Menu
pondělí, 30 září 2019 11:37

Výsledkový servis 28.9. - 29.9.2019

Poslední zářijový víkend byl ve znamení svatováclavských oslav. I když občas zapršelo bylo teplo a myslím, že se oslavy celkem povedly. Až na to, že někdo pochybuje o existence sv. Václava. Nepřemýšlejte o tom a nechte legendu o sv. Václavu žít, alespoň pro nás, obyvatele Brandýsa nad Labem a Staré Boleslavi. My si svátek české státnosti užíváme asi více než jiná města, i když zejména Boleslaváci trochu trpí. Všude hluk, nedá se parkovat, ale jednou za rok se to dá vydržet, i když je to náročné. Letošní pouť měla omezený rámec, neboť oba boleslavské kostely jsou zavřené. Přesto byla pouť důstojným aktem a lebka našeho světce se vezla ve čtyřspřežení kladrubských koní, kde jel starosta Picek s kardinálem Dukou. U kostela sv. Václava pak byla slavnostně odhalena busta papeže Benedikta XVI. od jehož návštěvy města uplynulo deset let.

Já jsem si slavnosti užil po svém. V sobotu jsem si poslechl nestárnoucího Josefa Laufra, poté jsem se podílel na předávání svatováclavské plakety, kterou letos obdržel Petr Nuska a Jarmila Stojčevská, dvě velké postavy našeho souměstí. S chutí jsem jim zatleskal, zaslouží si to, za všechno, co pro město vykonali. Po několika pivech jsem se přemístil do letního kina, kde jsem byl divákem vystoupení skupiny Queenie. Zcela zaplněné kino tleskalo hitům legendární skupiny a kulisa koncertu byla prostě skvělá. Show must go on!!!!!

Pokud se týče sportovních událostí, tak jich bylo opravdu dost a dost. V neděli jsem ani nestačil přepínat mezi světovými šampionáty v cyklistice, atletice a vodním slalomu. Navíc se hrál ligový fotbal a hokej a Sparta opět prohrála, ale to není nic nového pod sluncem. Jako Brandýšťák musím ocenit zlatou medaili kajakáře Prskavce, vždyť i my máme slalomovou dráhu, na které jezdí olympijští medailisté a mistři světa. Vyzdvihnout musím i cyklistický komentátorský výkon Tomáše Jílka. Je to rodák z našeho města a seděl ve stejných gymnaziálních lavicích jako já. Co se mi moc nelíbí je MS v atletice konající se v Kataru. V těchto „tropických lokalitách“ by se neměly vrcholné sportovní podniky konat. Tropické klima se nelíbí ani sportovcům, ale ani divákům, kterých je na tribunách žalostně málo. Ano, peníze šejků rozhodují o mnohém, ale na zdraví sportovců ani na diváky by se rozhodně nemělo zapomínat. Lituji zejména maratónce a chodce závodící venku, kam klimatizace nedosáhne. Je mi jich líto. Jak se má zúročit jejich tréninkové úsilí? A závodit po půlnoci mi také nepřijde úplně normální.

Basket se však hraje v halách, takže teplotně trpět nemusíme. Sezóna je teprve na svém počátku a basketbalové soutěže v Čechách i jinde se teprve rozjíždějí. Nejinak je tomu u brandýských družstev, která svatováclavský víkend oslavila velice pozitivní bilancí devíti výher a dvou porážek. To svědčí o dobré připravenosti našich týmů na sezónu.

Muži „B“ odstartovali přeborovou soutěž těžce vydřenou výhrou nad „B“ Mladé Boleslavi o osm bodů.

Junioři začali nadregionální soupeření s poloviční úspěšností. V sobotu vyhráli ve Slaném patnáctibodovým rozdílem, což udělalo radost zejména jejich koučovi Fandovi Hubáčkovi. V neděli se však společenská únava ze svatováclavských slavností podepsala na čtyřbodové brandýské prohře na teplické palubovce.

Juniorky vstoupily do ligy „U19“ posíleny o několik pražských posil. Tým se teprve sehrává a poznává, což se zřejmě odrazilo i na sobotní porážce s Jabloncem, přestože domácí hráčky po většinu utkání vedly, nakonec byl šťastnějším týmem Jablonec. V neděli s „B“ Trutnova to dopadlo lépe a svěřenkyně trenérky Štemberkové dokázaly zvítězit o solidních 23 bodů. Cílem tohoto družstva je udržení soutěže pro příští sezónu.

Žáci pokračovali dalším dvoukolem nadregionálního klání pod Ještědem. Jak v sobotu, tak v neděli uspěli, když vyhráli o čtyřicet, resp. o padesát bodů. O dva dvoubodové zisky se postarala především základní pětka, ale i ostatní dostali solidní porci minut, což je pro trenéra dobrá zpráva.

Žákyně „U15“ v žákovské lize „U15“ se spojily s týmem Poděbrad, a pod tímto klubem v soutěži i vystupují. V sobotu i v neděli odehrály v Brandýse další zápasy proti Trutnovu a Jičínu. Oba duely byly velmi vyrovnané. V sobotu proti Trutnovu domácím utekla výhra ve dramatické koncovce. V neděli o výhře Východočešek rozhodla třetí kvarta, po které šel hostující celek do desetibodového vedení a domácím se ho již nepodařilo smazat. Po čtyřech kolech Poděbrady ani jednou nevyhrály, ale všechny zápasy jsou poměrně vyrovnané, a tak doufejme, že se nějakých výher holky dočkají.

Starší minižáci doma přejeli pražský smíšený tým Wizards v obou případech o 150 bodů, což dokumentuje rozdíl ve výkonosti obou protivníků. Taková utkání neprospívají nikomu. Kluci svou soutěž jasně vedou.

Nejmladší minižáci U11 odehráli své první životní mistrovské zápasy a nadšeným výkonem hráčů (nastoupilo všech 15 kluků) dokázali, trochu překvapivě, oba své zápasy proti starším klukům z Mělníka bezpečně vyhrát.  Jde jednoznačně především o týmový úspěch družstva, nicméně některé individuální výkony představují veliký příslib pro budoucnost kluku. Jakkoliv nejsou body v této kategorii to hlavní, tak samostatnou kapitolou je potom 27 bodů osmiletého kluka proti jedenáctiletým.


Muži „B“ – oblastní přebor

BK Brandýs n.L.”B” – AŠ Mladá Boleslav “B” 71:63 (37:27)

Body: Brezovák a Goliáš po 15, Hrabý 12, Rožka 8, Alfery 7, Čajka a Dvořák po  3, Šustr, Šlajchrt, Klusáček a Birkuš P. po 2


Nadregionální liga juniorů U19B

ŠSK Slaný - BK Brandýs n.L. 72:87 (32:35)

Body: Sibera 31, Pěkný 22, Štěpař 12, Sasín 10, Mareček 8, Vávra a Beneš po 2

BK Teplice - BK Brandýs n.L. 55:51 (22:20)

Body: Sibera 25, Pěkný 9, Vávra 5, Sasín a Najman po 4, Štěpař a Beneš po 2


Celostátní liga U19G juniorek

BK Brandýs n.L. - TJ Bižuterie Jablonec n.N. 51:58 (28 : 24)

Body: Votrubová, Nekolná a Borlová po 9, Černá 7, Klanicová a Vojtová po 4, Hranáčová a Huláková po 3, Zelenková 2, Bodláková 1.

BK Brandýs n.L. - BK Loko Trutnov „B“ 64:44 (33:24)

Body: Nekolná 20, Černá 12, Votrubová 8, Hranáčová 7, Borlová 6, Vojtová 4, Bodláková 3, Klanicová a Huláková po 2

Nadregionální liga U15B starších žáků

BK Kondoři Liberec - BK Brandýs n.L. 43:85 (23:45)

Body: Kodera 31, Fijala 25, Martins D. 9, Kejmar M. a Pilný V. po 6, Lukeš V. 5, Hlushko 2, Říha 1.

BA Lynx Liberec - BK Brandýs n.L. 47:96 (20:60)

Body: Kejmar M. 18, Martins D. 16, Pilný 15, Fijala 12 a Kodera po 12, Hlushko 8, Lukeš 7, Koskuba a Říha po 4.


Přípravná soutěž starších minižáků U13B

BK Brandýs n.L. - BC Wizards (mix) 161:4 (79:2)

Body: Hofman 30, Martins 23, Štajer 22, Bodlák 18, Brzák 14, Holubec 13, Stieber 12, Horák 8, Hlavatý a Richter po 6, Vaverka 5, Syrový a Řebíček po 2

BK Brandýs n.L. - BC Wizards (mix) 157:7 (78:3)

Body: Martins 27, Brzák 25, Štajer 22, Hofman 19, Vaverka 14, Bodlák a Richter po 10, Hlavatý a Řebíček po 8, Holubec a Horák po 6, Stieber 2


Přípravná soutěž nejmladších minižáků U11B

BK Brandýs n.L. - BK Mělník       55:32 (33:18)

Šnábl 27, Kupčík 12, Dvořák N. 8, Hlaváček, Lichtemberk, Roškota a Dvořák S. po 2

BK Brandýs n.L. - BK Mělník        31:17 (23:9)

Kupčík 17, Šnábl 4, Dvořák S., Řihout, Schnatzer, Dvořák N. a Hlaváček po 2


Borcem víkendu: jsou nejmladší minižáci za dvě domácí výhry nad Mělníkem. I výhra juniorek nad Trutnovem si zaslouží palec nahoru.

všimli jsme si, že se na našich hráčích objevila nová klubová trička. Myslím, že se povedla a hráčům sluší. Také začíná jNBA. ZŠ Na Výsluní bude reprezentovat tým Oklahoma city.
Číst 130 krát
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok