Menu
pondělí, 04 březen 2019 12:16

Výsledkový servis 2.3.-3.3.2019

Tak první jarní měsíc se dostavil a nutno dodat, že rčení „březen za kamna vlezem“ se nenaplnilo. Vysoké teploty nás provázely téměř celý týden, kdy v našem městě probíhaly jarní prázdniny. Slunce a jaro v nich hrálo prim, a dokonce jsem potkal několik lidi v kraťasech a tričku. Snad se zima již nějak brutálně nevrátí, podobně jako vloni.

Pokud se týká ostatních událostí, vládl povětšinou prázdninový klid a mír a snad jen polské maso a sjezd sociálních demokratů malinko rozproudily stojaté labské vody.

Sportovních událostí bylo mnoho. Hvězdou víkendu /pokolikáté již/ byla rychlobruslařka Martina Sáblíková. V Calgary se stala mistryní světa ve čtyřboji, když během dvou dnů zajela dva světové rekordy na tratích 3000 m a 5000 m. Zřejmě ani to však rychlobruslařům nepomůže v tom, aby se v Čechách začala stavět umělá bruslařská dráha. I když možná se začíná lidem na bruslích blýskat na lepší časy. Na jihu Prahy v Lipencích se uvažuje o projektu velkého sportovního centra primárně zaměřeného na zimní sporty. Cena 6 miliard je však obrovská a otázkou je, zda-li 400 m dlouhá sjezdovka není zbytečná. Bruslení by si však něco podobného určitě zasloužilo a byla by to ta nejlepší odměna pro královnu Martinu. Jinak ve fotbalové lize vyhrávali favorité, v hokeji se mocně bojuje o play off, Kladno s Jágrem a Plekancem úspěšně bojuje v play off I. ligy a atleti přivezli z ME pouze jednu bronzovou medaili.

Co se týká basketbalu tak naše týmy vlivem jarních prázdnin odehrály pouze šest utkání se solidní bilancí čtyř výher a dvou porážek.

Muži „B“ byli jedním ze dvou poražených týmů, když prohráli v Mladé Boleslavi rozdílem šesti bodů. Docela domácí potrápili, ale na výhru to nestačilo.

Junioři hráli oba špíly v sobotu ve Svitavách, kde zcela jasně zvítězili a potvrdili svou suverenitu v nadregionální soutěži.

Juniorky doma přivítaly silný tým HB Basket, který byl nad jejich síly, a přestože podaly dobrý výkon, tak na lepší výsledek, než je porážka o 35 bodů to nestačilo. Ve finálové skupině holky ještě nevyhrály, ale soupeřky jsou hodně kvalitní.

Starší minižákyně nastoupily do nedělního dvojutkání proti HB Basket prázdninově odpočinuté a výsledkem byly dvě výhry na palubovce HB Praha.


Borcem víkendu: jsou starší minižákyně za dvě výhry nad HB Praha a udržení dosavadní neporazitelnosti v KP.

Všimli jsem si, že se blíží páteční ples BK Brandýs a budeme rádi za každý prezent do tomboly. Věřme, že si páteční MDŽ užijeme.


Muži „B“: Oblastní přebor

TJ AŠ Mladá Boleslav - BK Brandýs n.L. "B"       74:66  (43:35)

Body: Rožka 20, Šustr 10, Brezovák a Goliáš 8, Hykel a Klusáček 6, Birkuš P. 5, Šlajchrt 3

 Nadregionální liga juniorů U19B

TJ Svitavy - BK Brandýs n.L.   29:86 (12:37)

Body: Sibera 21, Vilím 18, Tomek 15, Bařinka 13, Charvát 8, Štěpař 7, Dolní 4

TJ Svitavy - BK Brandýs n.L.   50:104 (32:40)

Body: Sibera 36, Vilím 23, Štěpař 13, Tomek 12, Bařinka 8, Charvát a Dolní po 6


Juniorky U19G – finálová skupina ligy

BK Brandýs n.L. - HB Praha 51:86 (27 : 48)

Body :  Borlová 12, Hranáčová 9, Votrubová Kat.7, Klanicová a Pavlíčková 6, Michaličková 5, Votrubová Kl.4, Huláková 2.


KP U13G starší minižákyně

HB Basket - BK Brandýs n.L.      22:35 (10:19)

Hájková 10, Šandová 9, Martínková 8, Alešová 4, Šebrlová a Mrázová po 2

HB Basket - BK Brandýs n.L.      22:29 (12:14)

Šandová, Rozumová  a Mrázová po 6, Vaverková  a Martínková po 4, Alešová 2, Hájková 1 

Číst 289 krát
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok