Menu
pondělí, 23 září 2019 11:20

Výsledkový servis 21.9.-22.9.2019

Sezóna se rozjíždí pomalu a hrát začínají ty nejpočetněji obsazené kategorie. Léto dnes končí, ale věřím, že sluneční paprsky nás alespoň trochu zahřejí a zima přijde až v době, kdy je k tomu kalendářně vymezena. Rána jsou však již chladná a kraťasy budeme muset brzo odložit do šatníku.

Z hlediska událostí se kromě Zemanem uvažované abolice pro Babiše celkem nic významného neudálo. Možná za zmínku stojí patový stav výsledků voleb v Izraeli, ale jinak nuda na podzim. Na sportovních kolbištích se toho odehrálo mnohem více.

Na různých místech Evropy se koná ME ve volejbalu mužů. Kluci se dostali do osmifinále, ale tam nestačili na Srby. S basketbalem se to výsledkově ani jinak opravdu nedá srovnat. V čínské 15 000 km vzdálené Šanghaji bylo 1 000 českých fandů. A v 800 km vzdáleném Rotterdamu bych české fandy napočítal na prstech jedné ruky. Což ukazuje, že basket je momentálně válec. Mnohem více fanoušků, i když ne českých, je momentálně v Japonsku, kde o víkendu začalo MS ve rugby. Je to hodně sledovaná záležitost a jsem rád, že Česká televize odvysílá to podstatné. Myslím, že mnozí sportovci, zejména fotbalisté by si z rugbystů mohli vzít příklad. Neválejí se při každém dotyku, často z nich crčí krev a jsou to opravdoví bojovníci. I baskeťáci by si z nich, zejména ve smyslu bojovnosti, mohli vzít příklad.

Včerejší derby Sparta-Slávia jasně ukázalo, že Slávie udává v současné době prim českému fotbalu a Sparta včera neměla nárok. Propastná bodová ztráta na čelo tabulky ukazuje, že Sparta bude ráda, když bude třetí a bude mít velkou práci i ve středu v Českém poháru v Jihlavě.

V sobotu si odbyly svou premiéru ženy „B“ ve středočeské lize. Prolog odehrály v Benešově, ale bohužel na své soupeřky nestačily. Utkání bylo vyrovnané cca 15 minut, pak domácí hráčky využily hostující jalovosti a po dvou čtvrtinách vedly rozdílem deseti bodů. Po změně stran mělo sobotní utkání stejný scénář a ženské „B“ tak vstoupilo do sezóny porážkou o dvacet bodů. V průběhu 2.čtvrtiny si obnovila zranění K.Pfafová, což není dobrá zpráva.

Mladší žákyně vstoupily úspěšně do ligy „U14“, když ve Sportcentru přehrály Studánku Pardubice o dvacet bodů. Rozhodující odskok si svěřenkyně trenérky Antošové vytvořily již v první půli.

Mladší minižákyně si v domácím prostředí poradily s celkem Kralup, když v obou utkáních otáčely nepříznivě se vyvíjející skóre. Nakonec to znamenalo cenné těsné výhry o čtyři a šest bodů.

Starší minižáci odehráli přípravný turnaj „Stodůlkycup“ na Spartě s velmi kvalitními soupeři. Tři výhry a dvě porážky nakonec znamenaly solidní třetí místo, i když chyběly hostující opory Brzák a Bodlák. Filip Štajer se stal nejlepší střelcem turnaje a Kenneth Martins se pak probojoval do nejlepší pětky.

Naše holky 2009 také zabodovaly ve Šmoulince, když senzačně zvítězily na prvním turnaji v Jičíně.


Ženy „B“ – středočeská basketbalová liga

BC Benešov "B"  - BK Brandýs n.L. "B"      58:36 (32:20)

Body: Borlová ml. 9, Nergerová a Pfafová P. 8, Šorelová 6, Borlová a Pfafová K. 2, Marečková 1


Žákovská liga U14G mladší minižákyně

BK Brandýs n.L. - BK Studánka Pardubice         62:41 (32:16)

Body: Šandová 12, Kohoutková 11, Martínková 8, Vaverková, Rozumová a Hájková po 6, Pfafová 4, Alešová, Pauknerová, Čumrdová a Tomíčková po 2


PS U12G mladší minižákyně

BK Brandýs n.L. - BK Kralupy Junior 46:40 (16:22)

Body: Princová 12, Řihoutová 9, Helisová 8, Schnatzerová 7, Waitzmanová a Malinská po 4, Šarbochová 2

BK Brandýs n.L. - BK Kralupy Junior 29:25 (11:10)

Body: Princová 7, Helisová 6, Řihoutová, Schnatzerová a Simandlová po 4, Malinská a Motlíčková po 2

 

 

Číst 111 krát Naposledy změněno pondělí, 23 září 2019 11:23
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok