úterý, 26 březen 2019 05:15

Výsledkový servis 23.3.-24.3.2019

Měsíc knihy a internetu se pomalu, ale jistě valí ke svému konci. Podobně jako zima, ta možná ještě chvilku zazlobí, ale teploty se ustálí na dvouciferných hodnotách a snad nás čeká hezké jaro s dostatkem vláhy, tak, aby se nám suchá a parná léta obloukem vyhnula.

Pokud se týká událostí naší doby tak jich moc nebylo, což je snad dobře. Lepší, když se nic neděje než nějaké katastrofy a tragédie.

Co se týká sportovních událostí tak pozornost se upřela v pátek do Londýna, kde na stadiónu Wembley dostala česká reprezentace pořádný nářez od Anglie. Výsledek 5:0 je sice trochu krutý, společně se dvěma vlastňáky, gólem z ofsajdu a přísně nařízenou penaltou. Na první pohled však byli domácí lepší, rychlejší a čeští fotbalisté zaostávali snad ve všech činnostech od brankáře až po útočníky. Zejména v obranné činnost byl patrný chaos při každém anglickém ataku. Jediné, co nás v pátek mohlo potěšit je remíza dalších dvou konkurentů ve skupině mezi Bulharskem a Černou Horou, když Bulharům pomohla ke srovnání skóre hodně zvláštní penalta /faul mimo trestné území/. Jinak zima snad skončila nejen kalendářně, ale i sportovně. O víkendu za sebou zavřely vrata téměř všechny zimní sporty. Skončily světové poháry v lyžování a snowboardu, kde nám ziskem křišťálového glóbu udělala velkou radost Ester Ledecká. Skončilo i krasobruslení, a tak jediné zimní sporty, které si ještě řeknou o slovo jsou hokej a curling. U nás nyní hokejové play off vrcholí na všech frontách a MS v hokeji bude na Slovensku, takže hokejově se ještě máme na co těšit.

Pokud se týká basketbalu, tak ten je ve finiši a basketbalová sezóna neúprosně spěje ke svému konci. Hrají se poslední zápasy a v termínové listině zbývá odehrát již jen minimum zápasů. Muži „A“ jsou dokonce prvním týmem majícím za sebou všechna mistrovská utkání. Sedm výher a deset porážek, to je aktuální zápasová bilance právě skončených víkendových klání.

Muži „A“ v play off nastupovali s lehkou hlavou se sedmi hráči a téměř bez ambic na postup a prodloužení sezóny a vědomím, že se zachránili. V tomto duchu byly odehrány i oba duely s Teslou Pardubice. Ty nakonec skončily dvacetibodovým rozdílem ve prospěch Východočechů, když se hrálo rychle, s lehce prostupnou obranou a mnoha chybami. Historie se však na to neptá a důležitým úkolem byla přeci jen záchrana II. ligy, ta se povedla a na víc se nemyslelo. Díky Sokolu Pražskému, že nám pomohl a věřme, že nás čekají lepší zítřky. Poslední zápasy o víkendu vedl M. Ornst, který na nelehkém postu strávil tři roky. I jemu patří velký dík za odvedenou práci a snad jeho nástupce bude mít na co navazovat. Díky moc Michalovi i celému týmu.

Ženy „B“ zvítězily nad „C“ bez větších potíží a teprve jejich poslední derby - duel s Čelákovicemi rozhodne o tom, zdali půjdou do final four z prvního místa, což zaručuje i pořádání tohoto finálového turnaje.

Ženy „C“ v neděli podlehly Čelákovicím jen o deset bodů, když hostující hráčky o svém dvoubodovém zisku rozhodly až po přestávce.

Kadeti ve skupině o 4.-6. místo v nadregionálním soupeření vyhráli v Mladé Boleslavi a směřují k obsazení 4. místa.

Kadetky ve finálové části ligy „U17“ potvrdily nárůst formy i skutečnost, že se jim venku daří a v neděli překvapivě zvítězily v Ústí n.L.. Severočešky tak porazily poprvé v sezóně, když proti sobě odehrály již čtvrté polabské derby.

Žákyně v lize „U14“ v sobotu vyhrály přesvědčivě nad „B“ BŠ Praha, v neděli však nestačily na HB Basket.

Starší minižákyně v semifinálové části KP doma podlehly v obou poměrně vyrovnaných střetnutích pražským Nuslím a zřejmě budou hrát o třetí místo v dlouhodobé soutěži.

Mladší minižáci ve finálové části KP jasně podvakráté přehrály domácí Beroun, když největším problémem byla dopravní zácpa na dálnici D5. Když se kluci v Berouně sešli /o 30 minut déle než byl začátek zápasu/ byl největší problém vyřešen a přestože domácí mají v kádru poměrně fyzicky zdatné hráče nebylo o dvou brandýských výhrách pochyb a kluci jsou před domácími odvetami již téměř jistými vítězi přípravné soutěže, když zatím ani jednou nezaváhali.

Nejmladší minižákyně U11 nestačily na Benešov, kde vysoko podlehly kvalitnějším domácím.

Dívky U10 sehrály 3.kolo turnajů U10mix. Poprvé na domácí půdě za podpory velkého množství fanoušků. Holky přemohly nervozitu a předvedly bojovné výkony. Na výsledcích nezáleželo, ale první výhra v této kategorii strhla v hale velkou euforii. Pevně věříme, že to pro holky byla velká motivace do dalších bojů. Trenérské trio Hybler, Šimonová a Daňková určitě může být spokojeno.

Borcem víkendu: jsou určitě kadetky za výhru ve finálové skupině ligy „U17“ v Ústí n.L.. Za srdce nás braly výkony malých holčiček na turnaji kategorie U10mix a jedna výhra byla parádní. Tělocvična zažila výbuch radosti velkého množství diváků především z řad příbuzenstva.

Všimli jsme sikvalitně zorganizovaného turnaje „U10“. Všichni se bavili a výsledky nebyly důležité. Naše starší děvčata dobrovolně pomáhala s organizací dovednostních soutěží, což se moc cení a patří jim velký dík! Myslím, že tento projekt pod hlavičkou ČBF jde tím správným směrem. Díky všem holčičkám, realizačnímu týmu i všem sympatizantům týmu.

Muži „A“ – II.liga

BK Brandýs n.L. "A" - TJ Tesla Pardubice    63:84 (26:50)

Body: Horák 23, Hartig 20, Čeněk 8, Čajka a Tomášek 5, Brezovák 2

TJ Tesla Pardubice – BK Brandýs n.L. „A“ 76:58 (40:26)