děti příliš neužijí a musí vzít zavděk alespoň umělé kluziště. Jeho návštěvnost je velmi početná a ukazuje se, že jeho nákup byl dobrou městskou investicí.

Pokud se týká posledních událostí doby, tak bych pominul kauzu Huawei, ale spíše bych vzpomenul upálení Jana Palacha před padesáti lety. Jeho čin měl být reakcí na vpád spřátelených vojsk v srpnu 1968 a následné událostí ukazující, že demokracie a pražské jaro se již dlouho nebudou opakovat. Naopak přituhovalo na všech stranách. Jan Palach byl první ohnivou pochodní. Jeho protest je odkazem pro dnešní mladou generaci často nemající potuchy o tom, co se tady dělo a co jsme museli pro naše děti všechno vybojovat, aby dnes mohly prožívat naše sny. Vzhledem k tomu, že Všetaty nejsou daleko, patřily moje víkendové myšlenky i studentovy filozofické fakulty. Moje vzpomínky byly nejintenzivnější v sobotu večer, kdy jsme s naším družstvem „U12“ hráli v Milovicích. Přiznám se, že jsem v Milovicích byl naposledy, když jsem se učil na základní škole. Do Milovic jsme jeli utužovat družbu s družební sovětskou školou, kde se učily děti sovětských vojáků, kteří v Milovicích plnili své povinnosti v rámci závazků Varšavské smlouvy. Pěvecký sbor zpíval písničku „Pusť vsegda budět solnce“ a my jsme chodili do místního univemagu pro ruské bonbóny, protože v normálních obchodech nebyly k mání a nám hrozně chutnali. Přesto na mě v sobotu padla obrovská deka, když jsem si vzpomněl, že ve všech těch panelácích žili sovětští vojáci a kasárna byla vybavena tehdejší raketovou technikou obrácenou směrem k naší západní hranici. Bylo to vojenské město se vším všudy a pokud se nemýlím, tak v Milovicích sídlila největší sovětská posádka na území ČSSR. Dokonce tehdy existovalo pravidelné vlakové spojení mezi Milovicemi a Moskvou. Víkendové vzpomínky byly tedy hodně chmurné a smutné a děkujme i Janu Palachovi, že dnes do Milovic jezdíme na basket, a nikoliv na družební návštěvy v pionýrském oblečení a s červeným šátkem na krku.

Co se týká víkendových sportovních událostí, tak rozhodně je o čem mluvit. Vedle zimních sportů se naplno rozjela i tenisová sezóna. Začíná pravidelně u protinožců, kde právě vrcholí léto. Na úvod sezóny jsem zaznamenal výhry na australských turnajích Karolíny Plíškové a Petry Kvitové, slušně na kurtech válel i Berdych. Skutečné kvality se však budou počítat na Australian open právě začínajícím v Melbourne. Nás mohly potěšit i výkony Tomáše Satoranského v NBA, kde v pátečním utkání proti Milwaukee dosáhl na hodně ceněný triple double. Škoda, že se včera nepovedlo pokořit po dvojím prodloužení Toronto, když v průběhu dokázal Washington smazat téměř dvacetibodové manko. Nyní Saty společně se svým týmem míří do Londýna, kde se ve čtvrtek utká s New Yorkem Knicks. V hledišti nebudou chybět ani zástupci brandýského basketbalu, Filip Čeněk a Terezka Hájková jako zástupci úspěšného týmu ZŠ „Na Výsluní“ v jNBA. ČBF totiž ocenila oba finalisty – BK Brandýs /Washington Wizards/ a Švihov /New York Knicks/ a pozvala zástupce obou celků na London games 2019. Myslím si, že je to parádní odměna pro trenéry i pro děti.

Nerad bych zapomněl na stříbrnou medaili rychlobruslařské stálice Martiny Sáblíkové z ME ve vícebojích a na solidní výkony českých biatlonových štafet na SP v Oberhofu.

Družstva BK Brandýs n.L. mají za sebou patnáct víkendových mačů s lehce negativní bilancí sedmi výher a osmi porážek, některé mrzely hodně neb to byly bodové ztráty pouze o několik bodů.

Muži „A“ ve II. lize doma přivítali duo středočeských celků, které jsou bezprostředně ohroženy sestupem podobně jako Brandýs. V sobotu proti Kutné Hoře vlétli do utkání s velkou energií a jejich ofenzivní uragán byl odměněn vedením 20:1, což byl vstup z kategorie snů. Hosté pak zcela rezignovali na dobrý výsledek a domácí tak stříleli jeden koš z druhým a na závěr byli odměněni i dosažením hranice jednoho sta bodů. V neděli proti Poděbradům to bylo poněkud větší trápení. V poločase sice svěřenci kouče Ornsta vedli o patnáct bodů. Bohužel střelecká impotence ve třetí kvartě způsobila, že hosté se začali nebezpečně přibližovat, dokonce až na rozdíl pěti bodů. Domácí však pochopili vážnost situace a konečnou výhru nakonec kontrolovaně ubojovali. Slušně se v obou utkáních uvedl navrátilec z BA Sparty Jan Vilím a popřejme, ať se mu v brandýském dresu daří. K cestě záchranou tak „A“ vykročilo solidně. Bude však zapotřebí bodovou zásobu ještě rozšířit. Za 14 dnů je však čekají těžké souboje v Libereci, odkud se body moc neexportují. Pokud však muži budou v plné sestavě mohou překvapit.

Ženy „B“ v souboji o prvenství v tabulce Středočeské ligy doma podlehly v derby Čelákovicím o dvanáct bodů, když hosté se opíraly především o výkon Michaely Uhrové. Čelákovice již v půli vedly o osm bodů a po změně stran si výhru již nenechaly vzít.

Kadeti v nadregionálním soutěžení v první víkendový den prohráli v Českém Brodě, když naděje na lepší výsledek skončila již po úvodní části, na jejímž konci svěřenci kouče Tomáška a Kratochvíla ztráceli šestnáct bodů. Další periody již byly vyrovnanější, ale o dvoubodovém zisku Brodu nemohlo být pochyb. Druhý den kadeti uspěli v Mladé Boleslavi. Střetnutí bylo třicet minut zcela vyrovnané. V závěrečném dějství převzali otěže utkání do svých rukou hosté, kteří nakonec vyhráli o čtrnáct bodů a v tabulce své skupiny jsou čtvrtí.

Kadetky v lize „U17“ měly na programu dvě důležitá měření sil proti Kralupům a rezervě USK Praha. V sobotu proti Kralupům nedokázaly potvrdit roli lépe tabulkově postaveného týmu a hodně se proti neoblíbenému soupeři trápily. Od počátku musely dohánět několika bodovou ztrátu a přes maximální snahu se jim to nepovedlo a hosté si odvezli výhru o osm bodů. V neděli dopoledne proti USK „B“ to bylo již lepší a body padaly snadno jako na běžícím pásu. Brandýské kadetky nejdříve dvouciferně vedly, pak Pražanky dotáhly, ale režii utkání ve druhé dvacetiminutovce zcela ovládly domácí hráčky. Na konci se radovaly z výhry o 25 bodů a z lepší vzájemné bilance s Pražankami, což se může v konečném účtování hodit. Karty má Brandýs rozdány poměrně slušně a k postupu do finálové skupiny by měla za 14 dní stačit jedna výhra nad Ústím či Litoměřicemi.

Žákyně nezahájily druhou polovinu žákovské ligy příliš úspěšně. V domácí hale ztratily body jak v sobotu s celkem Kralup, kterému v hodně dramatickém souboji podlehly rozdílem jediného koše. V neděli proti Ústí n.L. žila naděje na úspěch dvě hrací období. Pak Richterovic holkám došly síly, čehož Severočešky využily k výhře o čtyřicet bodů a v tabulce jsou zatím bez výhry.

Mladší minižáci si vedli dobře v Milovicích, kde podvakráte zvítězili o osmdesát bodů a dosud neprohráli. Lámat chleba se však bude doma za čtrnáct dnů, kdy v Brandýse hrají kvalifikaci o postup na NF proti Kladnu a Poděbradům.

 

Muži „A“: 2.liga

BK Brandýs n.L. "A" – Sokol Kutná Hora 100:49 (52:27)

Body: Hartig 20, Brezovák 19, Aulich a Kratochvíl 13, Horák a Vilím 9, Hrdina 8, Čajka 7, Tomášek 2

BK Brandýs n.L. "A" - Basket Poděbrady 76:67 (42:27)

Body: Hartig 28, Aulich 13, Kratochvíl 10, Vilím 7, Horák 6, Čeněk 5, Hrdina 3, Čajka a Brezovák po 2


Středočeská liga žen

BK Brandýs n.L. "B" - Basket Čelákovice        53:65 (25:33)

Body: Maršíková 14, Richterová a Matějková po 8, Bartošová 6, Hvězdová, Englmaierová, Skřivanová a Burkertová po 4, Pfafová 1


Nadregionální liga junioři U19B

BC Spartak Rychnov n.Kn. - BK Brandýs n.L.   56:37 (24:28)

Body: Sibera 17, Mareček 6, Fučík a Hybler po 5, Štěpař a Bařinka po 2

BC Spartak Rychnov n.Kn. - BK Brandýs n.L.   37:52 (14:31)

Body: Sibera a Dolní po 13, Hybler a Mareček po 8, Fučík 4, Tomek, Bařinka a Charvát po 2

Nadregionální liga kadeti U17B

BK Český Brod - BK Brandýs n.L.   87:69 (44:26)

Body: 

AŠ Mladá Boleslav - BK Brandýs n.L.   50:64 (30:27)

Body: 

Liga U17G kadetky

BK Brandýs n.L. - BK Kralupy Junior              68:75 (36:40)

Body: Bodláková 21, Martínková 18, Zelenková 10, Vilímová 6, Kulichová 4, Novotná 3, Prudká, Brožková a Koubková po 2

BK Brandýs n.L. - USK Praha "B"                  88:63 (44:36)

Body: Bodláková 21, Martínková 20, Zelenková 17, Koubková 11, Vilímová 8, Prudká 7, Petržílková a Benešová po 2

Přípravná soutěž mladší minižáci U12B

NBK Juventa Milovice - BK Brandýs n.L.   25:102 (13:47)

Body: Holubec 18, Vaverka a Štajer po 17, Martins 14, Brzák 12, Stieber 8, Řebíček 6, Richter 4, Hlavatý, Horák a Bártů po 2

NBK Juventa Milovice - BK Brandýs n.L.   2:82 (1:45)

Body: Brzák 22, Martins 13, Stieber 12, Holubec 10, Řebíček 8, Vaverka 5, Štajer a Bártů po 4, Hlavatý a Soukup po 2

Borcem víkendu: jsou muži za dvě výhry nad Kutnou Horou a poděbradským sokem. Věřme, že budou základem pro udržení druholigové soutěže.

Myslel jsme si, že všechny tělocvičny v kraji znám. Ale sobotní návštěva Milovic mě přesvědčila, že tomu tak zdaleka není. V poměrně malém městě mě překvapila hezká a velká tělocvična s pěkným zázemím. Jen více takových sportovních stánků. Snad se dočká i Brandýs, chybí jen krůček, změna územního plánu. V sobotu večer jsem měl také setkání se svými bývalými dorostenkami /hráčkami ročníků narození 83-86/ a s úsměvem na rtu jsem sledoval jejich proměnu v ženy - matky – blondýnky, kde rodina je na prvním místě.

Číst 315 krát Naposledy změněno úterý, 15 leden 2019 07:27
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok