Menu
pondělí, 11 březen 2019 14:06

Výsledkový servis 9.-10.3.2019

Tak druhý březnový víkend je za námi. Počasí naznačuje, že zima svoji nadvládu nedá zadarmo, a tak silný vítr a déšť byl doprovodným víkendovým jevem, ale to je pro toto období zřejmě normální, i když vítr asi řádil o trochu více než je zdrávo. Víkend byl spojen s MDŽ a basketbalovým plesem, když se sojovický obecní sál opět proměnil v místo plné smíchu a zábavy, kde hlavní roli hrály osoby a móda z dob první republiky. Fantazie nebrala mezí, a tak tančili Klapzubáci, žižkovští Pepíci, lehké děvy, baroni a kouzelníci, tenisté a ředitel gymnázia s chotí z filmu „Škola, základ života“. Alespoň jednou za rok se basketbalisté pobavili, tak jak je potřeba. Jen je škoda, že někteří z velké basketbalové rodiny chyběli. Mám na mysli, především muže „B“, ženy „A“, kadeti a kadetky a junioři a juniorky, veterány a další. Snad příští rok nebudou chybět a doufám, že i téma plesu 2020 bude přijatelné pro všechny generace.

Pokud se týká obecných událostí, tak asi zaujala kauza Faltýnek, UHOS a Brno střed, ale uvidíme, co z toho vzejde. Několikráte takové věci vyšuměly do ztracena, a tak se raději nechme překvapit. Babiš byl v Bílém domě, a dokonce na basketbalovém zápase Washingtonu, ale Saty o něj moc nestál, a tak jeho dres dostal od amerického prezidenta výměnou za českou pistoli.

Pokud se týká sportovních událostí, tak fenomén Sáblíková pokračuje a královna letošní zimy ukončila sezónu vítězstvím ve SP a dalším světovým rekordem. Na MS v biatlonu se nám daří se střídavými úspěchy a snad ještě něco cinkne, ale osvědčení borci pomalu stárnou a mladší generace potřebuje ještě trochu dozrát, i když před Markétou Davidovu musím smeknout a třeba jí to sedne ještě v následujících závodech. Určitě má před sebou velkou perspektivu. Ve fotbale zaujala výhra Sparty nad Plzní 4:0 a zejména její hra musela její fanoušky nadchnout. Bohužel fanoušci Plzně to nesli velmi nelibě, což odneslo několik diváků zraněním. Do play off dospěla také hokejová liga, kam se na poslední chvíli probojovala i pražská Sparta. Potěšil i divizní Brandýs, který ve svém jarním debutu doma přehrál Ostrov poměrem 4:1 a ke špičce tabulky to má hodně blízko. Radost musel mít i nový kouč Václav Hradecký.

Co se týká výkonů brandýských basketbalových družstev, tak přestože byl na programu ples, nikterak to výsledky neovlivnilo. Bilance sedmi výher a dvou porážek to jen potvrzuje. Hodně se ulevilo mužům, kteří se po povedeném jarním finiši zachránili ve druhé lize. Po sobotním precizním výkonu a výhře nad Vysokou n.L. se dokonce umístili na osmé pozici a v play off se tak střetnou s vedoucí Teslou Pardubice, kterou letos Brandýs dvakrát porazil. Ambice na postup však svěřenci kouče Ornsta nemají a jsou rádi, že se zachránili, i když po podzimu to moc nevypadalo.

Muži „A“ v sobotu večer proti Vysoké n.L. nastoupili v kompletní sestavě, podobně jako hosté. Ti přijeli v plné palbě v čele s bývalými ligisty Kirchbaumem, Synáčkem, Hanzlíkem a dalšími. Východočeši měli od počátku mírně navrch zejména díky skvělé střelecké úspěšnosti z větší vzdálenosti. Domácí však věděli, že potřebují k udržení ještě jednu výhru, a tak se drželi neustále na dostřel. V poločase prohrávali o šest bodů, ale díky trojkám sokolské posily Šopa bylo za dvě minuty srovnáno. Pak se rozhořela bitva o každý bod, hosté vedli častěji, ale jen o malinko. V závěru přeci jen díky nezměrnému úsilí dotáhli brandýští borci zápas do vítězného konce, zejména díky skvělým výkonům všech hráčů na hřišti i na lavičce. Zápas měl skvělou úroveň a v závěru měli domácí více štěstí a lepší obranu. Kluci zaslouží pochvalu a my děkujeme Sokolu Pražskému za hráčskou výpomoc, bez ní by to bylo mnohem náročnější. Nedělní utkání proti Holicím již bylo o ničem. Domácí hráli jen v šesti, bez hráčů Sokola a bez zraněného Horáka, a tak porážka o dvacet bodů byla ještě docela milosrdná, ale na postavení v tabulce již nemohla nic změnit.

Ženy „B“ ještě v poplesovém klapzubáckém rozpoložení uspěly na kolínské palubovce, kde zvítězily o patnáct bodů a nadále se drží v čele tabulky Středočeské ligy žen.

Kadeti ještě před plesem doma celkem jasně prohráli s vedoucím týmem nadregionální soutěže Kralupami.

Kadetky odcestovaly k dalšímu pokračování finálové skupiny „U17“ do Olomouce již v sobotu večer. V nedělní bitvě to byla přetahovaná o každý bod či koš a ani jeden tým nevedl výraznějším rozdílem. V závěru měli více štěstí, umu a klidu svěřenkyně trenérky Antošové, které poprvé ochutnaly radost z výhry ve finálové skupině.

Žákyně v lize „U14“ v Kralupech zaspaly začátek, když během deseti minut prohrávaly o dvacet bodů. V dalším průběhu utkání se zlepšily, ale manko z úvodní kvarty se podařilo zredukovat jen na porážku o deset bodů.

Mladší minižácí dotáhli svou spanilou jízdu v OP „U12“, když doma v ne úplně lehkých zápasech porazili druhý celek tabulky Poděbrady o téměř čtyřicet bodů a bez jediné porážky postoupili do finále. Vrcholem však bude účast na NF v Děčíně v prvním květnovém víkendu.

Nejmladší minižákyně po dlouhé době vyhrály a doma jasně předčily Kladno, kde se na lavičce objevil náš bývalý hráč a rozhodčí Jan Ornst.

Borcem víkendu: jsou muži „A“ za záchranu druhé ligy a kadetky za dvoubodový zisk na Hané.

Děkujeme všem, kdo si přišel v pátek zatancovat a pobavit se a všem kdo přispěl do bohaté tomboly, kde se sešlo spousta hodnotných věcí. Díky Vám. Zvláštní poděkování patří DJ Markovi, díky jeho aktivitě se podařilo doprodat poslední stovky lístků do tomboly.


Muži „A“: 2.liga

BK Brandýs n.L. "A" – BK Vysoká n.L. 82:78 (37:43)

Body: Hartig 21, Šop 18,  Aulich a Horák 14, Čeněk 10, Vilím 3, Hrdina 2

BK Brandýs n.L. "A" – BVK Holice 63:86 (24:50 )

Body: Brezovák 22, Čeněk 19, Vilím 10, Tomášek 5, Hrdina 4, Čajka 3


Středočeská liga žen

BC Kolín - BK Brandýs n.L. 48:63 (28:31)

Body: Maršíková 20, Matějková  a Burkertová po 10, Englmaierová 5, Pfafová, Bartošová a Hvězdová po 4, Richterová, Skřivanová a Cafourková po 2


Nadregionální liga U17 kadeti

BK Brandýs n.L. - BK Kralupy Junior 56:87 (22:41)

Body: Sasín O. 15, Kubánek F. 11, Beneš V. 8, Kejmar L. 6, Kolář Š. 6, Vávra V. 6, Jurka V. 2, Koželuh P. 2.


Liga U17G kadetky

OSK Olomouc - BK Brandýs n.L.             58:60 (32:29)

Body: Bodláková 17, Martínková 15, Koubková 10, Prudká 7, Zelenková 6, Vilímová 5


Přípravná soutěž mladších minižáků U12B

BK Brandýs n.L. - Basket Poděbrady   86:50 (37:25)

Body: Brzák 24, Štajer 15, Stieber 13, Hofman 12, Martins 9, Vaverka 6, Hlavatý 5, Řebíček 2

BK Brandýs n.L. - Basket Poděbrady   81:41 (37:25)

Body: Brzák 23, Martins 17, Štajer 14, Vaverka 10, Stieber 9, Hofman 4, Richter a Řebíček po 2


Přípravná soutěž nejmladších minižáků U11B

BA Sparta - BK Brandýs n.L.   25:70 (11:33)

Body: Vaverka 16, Richter a Prouza po 10, Horák 9, Soukup 8, Žák 6, Bártů 5, Lednický, Jančura a Lachs po 2

BA Sparta - BK Brandýs n.L.   16:55 (4:29)

Body: Vaverka 12, Horák 9, Bártů 8, Hlavatý a Richter po 6, Prouza, Lachs a Soukup po 4, Lednický 2


Přípravná soutěž U11G nejmladší minižákyně

BK Brandýs n.L. – TJ Sokol Kladno       78:16 (39:10)

Body: Hájková 38, Vaverková 24, Princová 9, Waitzmanová 4, Škorpilová, Helisová 1

BK Brandýs n.L. – TJ Sokol Kladno        40:6 (24:4)

Body: Hájková 18, Vaverková 10, Helisová 8, Škorpilová a Malinská po 2

Číst 331 krát
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok