Menu
pondělí, 06 květen 2019 13:15

Mladší minižáci BK Brandýs n.L. jsou šestí v republice

První květnový víkend se v Děčíně konalo Národní finále v minibasketbalové kategorii „U12“ chlapců, kde se sešlo dvanáct nejúspěšnějších týmů z celé republiky. Mezi nimi nechyběl ani tým BK Brandýs n.L., který se tam probojoval přes náročnou středočeskou kvalifikaci. Svěřenci Filipa Čeňka nakonec skončili na skvělém šestém místě a dosáhli na jeden z nejlepších výsledků v historii klubu.

Pojďme se však podívat, co se v basketbalové baště Děčíně odehrálo. V pátek po poledni se kluci ve skupině „A“ postavili proti loňskému mistru NH Ostrava. Utkání bylo celkem vyrovnané zhruba 12 minut, pak Brandýs podlehl ostravskému tlaku a v poločase prohrával o dvacet bodů. Další průběh utkání se odehrával v režii Ostravanů. Ti nakonec zvítězili o 53 bodů a brandýské sebevědomí se scvrklo na minimum. O postupu do čtvrtfinále tak rozhodovalo podvečerní utkání proti Ústí n.L., což byl přeci jen mnohem přijatelnější soupeř. Zpočátku však měli navrch hosté, vedli o několik bodů. Po změně stran však Brandýs dokonal obrat, bojoval a byl lepším celkem. Po třech kvartách nakonec vedl dvouciferným rozdílem, a nakonec bezpečně kontroloval svoje vedení. Vyhrál patnáctibodovým rozdílem, což znamenalo postup mezi osm nejlepších družstev turnaje. V sobotu dopoledne tak na brandýské minižáky čekal soupeř z Hané, Mohelnice. Utkání bylo poměrně vyrovnané, ale nejlepší hráči soupeře nakonec rozhodli o výhře o patnáct bodů a postupu Mohelnice do semifinále. Brandýský soubor se kvalifikoval do bojů o 5.-8. místo. Dalším soupeřem byla Plzeň. Utkání jsme dobře začali a po osmi minutách jsme vedli o deset bodů. Druhá pětka však narazila na kvalitní západočeskou obranu a v poločase tak bylo vedení téměř smazáno. Ve třetí kvartě měli opět navrch svěřenci Filipa Čeňka a před poslední částí vedli o čtrnáct bodů. Přes houževnatý odpor Plzně se nakonec podařilo uhájit šestibodovou výhru. To znamenalo, že v posledním střetnutí turnaje se Brandýs utkal s Pardubicemi o konečnou pátou pozici na NF. Velice kvalitní, vyrovnané a pohledné utkání pro sebe rozhodli perníkáři po změně stran, zejména díky tomu, že kluci z města s nejdelším názvem v republice neproměnili velké množství podkošových příležitostí a šestek. Šesté místo v republice je však skvělý výsledek a rozhodně se počítá. Pokud se však kluci chtějí v této špičce udržet, tak Děčín jim ukázal, na čem mají pracovat. Mistrem ČR se opět stal tým NH Ostrava, tedy ti borci, se kterými se utkal Brandýs v prvním klání NF.

O skvělý výsledek na turnaji se postarala následující sestava: Petr Vaverka, Šimon Brzák, David Holubec, Matěj Richter, Lukáš Hofman, Prokop Řebíček, Filip Stieber, Filip Štajer, Matěj Horák, Adam Syrový, Kenneth Martins, Lukáš Hlavatý, Ondřej Soukup, Lukáš Prouza. Trenérem týmu je Filip Čeněk, asistentem Petr Čeněk.

Celý tým děkuje za velkou podporu rodičů a všem hráčům za předvedené výkony v parádní sezóně !!!!

Číst 404 krát
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok