Menu
pondělí, 28 leden 2019 14:26

Výsledkový servis 26.1.-27.1.2019

Tak dlouhý, pomalý měsíc leden je konečně u svého konce. Zima do Polabí nakoukla opravdu více než skromně, zatímco na horách je sněhu opravdu hodně. A tak je to asi i normální. Už teď mám však obavy, aby sníh prudce neroztál a my v Polabí to neodnesli velkými záplavami. Snad bude příroda rozumná a sníh bude v horských oblastech tát postupně a ne najednou. Koncem týdne si jdou děti pro své pololetní výsledky. Snad budou dobré a věřme v rodičovský rozum, že špatné výsledky nebudou odměňovat nesmyslnými tresty. Vždyť své ratolesti mohli sledovat po celý rok, a nejen poslední lednový den. Věřím, že se pololetní známky neodrazí na tréninkové morálce. Trestat děti neúčastí na tréninku je nesmysl. Každé dítko se potřebuji proběhnout, aby se mohlo pak věnovat učení.

Pokud se týká sportovních událostí, tak znovu připomínám skvělé vystoupení českých tenistek Petry Kvitové a Karolíny Plíškové na Australian Open. Karolína se do paměti zapsala skvělým obratem ve čtvrtfinálovém duelu proti Sereně Williams, když ze stavu 1:5, zápas ve třetím setu otočila ve svůj prospěch a vyhrála 7:5. Petra Kvitová také bojovala jako lvice a stejně jako Karolína ztroskotala až po velkém boji na japonském šinkazenu jménem Naomi Osaka. Ještě mě svými výkony zaujala česká biatlonistka Markéta Davidová, která svými výkony v italské Anterselvě nadchla a pomalu, ale jistě se stává českou jedničkou i velkou hvězdou. Což je před MS určitě skvělá zpráva.

Basketbalové celky mají za sebou celkem povedený víkend podpořený sedmi výhrami a šesti porážkami. Bohužel muži „A“ se opět nesešli v nejsilnější sestavě, což se projevilo na dvou vysokých porážkách v Liberci. Naděje na záchranu však existuje, ale za 14 dní doma je nutné bezpodmínečně vyhrát nad Žďárem a Jindřichovým Hradcem, což není nereálné. Hodně cenný je postup kadetek do finálové skupiny, stejně jako postup mladších minižáků na NF do Děčína, kde změří síly tucet nejlepších celků z celé republiky.

Muži „A“ věděli, že je pod Ještědem nečekají lehcí soupeři. Kouč Ornst měl navíc k dispozic hodně prořídlý kádr, když řada opor absentovala, což se projevilo v konečných výsledcích. V sobotu proti Lynxu se dobrý výsledek vzdaloval s postupující hrací dobou, a nakonec si hosté odvezli výprask a porážku o padesát bodů. V neděli proti Kondorům to byla zejména zpočátku velká bída zejména na útočné polovině. Nakonec „A“ prohrálo o třicet a mohlo být rádo, že to nebylo o víc.

Ženy „B“ si doma poměrně jednoznačně poradily s benešovskou rezervou, když klíčové vedeni si „B“ vybojovalo ve třetí kvartě. Na jejím konci vedlo o dvacet bodů, což byl základ k dvoubodovému zisku a udržení si vedoucí pozice ve středočeské lize.

Skvělý víkend má za sebou ženské „C“. To proměnilo domácí palubovku v neporazitelnou pevnost. Tohoto rčení důkazem jsou dvě výhry. Sobotní výhra proti „B“ Poděbrad se začala rodit ve druhém dějství, kdy po vyrovnané první části se domácí rozehrály k dobrému výkonu, který byl korunován dvouciferným vedením v poločase. Výhru si pak „C“ již nenechalo vzít a zápas pak dovedlo k výhře o jedenáct bodů. V neděli byly svěřenkyně trenérky Procházkové od začátku lepším týmem a postupně navyšovaly svoje vedení až na konečný rozdíl čtyřiadvaceti bodů. „C“ v tabulce hodně poskočilo a dělí se o 4.-5. pozici s Ústím n.L..

Kadetky odehrály poslední dvoukolo základní část ligy „U17“ ve venkovních halách v Litoměřicích a Ústí n.L. K postupu potřebovaly alespoň jednou zvítězit. Povedlo se to hned v sobotu na litoměřické palubovce. Hosté sice nezačaly optimálně a matný projev zejména v útoku domácí využily ke čtyřbodovému vedení po dvaceti odehraných minutách. Po změně stran se však strhl brandýský uragán. Svěřenkyně trenérky Antošové vyhrály třetí hrací období 6:24 a domácí téměř k ničemu nepustily. Tím byl položen základní stavební kámen k výhře a postupu do finálové skupiny. V neděli v Ústí hosté odehrály velice dobře úvodní dvě části, po kterých dokonce vedly o jedenáct bodů. Po výměně košů však dorostenky zcela propadly v defenzivě, což byl hlavní faktor nedělní porážky o patnáct bodů. Postup do finálové skupiny však znamená velký úspěch a je nejlepším oceněním stoupajících výkonů družstva v ligovém zápolení.

Mladší žákyně se v dalších dvou kolech představily v Praze proti HB Praha a BŠ Praha „B“. V den pracovního volna proti HB holky dobře začaly a do poločasu zdatně vzdorovaly. Ve druhé půli však Pražanky zlepšily svůj herní projev, co je dovedlo ke čtrnáctibodové výhře. Na druhý den žákyně urvaly cennou výhru nad BŠ Praha „B“, když po dramatickém vývoji se na konci utkání radovaly z výhry o pět bodů.

Mladší minižáci odehráli finálový turnaj kvalifikace o postup na NF v domácím prostředí. Obě utkání s Poděbrady a Kladnem zvládli výborně a na pololetním vysvědčení by si zasloužili jedničku. V obou střetnutích byli svěřenci kouče Čeňka lepším týmem, což se projevilo i v jasných konečných výsledcích hovořící 33 a 37 body ve prospěch Brandýsa. Velice dobře se uvedla kolínská posila Šimon Brzák a celý tým podal hodně dobrý výkon. Tak dobrý, že postoupil na NF do Děčína, které se bude konat první květnový víkend.

Nejmladší minižákyně v KP U11 dvakrát vysoko prohrály na půdě vedoucího celku soutěže v Sadské, kde inkasovaly dvě vysoké porážky.

Za zmínku určitě stojí i první výhra dívčího potěru „U10“ v přátelském utkání v Kralupech, který po pěkném výkonu poprvé pocítil, jak chutná vítězství. Bylo znát, že naše holky za sebou mají již pár zápasů oproti přípravce Kralup a trenérům se potvrdilo, že zápasové zkušenosti jsou pro holčičky moc důležité. Mnoho holek si dalo svůj první zápasový koš, ale největší radost měli trenéři z týmové spolupráce na hřišti a z bojovnosti holek. Tento zápas určitě potřebovaly z hlediska motivace nejen holky, ale velkou radost si odvezli i trenéři Petr Hybler, Radka Šimonová a Valentýna Daňková.

Borcem víkendu: jsou mladší minižáci za postup na NF a ženy „C“ za stoprocentní víkendový zisk v mačích s „B“ Poděbrad a Benešova. Takovou bodovou hojnost „C“ již dlouho nepocítilo a nyní má velkou naději na postup do final four.

Všimli jsme si, že do konce února je poslední možnost jak hlasovat pro basketbalové úspěchy v Anketě SPORTOVEC ROKU na adrese: http://www.brandysko.cz/anketa-sportovec-roku-2018/d-50345

2.liga - muži

BA LYNX Liberec - BK Brandýs n.L."A" 102:54 (48:23)

Body: Kratochvíl 13, Vilím a Horák po 11, Hrdina 7, Brezovák 5, Čajka 4, Tomášek 2, Klusáček 1

BK Kondoři Liberec - BK Brandýs n.L."A" 81:58 (42:17)

Body: Horák 19, Brezovák 14, Kratochvíl 12, Vilím 8, Hrdina 3, Klusáček 2

 

Středočeská basketbalová liga žen

BK Brandýs n.L. "B" - BC Benešov "B" 64:37 (23:17)

Maršíková 13, Bartošová a Englmaierová po 10, Pfafová 9, Hvězdová 8, Burkertová 7, Matějková 5, Skřivanová 2


BK Brandýs n.L."C" - Basket Poděbrady "B"     54:43 (32:20)

Body: Borlová 20, Babováková 16, Mlčkovská a Walterová 6, Procházková L. 4, Nergerová 2

BK Brandýs n.L."C" - BC Benešov "B"              64:40 (34:25)

Body: Babováková 18, Borlová 13, Šorelová 8, Procházková L. 7, Mlčkovská 6, Walterová 5,  Zolmanová 3, Nergerová a Urbanová 2


Liga U17G kadetky

Slovan Litoměřice - BK Brandýs n.L.          45:57 (27:23)

Martínková 15, Zelenková 14, Bodláková, Koubková 7, Prudká 5, Novotná, Brožková, Kulichová  a Vilímová po 2

Sluneta Ústí n.L. - BK Brandýs n.L.           81:66 (28:39)

Martínková 20, Koubková 11, Zelenková 9, Bodláková 8, Vilímová 6, Prudká 5, Benešová 4, Brožková 3


Finále kvalifikace o NF U12B mladší minižáci

BK Brandýs n.L. - Basket Poděbrady   90:57 (48:28)

Body: Brzák 24, Štajer 12, Vaverka a Hofman po 10, Stieber 9, Martins a Holubec po 8, Řebíček 7, Richter 2

BK Brandýs n.L. - BK Kladno   78:41 (42:22)

Body: Brzák 19, Štajer a Stieber po 12, Martins 10, Richter a Hofman po 6, Holubec 4, Vaverka 3, Prouza, Syrový a Řebíček po 2

 

Přípravná soutěž U11G nejmldší minižákyně

ŠBK Sadská  - BK Brandýs n.L.     112:10  (43:6)

Body: Hájková 6, Princová a Waitzmanová po 2

ŠBK Sadská - BK Brandýs n.L.       51:16 (28:5)

Body: Hájková 9, Minxová, Šarbochová a Waitzmanová po 2, Princová a Helisová po 1            

 

Číst 273 krát Naposledy změněno úterý, 29 leden 2019 16:15
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok