Vytisknout tuto stránku
úterý, 11 červen 2019 14:13

Brandýský pohár skončil domácím triumfem

Druhý červnový víkend je pravidelně termínem oblíbeného turnaje „Brandýský pohár“. Letošní ročník se konal již po 23. a ve čtyřech kategoriích se ho zúčastnilo 42 družstev. Ze zahraničí přijela čtyři německá družstva, dva týmy přijely z Polska a nechyběl ani maďarský celek. Brandýs důstojně reprezentovalo 6 družstev a největší úspěch zaznamenaly dívky v kategorii „U13“, které celý turnaj vyhrály, což je parádní výsledek.

V kategorii „U11“ dívek se do turnaje přihlásilo osm družstev. Vítězem se stala Studánka Pardubice a další pořadí bylo následující: 2. Loko Karlovy Vary, 3. Basket Pastelka, 4. Pandy Čelákovice, 5. BK Brandýs n.L., 6. BK Kralupy Junior, 7. TK Basket Strykow, 8. Levhartice Chomutov.

V kategorii „U11“ chlapců hrálo tucet týmů z toho dva brandýské. Vítězem se staly Čelákovice, které v průběhu turnaje nepoznaly přemožitele. Výsledky přinesly následující pořadí. 1. Basket Čelákovice, 2. NBK Praha, 3. BSW Sixers, 4. Basketball Gotha, 5. TJ Sokol Dubeč, 6. BK Brandýs n.L. „A“, 7. TK Basket Strykow, 8. Levharti Chomutov, 9. BK Sojky Pelhřimov, 10. BK Lions Jindřichův Hradec, 11. Loko Trutnov, 12. BK Brandýs „B“

V kategorii „U12“ chlapců hrálo deset celků ve dvou skupinách po pěti. Finále se stalo zahraniční záležitostí, když maďarský tým Pityke Nagykörös porazil německý Weissenfels 48:37. Nejlepším českým týmem se tak stal třetí BK Brandýs n.L.. V boji o bronz přehrál Sokol Pražský 39:20 a do all stars týmu se dostal Šimon Brzák. Konečné pořadí turnaje tak bylo následující: 1. Pityke Nagykörös, 2. MBC Weissenfels, 3. BK Brandýs n.L., 4. Sokol Pražský, 5. Sokol Hradec Králové, 6. TK Loko Trutnov, 7. TJ Slávia Kroměříž, 8. Jižní Supi, 9. Sokol Kbely. 10. ZJ SPŠS Náchod

Také tucet týmů odehrálo kategorii dívek „U13“, který po zásluze vyhrály brandýské dívky, když ve finále porazily čtvrtý tým z republikového MČR Karlovy Vary a to rozdílem jediného bodu. V ohromné bitvě zvítězily 25:24 a zapsaly se do historie turnaje. Brandýské prvenství se promítlo do all stars týmů, kde figurovala Amálie Hrubinová. Nejlepší hračkou turnaje se stala Kamila Martínková. Celkové pořadí: 1. BK Brandýs n.L., 2. Loko Karlovy Vary, 3. BK Bruntál, 4. Sokol Nusle, 5. BC Kolín, 6. Bižuterie Jablonec, 7. Pandy Čelákovice, 8. BSK Tatran Kraslice, 9. BK Studánka Pardubice, 10. Sojky Pelhřimov, 11. TJ Slovan Varnsdorf, 12. BK Brandýs n.L. „B“.

Během turnaje bylo odehráno 105 utkání v pěti halách. Turnaj se povedl a byl důstojným rozloučením se sezónou 2018/2019. Organizátoři děkují městu, ZŠ „Na Výsluní a všem kdo dobrovolně pomohl a přispěl tak ke zdárnému průběhu turnaje, zvláště pak všem obětavým rodičům.

Číst 1523 krát Naposledy změněno úterý, 11 červen 2019 14:15