Menu
úterý, 12 únor 2019 14:39

Výsledkový servis 9.2.-10.2.2019

Po sněhové nabídce, která byla zřejmě vrcholem letošní zimy, se tento víkend předvedl přeci jen ve vlídnější podobě. Teploty vyšplhaly až k deseti stupňům, což snad ukazuje na to, že jaro už skutečně není daleko. Dnes ráno jsem dokonce již slyšel zpívat první ptáčky - zpěváčky, což mi usnadnilo ranní lezení z postele. Snad to bude čím dále tím veselejší.

Z běžných událostí bych chtěl připomenout konání městského zastupitelstva minulý týden. Spory mezi současným vedením a zejména piráty a Stanem byly hodně peprné, nekonečně dlouhé a často se stejná témata neustále omílala. Myslím, že tyto spory zajímají pouze pár lidí. Obyčejní lidé se o tyto spory příliš nezajímají, spíše se zajímají o to, jak a zda se jejich děti dostanou škol a školek či jak vypadají městské komunikace. A o to by všem stranám v zastupitelstvu mělo jít především.

Z hlediska dění na sportovních kolbištích byly uplynulé dny opravdu bohaté a měly co nabídnout. Konalo se MS ve sjezdových a akrobatických disciplínách, hrál se tenisový Fed cup, začala jarní část fotbalové ligy a také se konalo dostaveníčko nejrychlejších rychlobruslařů v německém Inzellu. Prostě sportovní fandové měli nabitý víkend a také sázkaři si měli na co vsadit.

Pro mě byla jasnou hrdinkou víkendu Martina Sáblíková, která získala dva světové primáty na jejích tradičních vytrvaleckých tratích 3 000 a 5 000 m. Zkušená závodnice se vrátila na pozice, které ji před OH v Koreji patřily a jen potvrdila, že je zcela mimořádnou světovou sportovkyní. Získala již svoje devatenácté světové zlato a potvrdila, že ještě nepatří do starého železa. Jen mě trochu mrzí, že je u nás rychlobruslení trochu zapomenutým sportem a že si průměrný ligový fotbalista vydělá více než nejúspěšnější žena zimních sportů. V Holandsku by Martina byla národní hrdinkou. Martině můžeme jen zatleskat a hluboko před jejími výkony pokleknout. Po deseti letech doma prohrály ženy ve Fed cupu s Rumunkami, které přijely i se svou jedničkou Simonou Halepovou. Ta obstarala dva body svého týmu a hodně povzbuzovala i skvěle hrající debl Niculescu – Begu. Karolína mezi týmem však scházela, možná i tato maličkost přispěla k těsné české porážce. Přesto však nelze holkám nic vytknout, bojovaly, makaly, nic nezabalily, ale soupeř byl o fous lepší, to je nutno přiznat. I tenis je jenom sport a vyhrávat se nedá pořád. Fotbalová liga se rozjela a Sparta měla mimořádnou kliku, když zvítězila gólem v nastavení z dorážky z neproměněné Frýdkovy penalty. Kádr Sparty se pomalu, ale jistě počešťuje, ale výkon to byl docela hrozný a tři body ji spadly do klína na poslední chvíli.

Basketbalové týmy dosáhly o víkendu poloviční úspěšnosti, když v pěti utkáních zvítězily a v pěti případech odcházely na konci se svěšenými hlavami.

Muži „A“ potěšili své příznivce, když doma získali čtyři hodně potřebné body. V sobotním večerním utkání doslova a do písmene utekli hrobníkovi z lopaty, když ještě osm minut před koncem ztráceli na Jindřichův Hradec deset bodů. Pak však zabrali, zlepšili obranu a díky vypětí v závěrečných minutách nakonec zvítězili rozdílem čtyř bodů, když téměř celé utkání tahali za kratší konec. Za bojovnost a snahu si však výhru zasloužili. V neděli přijel do Brandýsa zcela odevzdaný Žďár disponující pouze sedmi hráči. Domácí byli po všech stránkách lepším týmem a hostům z Vysočiny nepomohla ani hodně pasivní zóna. Když se začal trefovat Kratochvíl a záhy se k němu přidal Hrdina byla režie zápasu plně pod brandýskou klapkou. A bylo jen otázkou o kolik Středočeši zvítězí. Nakonec to bylo o pohodových 27 bodů a kdo ví, třeba se lepší vzájemná bilance bude hodit. V tabulce II. ligy se však svěřenci kouče Ornsta zdaleka nezbavili sestupových starostí. Čtyři kola před koncem jsou na tom stejně jako Mladá Boleslav a J. Hradec. Hodně by pomohla výhra za 14 dní na Tesle nebo v Chrudimi. Bude to však nesmírně těžké vzhledem k plesu a zápasům Sokola Pražského, i když pro udržení uděláme maximum.

Ženy „B“ zcela jasně přehrály venku Poděbrady, odkud si odvezly výhru o padesát bodů a v neúplné tabulce středočeské ligy si upevnily svou vedoucí pozici.

Ženy „C“ v polabském derby v Ústí n.L. vyhořely střelecky, což dokumentuje pouze 32 vstřelených bodů, a to mohlo stačit jen na porážku o dvacet bodů. V tabulce tak „C“ zůstalo na pátém místě.

Kadeti odjeli k dalším kolům nadregionální soutěže na jih republiky, kde na ně čekaly tradiční basketbalové výspy Strakonice a Písek. Ve Strakonicích dorostenci zcela propadli a výsledkem byla porážka o téměř třicet bodů, přestože stejného soupeře doma poměrně jasně přehráli. V neděli u Otavy kluci bojovali, ale bohužel to stačilo jen na porážku o dva koše. V tabulce se Brandýs udržel na pátém místě.

Kadetky vstoupily do finálové skupiny ligy „U17“ domácím soubojem s tradičním soupeřem z Ústí n.L.. Zhruba do poloviny střetnutí bylo měření sil vyrovnané, pak však svěřenkyně trenérky Antošové přestaly dávat, navíc nakupily řadu chyb, což jim nakonec přineslo konečnou porážku o sedmnáct bodů.

Mladší žákyně měly na programu dvojičkové zápasy s Mladou Boleslaví do nichž nastupovaly s velice úzkým kádrem, neboť řada hráček se potýká s nemocí. Proto musely nastoupit i mladší hráčky, což se odrazilo i na dvou porážkách.

Mladší minižáci si ve dvou domácích kláních jednoznačně poradili s Nymburkem a jen potvrdili svou suverenitu v této kategorii.

Borcem víkendu: jsou muži „A“ za čtyřbodový víkendový sběr bodů. Zejména otočení sobotního zápasu proti J. Hradci je hodno palce nahoru.

Všimli jsme si, že v sobotním utkání ligy „U17“ dostala trenérka Antošová TCH za šest hráček na hřišti. Dle pravidel však jde o chybu stolku, takže TCH neměla dostat. Na výsledek to však nemělo vliv.


Muži „A“ – liga

BK Brandýs n.L. - Lions Jindřichův Hradec     77:73  (29:32)

Body: Hartig 22, Čeněk 15, Horák 13, Kratochvíl 9, Čajka 7, Aulich 6, Vilím 4, Brezovák 1

BK Brandýs n.L. - BK Vlci Žďár       90:53  (43:23)

Body: Brezovák 23, Hartig 20, Aulich a Kratochvíl 10, Čeněk a Hrdina 9, Vilím 4, Tomášek 3, Čajka 2

Středočeská liga žen

Basket Poděbrady "B" - BK Brandýs n.L. "B"           44:94 |(27:43)

Body: Maršíková 25, Burkertová a Skřivanová po 15, Matějková 14, Hvězdová a Bartošová po 8, Pfafová 5, Englmaierová 4

Středočeská liga žen

BK Slovan Ústí nad Labem - BK Brandýs n.L. "B"           53:32 (21:15)

Body: Babováková 6, Borlová a Šorelová 5, Mlčkovská, Nergerová a Zolmanová 4, Urbanová a Walterová 2

Nadregionální soutěž U17B kadeti

SKB Strakonice - BK Brandýs n.L. 74:48 (31:27)

Body: Borl 11, Kejmar A. a Kejmar L, 7, Sasín a Vávra 6, Mašek 5, Koželuh a Najman 3

Sršni Sokol Písek „B“ - BK Brandýs n.L. 75:71 (34:33)

Body: Kejmar A. 26, Vávra 18, Sasín 10, Kejmar L. 5, Borl, Koželuh a Najman 4

Liga U17G kadetky

BK Brandýs n.L. - Sluneta Ústí n.L.     63:80 (30:37)

Body: Zelenková 25, Bodláková 13, Koubková 11, Martínková 8, Kulichová 4, Vilímová, Keřková a Petržílková 2

Přípravná soutěž mladších minižáků  U12B

BK Brandýs n.L. - BA Nymburk   106:30 (58:13)

Body: Brzák 30, Stieber 16, Štajer 14, Richter 12, Prouza 9, Řebíček 8, Martins 6, Vaverka a Soukup po 4, Hlavatý a Bártů po 2

BK Brandýs n.L. - BA Nymburk   87:27 (41:13)

Body: Štajer 19, Brzák 18, Martins 16, Stieber 9, Řebíček 7, Vaverka 6, Soukup, Richter a Bártů po 4


 


Číst 180 krát
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok