Menu
pondělí, 18 březen 2019 16:02

Výsledkový servis 16.-17.3.2019

Tak březen nám postoupil do své druhé poloviny a vedle meteorologického jara se o slovo hlásí to astronomické a kalendářní jaro. Zima tak pomalu končí a zejména nedělní den nám ukázal vzorek, jak by mohlo jaro vypadat. Myslím, že se již všichni těšíme, i když se zima asi někdy přihlásí, ale asi jen nakrátko a zimní bundy budeme definitivně moci odložit hluboko do šatníku.

Pokud se týká událostí, tak určitě zaujala smutná zpráva z Nového Zélandu, kde zcela nesmyslnému teroristickému útoku padlo za oběť padesát osob. Zcela nesmyslně a zbytečně, tak jako vždy to odnesli úplně nevinní lidé. Bohužel, lidská blbost nezná mezí a nikomu tím nepomohla, ani na Novém Zélandu, kde jsem si myslel, že vládne klid a mír. Bohužel jen do pátku.

Mnohem blíž je nám současné dění ve městě, kde se připravuje na čtyři etapy plánovaná rekonstrukce Pražské ulice. Úterní jednání zastupitelů dalo definitivní zelenou stavbě sportovní haly ZŠ Palachova. Tam se bude jezdit z ulice Zápská a pokud se nebude moci realizovat podzemní parkování, tak je připravena náhradní varianta v podobě parkování v lokalitě „starého nádraží“, kde město odkoupí klíčové pozemky a objekty.

Co se týká sportovních událostí, tak určitě potěšil postup Slávie do čtvrtfinále Evropské ligy, kde se střetne s londýnským gigantem Chelsea. Vedle klubového fotbalu nás čekají reprezentační fotbalové hody, kdy se během pár dnů střetneme ve Wembley s Anglií o kvalifikační body na ME a následně v Edenu odehrajeme přátelské utkání s Brazílií. K tomu ta Chelsea, což slibuje parádní fotbalový zážitek. Na skvělou sportovní podívanou se mohou těšit i basketbalisté. V sobotu bylo rozlosováno MS v Číně, kde po dlouhé době nebude chybět český výběr. Los k nám moc přívětivý nebyl. O kvalitě USA netřeba hovořit, ale určitě to bude sportovní vrchol pro mnoho našich reprezentantů a svátek pro celý český basketbal. Také Turecko patří mezi basketbalovou elitu, ale pokud chceme postoupit budeme muset vyhrát, stejně tak jako s Japonskem. Nic jiného nám nezbývá. Věřme, že lvi zaberou a odevzdají nejlepší možné výkony. Snad se to povede počátkem září v čínské Šanghaji a dočkáme se zázraku.

Vrcholily i zimní světové poháry. V biatlonu jsme se medaile nedočkali a určitě jsme zaznamenali určitý ústup z biatlonového výsluní. Čtvrté místo biatlonové štafety je sice solidním umístěním, ale byli jsme přeci jen zvyklí na medaile. Věřme, že Markéta Davidová a snad i nějací chlapci v příští sezóně přeci jen budou zaujímat častěji pozice mezi nejlepšími. Ovšem před klasickým lyžováním je na tom biatlon ještě skvěle. Ovšem ne tak skvěle, jako snowboardistky Eva Samková a Ester Ledecká, které patří ke hvězdám zimních sportů. A pokud k nim přidáme Martinu Sáblíkovou, vychází nám z toho, že ke světovým šampiónkám patří jen a jen ženy. Nebo se dočkáme i nějakého muže?

Basketbalové týmy BK Brandýs n.L. sehrály o víkendu jedenáct mistrovských zápasů. Mohlo jich být i třináct, ale juniorky vzhledem k velké marodce neodcestovaly k zápasům do Brna a Olomouce. Úspěch slavily brandýské barvy v šesti případech, což je těsně nad padesáti procenty.

Muži „B“ se doma bez větších problémů vypořádali z poslední Sadskou, když o své výhře rozhodli po změně stran, kdy si vytvořili dvacetibodové vedení. Dvě kola před koncem tak mužská rezerva jistě ví, že neskončí poslední a má naději na postup na pátou příčku.

Junioři doma v sobotu večer přivítali hosty z Vysokého Mýta. V prvním utkání podlehli kvalitnímu soupeři o deset bodů, ale odveta byla již povedenější a přinesla úspěch v podobě výhry o třicet bodů, což domácím nakonec výrazně pomohlo v udržení vedení v tabulce ligy „U19“

Kadeti mají za sebou povedený víkend, když s pouhými šesti hráči přehráli hosty z Písku a Mladé Boleslavi, což jim pomohlo k postupu na první místo ve skupině o 4.-6. místo skupiny „A“ nadregionální ligy.

Starší žákyně sehrály dva vyrovnané špíly proti Poděbradům, ale nakonec to přineslo jen dvě sympatické porážky. Oba zápasy měly stejný scénář, Brandýs zaspal začátky obou utkání, ale ani mocný finiš výhry nepřinesl.

Starší minižáci v neděli dokázali uspět dvakrát v Liberci, přestože k optimálnímu výkonu měli daleko a množství neproměněných tutovek a chyb bylo více než zdrávo. V tabulce jsou kluci čtvrtí, což bude asi jejich konečné umístění v sezóně.

Mladší minižáci odjeli do Nymburka v hodně oslabené sestavě, což se hodně podepsalo na dvou prohrách.

Borcem víkendu: jsou kadeti, kteří v šesti mužích dokázali doma stoprocentně zabodovat, což dobře nastartovalo jejich cestu za čtvrtým místem ve skupině „A“.

Všimli jsme si, že naši hráči opět zabodovali v anketě o „nejlepší sportovce města roku 2018“. Tým svěřenců Filipa Čeňka „U11“ skončil na třetím místě v kategorii mládežnických kolektivů a Tereza Hájková skončila také bronzová, když byly oceněny zejména její výkony v jNBA. Ocenění kluci převzali z rukou olympijské vítězky Kateřiny Neumannové, Ondřeje Synka za moderování Petra Vichnara.


Muži „B“: Oblastní přebor

BK Brandýs n.L. "B" – BK Sadská    76:38 (31:22)

Body: Brezovák a Hrabý 15, Goliáš 11, Klusáček a Šustr 7, Hykel 6, Dvořák a Rožka 5, Birkuš P. 4, Šlajchrt 1

 

Nadregionální liga juniorů U19B

BK Brandýs n.L.  - Sokol Vysoké Mýto   63:71 (26:32)

Body: Sibera 25, Vilím 11, Pěkný a Štěpař po 8, Tomek 4, Hybler, Bařinka a Charvát po 2, Mareček 1

BK Brandýs n.L.  - Sokol Vysoké Mýto   82:51 (46:33)

Body: Sibera 20, Pěkný 18, Vilím 12, Kandilakis 8, Dolní a Bařinka po 6, Mareček 5, Tomek 4, Štěpař 3


Nadregionální liga U17 kadeti

BK Brandýs n.L. - Sršni Sokol Písek 71:65 (39:37)

Body: Sasín O. 21, Kejmar A. 20, Vávra V. 11, Koželuh P. 8, Najman L. 8, Beneš V. 3.

BK Brandýs - TJ AŠ Mladá Boleslav 90:52 (40:25)

Body: Sasín O. 33, Beneš V. 18, Najman L. 14, Kubánek F. 11, Kejmar A. 8, Vávra V. 6.


Krajský přebor starších minižáků U13B

BK Kondoři Liberec - BK Brandýs n.L.   19:61 (14:33)

Body: Vaverka 17, Martins 13, Štajer 10, Kejmar 7, Hlushko 6, Holubec 4, Řebíček 3, Pilný 1

BK Kondoři Liberec - BK Brandýs n.L.   40:53 (22:28)

Body: Štajer 15, Vaverka a Martins po 12, Hlushko 6, Kejmar 4, Pilný 2, Richter a Hubka po 1


Přípravná soutěž nejmladších minižáků U11B

BA Nymburk - BK Brandýs n.L.   32:14 (21:6)

Body: Richter 4, Holubec, Syrový, Lednický, Hlavatý a Žák po 2

BA Nymburk - BK Brandýs n.L.   27:18 (12:10)

Body: Syrový 7, Horák 6, Bártů 5


Číst 427 krát
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok