Menu
středa, 23 leden 2019 13:54

Výsledkový servis 19.1.-20.1.2019

Tak zima zřejmě vrcholí. Svědčí o tom její nástup během víkendových dní, kdy ranní teploty klesly hluboko pod bod mrazu a ani přes den se příliš neohřejeme. Dny jsou však přeci jen již o něco delší, a tak se to přeci jen snáší o něco lépe než v předchozích měsících. Věřme, že se zima vyřádí v zimních měsících a třeba únor už bude o něco přívětivější. Snad zamrznou i rybníky a budeme moci bruslit i na přírodních plochách. Musím se ale přiznat, že když se dívám na Australian open, tak nejmenšímu světadílu léto a vysoké teploty docela závidím. Také bych chtěl chodit v kraťasech a tričku. I když i v těchto mrazech se nějaký exot v podobném letním dres codu objeví i v Polabí.

Pokud se týká událostí tak zřejmě tou největší bylo připomenutích upálení Palacha, ale o tom jsem psal již minule. Jen se v této souvislosti podivují, že jeho čin dnes může někoho inspirovat. Lidský život má přeci obrovskou hodnotu a než se pro něco takového rozhodnete, musíte myslet i na své blízké, kolik bolesti jim tímto činem člověk způsobí. Myslím si, že demokracie máme více než dost a pokud má někdo nějaký problém, věřte, že druhý den bude lépe a lidský život přeci nabízí věci, které stojí za to. Více než si myslíte.

Pokud se týká sportovních klání tak basketbalové oči směřovaly především do čtvrtečního Londýna, kde se hrálo utkání NBA mezi Washingtonem Wizards a New Yorkem Knicks. Mezi 15 000 diváky nechyběli ani zástupci brandýského basketbalu – Filip Čeněk + Terezka Hájková – jako zástupci stříbrného celku jNBA. ČBF pozvala nejlepšího hráče /Petr Žák/ a nejlepší hráčku jako odměnu na toto utkání a společně s nimi cestovali do Londýna i jejich trenéři. Součástí výletu bylo i setkání s Tomášem Satoranským, hráčem Washingtonu Wizards, což bylo bonbónkem na celém dvoudenním tripu. Byl to dobrý nápad od ČBF, za který děkuje škola i klub. Věřme, že to bude ten nejlepší impuls pro další dobré výsledky BK Brandýs n.L. i školy a bude to dobrým počinem pro rozšiřování členské základny brandýského basketbalu. Z dalších událostí bych ještě zmínil dobré výkony českých tenistů na Australian open, především jde o postup Kvitové a Karolíny Plíškové do čtvrtfinále. Uvidíme, o jakých výsledcích budeme psát za týden.

Co se týká basketbalových klání BK Brandýs n.L., tak ke spokojenosti může být daleko, což se odráží v basketbalové statistice představující tři výhry a osm porážek.

Muži „B“ uspěli v Příbrami, kde po rozpačitém začátku otočili utkání ve svůj prospěch. Již do šaten odcházeli se dvoubodovým vedením, což byl odraz ke konečné výhře o devět bodů. Pod výhrou se podepsal především tandem dvouciferných střelců Hrabý – Rožka. Mužská rezerva se tak pomalu odpíchla ode dna a dotahuje se na záda páté Příbrami.

Juniorky načaly boje ve finálové skupině ligy „U19“. Na úvod se střetly se silným, ale blízkým rivalem HB Praha. Domácí vedly již v poločase o 25 bodů a po zbytek utkání si i přes hostující snahu bezpečně kontrolovaly výhru.

Starší žáci v nadregionální lize „U15“ v neděli odjeli ke dvěma mačům do Pardubic, kde ani v jednom střetnutí nestačily na perníkáře, zejména díky hodně chabé útočné potenci.

Starší žákyně v regionálním soutěžení zamířily k dalším dvěma duelům do sněhem zapadaného Jablonce. A přestože nemusely mít na nohách lyže ani sněžnice, nemohly Severočeškám konkurovat ani v jednom střetnutí.

Starší minižákyně mají za sebou finálový turnaj kvalifikace o postup na NF. V úvodním měření sil svěřenkyně trenérek Antošové a Pondělíčkové po kvalitním výkonu přehrály Kolín o třicet bodů. V souboji s domácí Sadskou však stačily favoritu soutěže jen v první půli. Po změně stran již režírovaly vývoj utkání k postupu sadské Vosy.

Nejmladší minižáci dohráli o víkendu kvalifikaci o postup na NF. V sobotu v Nymburce porazili domácí výběr o bod, pak však nestačili na celek Poděbrad. Na nedělní turnaj do Brandýsa již Nymburk nedorazil, a tak v jediném mači hostující Poděbrady potvrdily svůj zasloužený postup na NF v Ostravě.

Oblastní přebor mužů – Muži „B“

BK Příbram 2000 “B” – BK Brandýs n.L. “B”      58:67 (26:28)

Body: Hrabý 19, Rožka 16, Brezovák 9, Hykel 8, Šustr, Dvořák a Alfery po4, Birkuš P.  3

 Dorostenecká liga U19G

HB Praha – BK Brandýs n.L. 84:52 (50:25)

Body: Votrubová Kat.16, Borlová 14, Hranáčová 9, Klanicová 4, Růžičková, Pouchová, Demeterová, Votrubová Kl.2, Huláková 1.

Nadregionální liga U15

SŠB Pardubice - BK Brandýs n.L. 37:23 (19:4)

Body: Mašek M. 9, Žiško A. 6, Pilný V. 4, Janota J. 2, Kodera M. 2.

SŠB Pardubice - BK Brandýs n.L. 51:27 (29:13)

Body: Fijala Š. 7, Páral T. 6, Beneš V. 4, Kodera M. 2, Mašek M. 2, Pilný V. 2, Turek V. 2, Žiško A. 2.

FINÁLE KVALIFIKACE O NF U13G starší minižákyně - Sadská 19.1.2018

BC Kolín - BK Brandýs n.L.             30:60 (14:37)

Hrubinová 14, Martínková 13, Šandová 7, Alešová a Pfafová po 6, Kohoutková a Mrázová po 5, Rozumová 4

ŠBK Sadská - BK Brandýs n.L.        66:28 (30:14)

Hrubinová 9, Šandová 8, Martínková 5, Kohoutková 4, Mrázová 2

Kvalifikace o NF U11B nejmladší minižáci

BA Nymburk - BK Brandýs n.L.   35:36 (21:19)

Body: Vaverka, Richter a Hlavatý po 8, Horák a Bártů po 4, Soukup a Syrový po 2

Basket Poděbrady - BK Brandýs n.L.   55:41 (27:17)

Body: Syrový a Richter po 10, Bártů 9, Vaverka 8, Hlavatý 4

BK Brandýs n.L. - Basket Poděbrady   28:65 (10:26)

Body: Syrový a Horák po 6, Prouza 5, Hlavatý 4, Violič 3, Soukup a Bártů po 2

Borcem víkendu volím tentokráte mužské „B“ za venkovní výhru na příbramské palubovce.

Všimli jsme si velkého zájmu o brandýské basketbalové kempy, jehož registrace byla otevřena minulý víkend. Přihlášených dětí je již 76 na kemp standard a 21 na kemp mini. Pokud tedy máte zájem, neváhejte přihlásit svá dítka co nejrychleji. Navíc brandýská cena činí 3.340,- Kč na KEMP I. a 3.040,- Kč na KEMP II., což je o 500 Kč levnější než pro ostatní.


Číst 270 krát
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok