Menu
úterý, 02 duben 2019 11:17

Výsledkový servis 30.3.-31.3.2019

Tak březen skončil a s ním snad i zima. Víkend byl pěkný, teplý, slunečný a jaro snad konečně bere osud roku do svých rukou. Při tak krásném počasí člověk nemá ani na basket chuť, chce ven do přírody a objímat stromy a kochat se mladou zelení.

Pokud se týká událostí, tak zřejmě tou nejvíce sledovanou bylo druhé kolo prezidentských voleb na Slovensku. Musím přiznat, že vedle letošního konání MS v hokeji našim východním sousedům závidím i novou prezidentku Zuzanu Čaputovou. Sympatická, mladá žena s velice klidným a příjemným vystupováním a rozumnými názory, které snad spojí celé Slovensko, navíc pocházející z Pezinku, kdysi meky slovenského basketbalu a vína. Kéž bychom tak sympatickou postavu měli i my na Pražském hradě. Třeba bude Slovensko tím správným příkladem a motivací. Už se těším na setkání Zemana s první ženou Slovenska, kdy děda bude hostit svou vnučku /tedy skoro/. Škoda, že Čaputová není Češka.

O něco méně sympatická tvář, Václav Klaus ml., byla ve čtvrtek hostem pedagogické konference konající se u příležitosti otevření přístavby boleslavské základní školy. Musím uznat, že jeho názory byly hodně dobré a praktické a při jeho větě, že „byrokracie ve škole se dělá jen kvůli školní inspekci“, se poměrně slušně zaplněný sál tělocvičny hodně roztleskal. Přístavba školy se povedla, přestože nebyla úplně jednoduchá a zejména památkáři neustále prudili více či méně podstatnými připomínkami a neustálými dodatečnými úpravami. Za mého navštěvování základní školy netekla všude ani voda, a navíc bylo vše ve stylu tabule, křída, houba. To dnes už nikde neuvidíte, všude interaktivní tabule, elektrické obvody a další prvky moderní techniky sloužící k výuce chemie, fyziky, bilologie a dalších odborných předmětů. Kromě čtyř kmenových tříd, zde najdete i tři odborné, šatny, jídelnu a menší tělocvičnu. Vše bratru za 100 mil. Kč, ale při obhlídce školy jsem měl opravdu dobrý pocit, že se dílo povedlo.

Pokud se týká sportu, tak fotbalová Sparta i Slávia ztratily body a do hokejového play off se dostala nejvýše postavená čtveřice Liberec, Třinec, Plzeň a Brno. Do play out nejlépe vkročily Pardubice, za to Jágrovo Kladno za 120 minut nedalo ještě ani jeden gól. To ale určitě není důvod, aby se na jednu z našich největších ikon plivalo a zapomínalo se na to, co všechno pro český sport vykonal. Kritici by měli začít sami u sebe. Jinak pro našince je určitě zajímavé, že v dresu Českých Budějovic se snaží o postup mezi ligovou smetánku i dva brandýští odchovanci - Petr Kváča a Vašek Karabáček. V pátečním zápase v Pardubicích dal dokonce Vašek Petrovi vlastní gól….

Co se týká basketbalových událostí tak zaujaly především tři. Tou první je ukončení trenérského angažmá děčínskému nestorovi Budínskému. Po patnácti letech skvělé práce byl odvolán a nahrazen Tomášem Greplem. Až budoucnost ukáže, zda-li to byl dobrý tah. Po víkendu se potvrdilo, že Washington nepostoupí do play off, což možná vzhledem k účasti českého nároďáku na MS v Číně není úplně k zahození a Tomáš Satoranský si alespoň na jaře pořádně odpočine. A tou poslední událostí je výhra Sokola Pražského na půdě GBA po prodloužení ve čtvrtfinále juniorské extraligy. Tady je vidět, že i zázraky se dějí. Podobný zázrak se odehrál před čtyřmi lety, když právě Sokol v čele s Hartigem, Filipem Čeňkem a Kroutilem porazil USK 3:2 na zápasy a postoupil na final four.

Brandýské celky sehrály během víkendu devatenáct zápasů. Sedm výher a tucet porážek není úplně ideální bilance, ale počet utkání svědčí o tom, že sezóna se neúprosně blíží ke svému očekávanému konci a stále více družstev může hovořit o sezóně v minulém čase.

Muži „B“ se v závěru sezóny potkali s dobrou fazónou a bez větších potíží si poradili s Berounem na jejich palubovce. Výhra se narodila po dobrém výkonu, když hosté byli po celé utkání lepším týmem a po celé utkání se pomalu, ale jistě domácím bodově vzdalovali až ke konečnému rozdílu dvaceti bodů.

Junioři v nadregionální soutěži dvakrát přehráli Pardubice v jejich hale a dvě kola před koncem již nemohou být v tabulce předstiženi a svou skupinu vyhrají.

Juniorky v rámci finálové skupiny ligy „U19“ doma hostily Plzeň a Chomutov. V sobotu o naději na výhru přišly během úvodních dvou čtvrtin, kdy si hosté vytvořili sedmnáctibodové vedení. To si pak kontrolovali až do konce, i když svěřenkyně trenérky Štemberkové neprodaly svou kůži zadarmo. V neděli však podaly svůj nejlepší výkon v sezóně a po skvělém výkonu porazily vedoucí Chomutov rozdílem jediného bodu, když se podařilo zápas dokonale otočit a smazat sedmibodový náskok po třiceti minutách hry. Do konce zbývá odehrát již jen dvě dohrávky v Olomouci a Brně, ale ani ty již nemohou nic změnit na šestém místě v tabulce, ale i to je skvělý výsledek.

Žáci v nadregionální soutěži „U15“ odehráli dvě nesmírně vyrovnané partie v Chrudimi. První zápas o koš prohráli, ve druhém o koš vyhráli v prodloužení. Tím pro tento tým skončila sezóna, na jejímž konci skončil na sedmém, posledním tabulkovém místě. Výkony svěřenců kouče Tomáška však šly výrazně nahoru, což je jistě příslibem do budoucna.

Žákyně v nadregionálním soupeření doma tradičně nestačily na Hradec a po posledních dvou špílech sezóny skončily v tabulce skupiny „E“ na čtvrté pozici.

Starší minižáci v  soutěži „U13“ odehráli během víkendu čtyři zápasy. V sobotu jasně přehráli doma Český Brod bez větších potíží, i když se střídaly úspěšnější momenty s horšími. V neděli večer kluci však nestačili na mnohem kvalitnější celek Sparty, se kterým dvakrát prohráli, když si kluci neporadili s vlastním sebevědomím a fyzicky vyspělejšími a staršími hráči BA Sparty. Po základní části skončili čtvrtí a budou hrát o konečné sedmé místo.

Starší minižákyně v soutěži „U13“ dokončily semifinálovou sérii s Nuslemi a po boji nakonec dvakrát prohrály a budou hrát o třetí místo v dlouhodobé soutěži s Benešovem.

Nejmladší minižáci doma nestačili na Nymburk a podlehli mu dvakrát o dvacet bodů a o bronz se utkají s Mělníkem.

Nejmladší minižákyně v neděli podlehly v obou mačích Kralupům a skončily na šestém místě v kraji.

Borcem víkendu: jsou juniorky za výhru nad Chomutovem a muži „B“ za zisk berounského skalpu.

Všimli jsem si, že opět startuje kvalifikace o jNBA. Plánujeme udělat dva společné tréninky a na nich uděláme potřebný výběr hráčů a hráček. Základní kolo by se mělo hrát v Brandýse 25.4. 2019 a k tomuto datu budeme vše směřovat.

Muži „B“: OP

BK Beroun “B” - BK Brandýs n.L. "B"        64:93  (26:39)

Body: Klusáček a Rožka 18, Brezovák a Goliáš 14, Šlajchrt 11, Dvořák 7, Birkuš P. 6, Alfery 3, Hrabý 2

Nadregionální liga juniorů U19B

TJ Tesla Pardubice B - BK Brandýs n.L.   38:64 (21:26)

Body: Sibera 17, Tomek 16, Bařinka 11, Mareček 7, Hybler 5, Štěpař a Charvát po 3, Bacík 2

TJ Tesla Pardubice B - BK Brandýs n.L.   60:77 (31:43)

Body: Sibera 25, Hybler 14, Tomek 11, Bacík 8, Štěpař 6, Charvát 5, Fučík a Bařinka po 4

Dorostenecká liga U19G

BK Brandýs n.L. - Dbak    61 : 76 (31 : 48)

Body:  Votrubová Kat. a Hranáčová 15, Borlová 10, Pavlíčková 8, Votrubová Kl.7, Michaličková 5, Klanicová 1.

BK Brandýs n.L. - Levhartice Chomutov 63 : 62 (31 : 41)

Body: Votrubová Kat.22, Michaličková 14, Hranáčová 13, Votrubová Kl.7, Klanicová 3, Borlová a Pavlíčková 2.

Krajský přebor starších minižáků U13B

BK Brandýs n.L. - BK Český Brod   82:16 (41:9)

Body: Stieber 16, Martins 14, Hlushko a Štajer po 13, Holubec 10, Vaverka 8, Lukeš a Pilný po 4

BK Brandýs n.L. - BK Český Brod   74:39 (41:16)

Body: Holubec 21, Vaverka, Štajer a Lukeš po 10, Stieber 8, Hlushko 5, Martins 4, Řebíček, Hubka a Pilný po 2

BA Sparta Praha - BK Brandýs n.L.   79:35 (43:18)

Body: Kejmar 13, Martins 7, Štajer 6, Stieber 4, Hlushko 3, Vaverka 2

BA Sparta Praha - BK Brandýs n.L.   52:30 (30:22)

Body: Vaverka 7, Martins 6, Pilný 4, Kejmar a Štajer po 3, Řebíček, Stieber a Holubec po 2, Hlushko 1


Krajský přebor  U13G starší minižákyně

Nobiles Nusle - BK Brandýs n.L.     42:39 (15:20)

Hrubinová 10, Šandová 8, Martínková 7, Rozumová 5, Alešová 3, Antošová, Hájková a Pfafová po 2

Nobiles Nusle - BK Brandýs n.L.      49:27 (13:27) 

Hrubinová 10, Šandová 5, Martínková 4, Hájková, Pfafová, Rozumová a Alešová po 2


Přípravná soutěž nejmladších minižáků U11B

BK Brandýs n.L. - BA Nymburk   41:68 (15:31)

Body: Hlavatý, Richter a Horák po 10, Prouza a Soukup po 4, Lachs 2, Lednický 1 

BK Brandýs n.L. - BA Nymburk   30:53 (10:30)

Body: Prouza 10, Hlavatý 5, Hvězda 4, Nejedlý, Lachs, Novotný, Soukup a Richter po 2, Horák 1 


PS U11G nejmladší minižákyně

BK Kralupy – BK Brandýs n.L.      68:13 (34:9)

Helisová 6, Poštolková 4, Waitzmanová 3

BK Kralupy – BK Brandýs n.L.       18:10 (8:6)

Poštolková 4, Waitzmanová, Malinská a Kubíčková po 2

 

Číst 267 krát Naposledy změněno úterý, 02 duben 2019 12:09
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok