Menu
pondělí, 15 duben 2019 10:53

Výsledkový servis 13.4.-14.4.2019

Dnes píši jeden z posledních výsledkových servisů této sezóny. Další již budou stručnější. Zápasů valem ubývá a většina týmů má již dohráno. Do konce sezóny již zbývá dohrát minimum utkání, daly by se spočítat na prstech jedné ruky. Ale sezóna zdaleka nekončí, dorostenky a starší minižákyně dnes cestují na mezinárodní turnaj do Vídně. Čeká nás Festival dívek U13, Hopsa Hejsa minicup pro U10 holky, Brandýský pohár, ligové kvalifikace a mnoho dalšího. Tradiční prasátko u Zemanů se bude konat 15.6. Až v půlce června napíše sezóna za sebou definitivní tečku.

Víkend byl hodně studený, ale jaro se již vrací, a tak nás snad čekají teplé Velikonoce. Možná mi ani nevadilo, že jsem musel strávit hodně času v halách a tělocvičnách. Pokud se týká událostí, tak v minulém týdnu zaujala snad jenom informace o vládních výměnách na postu ministrů průmyslu a dopravy. Co se týká komunálních záležitostí, tak byl minulý týden ve znamení samých slavnostních událostí. Ve středu proběhla poněkud komorní schůzka týkající se participativního rozpočtu /Prima nápad/, ve čtvrtek přijela do města delegace z italského regionu Marche, od které si město mnoho slibuje. Věřím, že i basket by z toho mohl něco vytěžit a město by mohlo mít svůj kus moře. Návštěva byla na gymnáziu, na radnici a ve Sportcentru a moc se jim u nás líbilo. Snad se tato spolupráce nějak úspěšně rozvine. Marche je partnerským krajem Středočeského kraje. Ve čtvrtek jsem pak byl společně s dalšími členy redakční rady na výstavišti v Lysé n.L., kde byly Městské listy oceněny třetím místem mezi zpravodaji v celé republice. Myslím, že to svědčí o dobré kvalitě ML, což se zřejmě pirátům líbit nebude.

Pokud se týká sportovního dění, tak zřejmě největší pozornost na sebe upoutalo fotbalové derby Slávia – Sparta, které nakonec skončilo smírem a myslím, že Sparta může být za bod velmi ráda, nejen kvůli nenařízené penaltě. Ale ani Slávia neměla moc šancí. Derby doprovázelo mnoho faulů a nepřesností, ale nakonec se remíza asi nejvíce hodí Plzni. Proběhlo i florbalové super finále, ale to trošku pohltilo derby, hokejové play off a play out. Včera jsem byl na Kladně jako delegát na final four Středočeské basketbalové ligy mužů a před zápasem jsem potkal Jágra, byl neuvěřitelně zarostlej a držím Kladnu palce, aby postoupilo do extraligy, i když jsem rád, že ho včera Pardubice porazily. V NBA se rozběhlo play off. Na východě zatím dominují hosté, na západě domácí. Ženy USK vybojovaly euroligový bronz, přestože trenérka Hejková dává šanci jen úzké herní rotaci, kde je minimum Češek, ale i ostatní celky mají hodně internacionální charakter.

Pro brandýské barvy byl víkend více než úspěšný. Deset výher a jen tři porážky jsou jednou z nejlepších bilancí v celé sezóně.

Muži „B“ v loučení se sezónou doma celkem zdatně vzdorovali vedoucímu týmu oblastního přeboru Slanému „B“ a po solidním výkonu prohráli pouze o třináct bodů. Svěřenci kouče Borla nakonec skončili na pátém místě, když se jim jarní část sezóny povedla mnohem lépe než ta podzimní.

Ženy „B“ doma hostily závěrečný turnaj Středočeské basketbalové ligy tzv. final four a domácí prostředí využily k prvenství v této soutěži. V sobotním semifinále proti Poděbradům, se hrálo vyrovnaně patnáct minut, pak se střelecky nevídaně rozjela Tereza Skřivanová a zejména díky tomu domácí hráčky vedly v poločase o pět bodů. Brandýské „B“ ve třetí části využilo hostující střelecké nemohoucnosti k postupnému bodovému vzdálení. Zápas nakonec skončil jasnou výhrou o 23 bodů a postupem do finále proti Čelákovicím. V nedělním finále domácí rozhodly o své výhře již během první půle, když si vytvořily dvouciferný náskok, který si pak víceméně kontrolovaly až do konce zápasu. Vítězství ženám „B“ sluší a je naprosto zasloužené, snad to povede k iniciaci postupu do II. ligy žen.

Junioři odehráli závěrečné dva špíly nadregionální soutěže doma proti Jevíčku a ani v jednom případě nezaváhali a potvrdili, že jim první příčka ve skupině patří právem.

Starší minižáci nastoupili ke dvěma utkáním o 7. místo proti Novému Strašecí v poměrně oslabené sestavě, ale ani to nevadilo, aby tým kouče Čeňka dovedl oba zápasy ke dvěma přesvědčivým výhrám, což znamená obsazení konečné sedmé pozici v OP.

Starší minižákyně uspěly v souboji o 3. místo a zvítězily jak venku, tak doma, a nakonec získaly bronzové medaile.

Mladší minižákyně prohrály oba duely ve skupině o 4.-6. místo v Kolíně.

Borcem víkendu jsou ženy „B“, které vyhrály Středočeskou ligu díky dvěma výhrám na závěrečném final four a právem jim patří potlesk nejen za předvedené výkony.

Všimli jsme si, že STČ ČBF zavedlo novinku v podobě turnaje final four, který se odehraje během dvou dnů. Myslím, že je to dobrá novinka, obzvláště, když výhra je podpořena i finančními odměnami. Vítěz mužů Kladno dostalo prémii ve výši 8 000 Kč, brandýské ženské „B“ pak bylo rádo za odměnu ve výši 5 000 Kč.

Muži „B“: Krajský přebor

BK Brandýs n.L. "B"BC Slaný “B” 83:96 (33:42)

Body: Rožka 17, Šlajchrt 12, Goliáš 11, Hrabý a Klusáček 9, Brezovák 7, Šustr 6, Hykel 5, Alfery 4, Dvořák 3

FINAL4 žen

Semifinále

BK Brandýs n.L. "B" - Basket Poděbrady "B"      70:47 (35:30)

Body: Maršíková 16, Skřivanová 13, Rejtharová 11, Pfafová 8, Englmaierová 5, Hvězdová, Matějková a Burkertová po 4, Richterová 3, Bartošová 2

Finále

BK Brandýs n.L. "B" - Basketbal Čelákovice          58:49 (40:29)

Body: Maršíková 17, Burkertová 14, Matějková 10, Bartošová 7, Englmaierová 3, Pfafová, Skřivanová a Rejtharová po 2, Hvězdová 1 

Nadregionální liga juniorů U19B

BK Brandýs n.L. - BK Jevíčko   81:47 (40:19)

Body: Sibera 28, Pěkný 20, Vilím 14, Fučík 6, Tomek 4, Dolní 3, Štěpař, Mareček a Charvát po 2

BK Brandýs n.L. - BK Jevíčko   99:55 (48:25)

Body: Sibera 30, Pěkný 23, Vilím 15, Bařinka 10, Dolní 6, Tomek 5, Mareček a Kolář po 3, Bacík a Hybler po 2

Krajský přebor starších minižáků U13B

BK Brandýs n.L. - Kelti Nové Strašecí   97:44 (62:15)

Body: Štajer a Martins po 20, Stieber 18, Kejmar 12, Vaverka 10, Lukeš 9, Hubka a Ištok po 4

BK Brandýs n.L. - Kelti Nové Strašecí   87:48 (49:20)

Body: Štajer 21, Hlushko 19, Kejmar 13, Hubka 10, Stieber 9, Pilný 5, Lukeš a Martins po 4, Ištok 2

U13G starší minižákyně

BC Benešov - BK Brandýs n.L.       28:49 (16:26)

Body: Hrubinová 17, Martínková 12, Šandová 8, Hájková 6, Pfafová, Rozumová  a Alešová po 2

BK Brandýs n.L. - BC Benešov      58:29 (26:16)

Body: Martínková 13, Hrubinová  a Antošová  po 12, Šandová 9, Pfafová 5, Hájková, Vaverková a Rozumová po 2, Alešová 1

Přípravná soutěž nejmladších minižáků U11B 

BBK Mělník - BK Brandýs n.L.   21:75 (9:37)

Body: Vaverka 32, Prouza, Hvězda a Syrový po 8, Horák 6, Žák 5, Soukup 4, Hlavatý a Richter po 2

BK Brandýs n.L. - BK Mělník   80:21 (31:9)

Body: Syrový 19, Vaverka 14, Horák 10, Hlavatý a Žák po 8, Hvězda 6, Bártů 5, Richter 4, Nejedlý, Novotný a Soukup po 2

Přípravná soutěž nejmladších minižák U11G - o 4.-6.místo

BK Kralupy Jun. - BK Brandýs n.L. 76:24 (42:8)

BK Brandýs n.L. - BC Kolín             19:83 (11:37)

 

 

Číst 327 krát Naposledy změněno úterý, 16 duben 2019 09:27
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok