Menu
pondělí, 04 únor 2019 14:31

Výsledkový servis 2.2.-3.2.2019

Tak nám začal nejkratší měsíc v roce únor, který se hned předvedl svátkem Hromnic. Vedle tohoto svátku druhý únorový den v americkém městečku Punxsutawney vylezl z nory oblíbený svišť Phil a předpověděl, že na jaro už bychom čekat dlouho neměli. V neděli to však na jaro nevypadalo, neboť nám napadla největší zimní sněhová nabídka. Sníh napadl ve velkém množství i v Polabí, což některé z nás hodně zaskočilo a některé naše občany i vykolejilo takovým způsobem, že zapomněli že od středy začne všechno tát a snad se dočkáme tolik očekávaného předjaří. Ve čtvrtek také děti na základních a středních školách dostávaly vysvědčení, aby se zhodnotila jejich práce za prvních pět měsíců roku. Basketbalisté mají většinou solidní studijní výsledky, což odráží fakt, že jde o hru inteligentních lidí. Nakonec byl přeci vymyšlen jako vysokoškolský sport. Tak snad pololetní výsledky neohrozí tréninkovou účast, jak jsem predikoval minulý týden.

Pokud se týká sportovních událostí, tak první únorový týden byl poměrně nabitý sportem. Celý únor bude protkán množstvím světových šampionátů odehrávajících se na sněhu či na ledu. Boje o světové prvenství se jako první rozhořely v blízkosti amerického Utahu, kde si dali dostaveníčko snowboardisté a lyžařští akrobati. Nás může těšit, že hned na úvod získala zlato famózní žena s knírkem, Eva Samková. Byla suverénkou své disciplíny a vyhrála dominantním způsobem. Zítra začíná MS alpským lyžařům ve švédském Ore, pak se dostanou na řadu klasici v Innsbrucku, a nakonec i biatlonisté ve švédském Östersundu. Tak trochu ve stínu zimních sportů byl odehrán kvalifikační tenisový zápas Davis cupu mezi ČR a Nizozemím. Bohužel, se nám nepovedlo postoupit, když se nám ve čtyřhře nepodařilo proměnit dva mečboly, což bylo zřejmě pro konečný výsledek klíčové. Mužský tenis je však bez Tomáše Berdycha na hlubokém výkonnostním sestupu. Nadějný junior Lehačka však v zápase proti Hassemu přesvědčil, že tomu tak dlouho nemusí být.

Co se týká brandýských týmů, tak únor byl zahájen pěti výhrami a šesti prohrami, ale sezóna pomalu směřuje ke své závěrečné třetině, a tak se některá naše družstva potkala s hodně velkou kvalitou na straně soupeřů.

Muži „B“ v oblastním přeboru jasně přehráli Rakovník, když o výsledku zápasu poměrně chudém na body, rozhodli po změně stran, kdy si vytvořili dvacetibodový trhák a o výsledku bylo v podstatě rozhodnuto. Mužská rezerva se v tabulce posunula na páté místo, když má stejně bodů jako šestá Příbram.

Junioři zvládli úspěšně dvojutkání v pražských Kunraticích. První utkání kluci ovládli díky dobré první půli, na jejímž konci měli třiceti bodovou převahu. Výsledek si pak pohlídali a zaslouženě vyhráli. Následná odveta již byla mnohem vyrovnanější a Pražané po dvaceti minutách hry dokonce vedli rozdílem jediného koše. Hosté pak ve třetí kvartě zápas otočili, a dokonce si vybudovali menší bodový odskok, a nakonec po boji vyhráli o devět bodů. V neúplné tabulce jsou svěřenci kouče Hubáčka na druhém místě a boj o prvenství se bude rozhodovat za čtrnáct dní ve dvoj boji proti Rychnovu.

Juniorky v dalším pokračování finálové skupiny ligy „U19“ doma přivítaly moravskou dvojičku Žabovřesky, Olomouc. Sobotní klání Moravanky ve svůj prospěch rozhodly v úvodních dvou čtvrtinách, po kterých vedly téměř o dvacet bodů, což byl základ brněnské výhry o pohodových třicet puntíků. Druhý den odpor a maximální snaha svěřenkyň trenérky Štemberkové vydržel až do poločasu. Po výměně košů Hanačky zvýraznily svoje vedení na šestnáct bodů, což byl základ klidného dohrání mače a exportu dvou bodů k břehům řeky Moravy. Holky se snažily, bojovaly, ale na moravské celky to nestačilo, a tak jsou ve finálové skupině po odehrání tří špílů bez výhry.


Žáci v nadregionální soutěži odehráli své dva duely proti Poděbradům ve Sportcentru, protože ve škole se uklízelo po městském plesu. Bohužel ani změna prostředí k dvoubodovým ziskům nevedla, neboť kluci ani v jednom případě na hosty nestačili. V zápase č. 1 schytali debakl o čtyřicet bodů, ve střetu č. 2 se pak zlepšili, ale stejně to vedlo na zmírnění konečné porážky jordanovským rozdílem.

Solidně si v KP „U13“ vedly starší minižákyně, které odjely k dalším mistrovským soubojům do Jablonce n.N. Bez velkých potíží své soupeřky přehrály, když zvítězily o čtyřicet, resp. o 25 bodů.

Nejmladší minižákyně ve dvou domácích utkáních nestačily na rivalky ze Slaného a podlehly jim o 40 bodů.


Borcem víkendu: je „B“ mužů za domácí úspěch nad tabulkově lépe postaveným Rakovníkem. Také výhry starších minižákyň a juniorů mají svou hodnotu.


Všimli jsme si, že výsledková tabule už téměř dva měsíce funguje, jen abychom to nezakřikli. Vydržela i páteční městský ples, kdy se obě tělocvičny proměnily v dva pěkné sály, i když jim dominovaly basketbalové koše.


Oblastní přebor můžů „B“

BK Brandýs n.L.  - TJ TZ Rakovník „A“   57:39 (24:17)

Body: Goliáš 13, Brezovák 12, Hrabý 11, Klusáček 6, Birkuš P. 5, Alfery a Šustr 4, Dvořák 2

Nadregionální soutěž juniorů U19B

BK Kunratice - BK Brandýs n.L.   47:83 (19:46)

Body: Sibera 26, Vilím 20, Štěpař 11, Bařinka, Fučík a Charvát po 6, Hybler 4, Tomek a Adámek po 2

BK Kunratice - BK Brandýs n.L.   63:72 (40:38)

Body: Sibera 21, Bacík a Hybler po 10, Bařinka 9, Štěpař 7, Vilím a Fučík po 4, Charvát 3, Tomek a Mareček po 2


Dorostenecká liga - U19G

BK Brandýs n.L. - BK Žabiny Brno „B“ 68 : 88 ( 34 : 53)

Body: Votrubová Kat.20, Michaličková 17, Borlová 11, Hranáčová 8, Huláková a Nováková 4, Votrubová Kl.2., Klanicová 2.

BK Brandýs n.L. – OSK Olomouc 50 : 80 (28 : 36)

Body: Votrubová Kl.13, Votrubová Kat. 11, Michaličková 7, Hranáčová 6, Huláková a Borlová 4, Pavlíčková 3, Klanicová 2.


Nadregionální liga U15

BK Brandýs n.L. - Basket Poděbrady 39:74 (10:39)

Body: Žiško 10, Beneš 9, Páral 8, Pilný 5, Fijala 3, Kejmar M. 2, Sloup 2.

BK Brandýs - Basket Poděbrady 40:63 (29:32)

Body: Páral 12, Žiško 7, Pilný 6, Kejmar M. 4, Fijala 3, Sloup 3, Beneš 2, Turek 2, Říha


Krajský přebor U13G starší minižákyně

Bižuterie Jablonec - BK Brandýs n.L.     18:67 (10:25)

Martínková 15, Šandová 11, Antošová 10, Rozumová, Kohoutková a Hrubinová po 8, Šebrlová 4, Vaverková 2, Pfafová 1

Bižuterie Jablonec - BK Brandýs n.L.     42:67 (30:31)

Hrubinová 20, Martínková 15, Kohoutková 8, Antošová a Šandová po 6, Mrázová a Hájková po 3, Rozumová, Pfafová a Vaverková po 2

 Přípravná soutěž U11G nejmladší minižákyně

BK Brandýs n.L. – BC Slaný    23:73 (7:38) 

Hájková 15, Vaverková 6, Princová 2

BK Brandýs n.L. – BC Slaný     11:48 (5:24)

Hájková 3, Glaserová, Nadych a Vaverková po 2, Simandlová a Lecková po 1Číst 205 krát
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok