Menu
středa, 27 únor 2019 18:05

Výsledkový servis 23.2.-24.2.2019

Nejkratší měsíc v roce a zřejmě i zima se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci. Sice o víkendu zima ještě krátce pohrozila, ale zřejmě to bylo jedno z jejich posledních tažení. Do okresu Praha- východ dorazily jarní prázdniny a pokud předpovědi nezklamou, tak budou veskrze jarní a teploty vystoupí hodně nad deset stupňů a budou atakovat rekordní teploty. Zima se snad už na dlouho nevrátí, věřme, že rychlé odtávání sněhu nepřinese příliš vody najednou do koryt řek a za následek to bude mít jarní povodně.

Pokud se týká událostí, tak se vše točilo kolem polského hovězího a Brexitu, myslím, že obého bylo už více než dost. Tak trochu mi to připadá, že je zimní okurková sezóna. Před týdnem jsem informoval o sloučení brandýského a čelákovického gymnázia. Nakonec byl tento bod z programu krajského zastupitelstva stažen, takže se sloučení zatím nekoná a uvidíme, zda-li se konat bude. Impuls pro stažení z programu dali čelákovičtí komunisté, tak uvidíme, jaký to bude mít vliv na nesmyslné sloučení, myslím, že na místě by bylo odvolání současné problematické ředitelky, případně zrušení čelákovického gymplu. Za mě chodili žáci z Čelákovic do Brandýsa a žádné slučování se konat nemuselo. Komunisté, nejen ti čelákovičtí dali o sobě mnohem více vědět před 71 lety, kdy se Klement Gottwald „vrátil z hradu“, více snad nemusím dodávat. Před 50 lety se upálil Jan Zajíc, smutné……, snad se ho dnes nepokusí nikdo napodobit.

Pokud se týká dění na sportovních kolbištích, tak šlo opět o nabitý víkend. Zimní šampionát klasiků vrcholí v rakouském Seefeldu, kde kralují Norové a Němci. Bohužel po odchodu Neumannové a Bauera se nám v klasických zimních disciplínách vůbec nedaří a výsledkově hodně paběrkujeme a při tom je v tomto oboru ve hře mnoho olympijských medailí. Nedaří se běžcům, sdruženářům a o malinko lépe jsou na tom skokané, i když i oni mají k medailím hodně daleko. Je to škoda a v tomto směru by se mělo udělat mnohem více práce. Vždyť jsme národem lyžařů a olympijských vítězů……. a toho srabu už bylo docela dost a tři roky do olympiády by se mohly ještě využít. Potěšila Sparta, nejen výhrou nad Ostravou, ale konečně i slušným fotbalem a snad se pod taktovkou Bořka Dočkala bude dařit a Dočkal bude vidět nejen ve vtipné televizní reklamě. Čeští basketbalisté ukončili zdařilou kvalifikační jízdu za MS v basketbale. Ve čtvrtek porazili Bosnu, ale v neděli prohráli ve Francii a postupují na MS v Číně ze třetího místa. Uvidíme, jak k nám bude los milosrdný.

Začátek jarních prázdnin zredukoval počet mistrovských utkání BK Brandýs n.L. na jedenáct. Sedm výher a čtyři porážky znamenají, že máme za sebou docela solidní víkend, jehož úspěšnost byla okořeněna zejména dvojitou výhrou „A“ mužů ve druhé lize.

A“ mužů vědělo, že ho na východočeských palubovkách v Chrudimi a Pardubicích nečekají lehcí soupeři. Chlapi věděli, že potřebují alespoň jednou vyhrát, přestože k předposlednímu dvojkolu druhé ligy odjeli bez zraněného Kratochvíla, ale s další sokolskou posilou Janem Šopem. Nakonec byla východočeská mise splněna a svěřenci kouče Ornsta byli dokonce stoprocentně úspěšní a ke stoprocentní jistotě udržení potřebuji jednu výhru. Záchrana je již blízko a za současné konstelace by bylo škoda o ni přijít. Sobotní výhra proti Chrudimi se začala rodit již v první půli, kdy hosté po excelentně úspěšné střelbě vedli v půli o deset bodů. Po změně stran domácí ještě chvíli zazlobili, ale hosté kontrovali a po třiceti minutách hry vedli o třicet bodů a historicky první brandýská výhra v Chrudimi byla na světě. Nedělní souboj proti vedoucí Tesle byl mnohem těžší. Domácí skvěle začali a na konci úvodní kvarty vedli o devět bodů, hosté však nerezignovali a do poločasu zápas o otočili. Ve druhé dvacetiminutovce se rozhořela bitva o každý bod, když koncovka nebyla silnou zbraní ani jednoho týmu. Hosté však měli přeci jen mírně navrch, a i díky přispění pokakanýho štěstíčka přivezli do Brandýsa mimořádně důležitou výhru. Za čtrnáct dní do Brandýsa přijedou další dva soupeři z tabulkového čela Vysoká a Holice a věřme, že se jedna výhra povede, i když víkend to bude náročný z hlediska společenského. Ale dvě výhry jsou super a kluci naznačili, že chtějí, aby se druhá liga v Brandýse hrála i v příští sezóně.

Ženy „B“ doma si doma s Ústím poradily poměrně jistě. Výhra o šestnáct bodů je udržela v čela středočeské ligy.

Ženy „C“ odehrály na domácí palubovce poměrně vyrovnané střetnutí s Kolínem. Po velkém boji a srdnatém výkonu nakonec prohrály o sedm bodů.

Kadeti odehráli další dvoukolo nadregionálního klání v domácí hale, ale byli úspěšní pouze z poloviny. Proti vedoucímu Slanému byli neustále na dostřel, ale na finální přiblížení to nestačilo a svěřenci kouče Kratochvíla a Tomáška nakonec prohráli o čtrnáct bodů. Nedělní měřeni sil proti Benešovu, to byl chutný brandýský oběd, ve kterém si domácí smlsli na Benešovu a naděli mu pořádný výprask v podobě výhry o 76 bodů.

Kadetky ve finálovém pokračování ligy „U17“ pozvaly do Brandýsa týmy ze Strakonic a Klatov. V den pracovního odpočinku jim Strakonice nedaly nárok na úspěch a od začátku svěřenkyně trenérky Antošové drtily, když ty si nedokázaly poradit s jejich neúprosným presingem. Druhý den to bylo přeci jen lepší utkání, holky daly osm trojek, což nakonec stačilo je na sympatickou porážku o čtrnáct bodů.

Mladší minižáci v Českém Brodě splnili povinnost a hodně dobře začali jarní prázdniny. Konečné výsledky hovoří jasně o kvalitách obou soupeřů a netřeba je komentovat.

II. liga mužů

TJ Sokol BK Chrudim - BK Brandýs n.L.“A“ 64:94 (30:40)

Aulich a Hartig po 22, Šop 15, Horák 10, Čeněk 9, Brezovák 8, Vilím a Čajka po 3, Hrdina 2

Tesla Pardubice – BK Brandýs n.L. „A“ 54:56 (25:30)

Hartig 15, Šop a Čenek po 11, Aulich 8, Brezovák a Horák po 4, Vilím 3


Středočeská liga žen

BK Brandýs n.L. „B“ - BC Slovan Ústí n.L. 69:46 (32:24)

Maršíková 28, Burkertová 16, Pfafová 8, Skřivanová 7, Richterová 4, Englmaierová, Hvězdová a Bartošová po 2


Středočeská liga žen

BK Brandýs n.L. „C“ - BC Kolín 50:57 (26:34)

Babováková 19, Šorelová 8, Borlová ml. 6, Mlčkovská 5, Urbanová a Walterová po 4, Procházková L. a Nergerová po 2


Nadregionální liga U17B kadeti

BK Brandýs n.L. - ŠSK Slaný 61:75 (25:38)

Kejmar A. 17, Borl 15, Sasín 9, Kejmar L. 7, Kubánek 5, Koželuh 4, Kolář 2

BK Brandýs - BC Benešov 122:46 (63:24)

Body: Sasín 20, Borl 28, Kejmar L. 23, Kejmar A. 19, Kolář 9, Najman 10, Koželuh 4.


Liga U17G kadetky

BK Brandýs n.L. - BK Strakonice 36:100 (15:58)

Bodláková 12, Zelenková 10, Koubková 7, Novotná 3, Andrová a Kulichová po 2

BK Brandýs n.L. - BK Klatovy 56:72 (27:34)

Bodláková 19, Zelenková 12, Vilímová 11, Brožková a Keřková po 4, Koubková, Benešová a Novotná po 2


Přípravná soutěž U12B mladší minižáci

BK Český Brod - BK Brandýs n.L.   10:160 (8:79)

Štajer 34, Brzák 29, Hofman, Vaverka a Martins po 22, Richter 8, Hlavatý 7, Violič a Horák po 6, Řebíček 4

BK Český Brod - BK Brandýs n.L.  8:124 (2:63)

Štajer 29, Hofman 22, Martins 17, Brzák 16, Vaverka 14, Hlavatý 8, Řebíček 6, Syrový a Richter po 4, Bártů a Horák po 2


Borcem víkendu: volba zcela po právu padla na muže „A“, za dvě výhry v basketbalových baštách v Chrudimi a Pardubicích.

Všimli jsme si, že sobotní duel druhé ligy mezi domácí Chrudimí a Brandýsem trval pouze 75 minut. Poměrně rychlým kvapíkem přehráli hosté domácí tým.

 

 

Číst 228 krát Naposledy změněno čtvrtek, 28 únor 2019 07:44
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok