Menu
pondělí, 07 říjen 2019 12:32

Výsledkový servis 5.10.- 6.10.2019

Léto za sebou definitivně zabouchlo dveře a přišel první typicky podzimní měsíc říjen. Listy zatím padají jen pomalu, ale rána jsou chladná a v sobotu bylo tak ošklivé počasí, že by „psa nevyhnal“. Tím spíše se i sportování pomalu, ale jistě přesune do hal a dalších prostor. Na sníh si však budeme muset ještě počkat /snad/.

Smutným fenoménem uplynulého týdne byl skon Karla Gotta. Určitě to byl nejpopulárnější zpěvák druhé poloviny dvacátého století a své hity jeho fanoušci rádi poslouchali v novém Miléniu. Jeho hity se hrály všude a fanynek měl také spoustu, ani nevím zda-li někdy zpíval v Brandýse nebo Boleslavi. Měl jsem ho rád a jeho Lady Carneval vždy zaplnila taneční sál při basketbalových plesech. Ale i jiné písničky jsem měl rád. Všechny bych je však určitě nevyjmenoval. Karle díky, bylo nám s Tebou dobře, ale věřím, že Tvoje písničky budou nadále vládnout českým hudebním vlnám i kanálům.

Pokud se týče sportovních událostí, tak se toho opět dělo hodně. Vrcholilo MS v atletice, odkud jsme si neodvezli ani jednu medaili, což není rok před olympiádou dobré. Je pravda, že staré dobré ikony pomalu končí a generační výměna je asi nutná. Ale na úspěch mladších atletů si budeme muset asi ještě chvíli počkat. Začala i mužská basketbalová liga a uvidíme, zda jí bude Nymburk kralovat i nadále. Zřejmě ano, soudě podle jasné páteční výhry nad Pardubicemi. Vedle tohoto zápasu zaujala i dvě prodloužení, která slibují hodně vyrovnané souboje.

Naše týmy se mohou pochlubit celkem solidní bilancí devíti výher a pěti porážek. Čtrnáct odehraných víkendových utkání ukazuje, že se basketbalová sezóna rozjela naplno.

Muži „A“ – dobře vstoupili do sezóny, když se jim podařilo ve dvou domácích duelech pokořit dva silné východočeské celky, Teslu Pardubice a Chrudim. Sobotní zápas proti Tesle byl vyrovnaný cca 15 minut, zpočátku hosté i mírně vedli, ale těsně před půlí domácí zabrali a několik povedených akcí, včetně trojek sokolských posil, nakonec Brandýsu přineslo přeci jen klidnější přestávkový oddych, protože vedl o devět bodů. Zhruba desetibodové vedení si borci hrající v bílých dresech drželi i v další čtvrtině, kdy jejich rychlá hra dominovala a hosté v závěru nakonec odpadli, čehož domácí využili k výhře o sedmnáct bodů. Nedělní utkání proti Chrudimi mělo stejný scénář. Polabané zlomili odpor na konci druhé kvarty, kdy jim několik trojek přineslo devítíbodové vedení. Východočeši po změně stran nestačili na rychlé brandýské kontry a domácí nakonec zcela jasně zvítězili o 26 bodů a zatím se drží v čele tabulky skupiny „B“ ve druhé lize. Úspěšný debut tak zažila domácí trenérská dvojice Čeněk- Tomášek a ukazuje se, že tým jde správnou cestou. Snad nebude mít letos problém s udržením.

Ženy „A“ po roční odmlce opět hrají druhou ligu, ale tu nezačaly dobře. Jak v sobotu proti Litoměřicím, tak v neděli proti Chomutovu na své soupeřky nestačily a podlehly jim vysokým rozdílem. V sobotu proti Litoměřicím začaly dobře, ale vydrželo jim to pouze deset minut. Ve druhém dějství daly jen jeden koš, což umožnilo hostím jít do více než dvacetibodového vedení. Jalovost domácích pokračovala i ve druhé půli, což se odrazilo i v porážce o více než čtyřicet bodů. I v nedělním zápase ženy nezačaly špatně, ale s postupem času se soupeř stále více a více vzdaloval, až na konečných 29 bodů. První dva mistrovské zápasy naznačily, že udržení soutěže bude poměrně těžkým úkolem.

Ženy „B“ ve svém prvním domácí zápase přehrály Kralupy o dvacet bodů, zejména díky střelecké produktivitě veteránky Hvězdové a juniorky Borlové.

Kadetky zahájily ligovou soutěž dvěma domácí špíly proti Litoměřicím a Ústí n.L. dvěma cenným výhrami. Sobotní střetnutí proti Litoměřicím bylo poměrně jasnou záležitostí svěřenkyň trenérů Antošové a Helta. Již na konci úvodní čtvrtiny si brandýské kadetky vybudovaly patnáctibodové vedení, které s menšími či většími problémy nejen udržovaly, ale nakonec umocnily až na konečný rozdíl třiadvaceti bodů na konci zápasu. Nedělní souboj proti Ústí n.L. byl hodně vyrovnaný a dramatický. Ani jeden tým nedokázal rozhodnout nebo se bodově vzdálit. Vedení nepřesáhlo tři body. Nakonec se rozhodovalo v posledních třech minutách, kdy domácí o svém dvoubodovém zisku rozhodly dvěma trojkami a jedním košem. Vydřená, ale zasloužená výhra se počítá a bude se hodit.

Kadetky „B“ při dvou víkendových soubojích proti Liberci bojovaly s marodkou a libereckou zónou, což vedlo pouze ke dvěma prohrám o 16 a 26 bodů.

Žáci v lize „U14“ se poprvé představili domácímu publiku. V sobotu proti Děčínu kluci špatně začali a výsledkem byla bídná hra a dvacetibodové manko na konci vstupní části. Od druhé periody se však hrál naprosto vyrovnaný zápas, ve kterém měli chvílemi domácí i navrch a nebýt neproměněných tutovek, mohl být konečný výsledek ještě příznivější. V neděli proti slabšímu Liberci to byla málo produktivní hra, ale i ta stačila na výhru o více než 30 bodů.

Mladší žákyně v lize „U14“ měly o víkendu na programu dva těžké mače proti pražským soupeřům BŠ Praha a BA Sparta. Přes srdnatý brandýský odpor se pražská kvalita nakonec prosadila a přetavila ve dvě výhry o 30 a 40 bodů.

Mladší minižákyně odehrály další dva zápasy OP v Mladé Boleslavi, odkud si odvezly výhru o bod a o dvacet bodů.

Ve Šmoulince děvčata tentokráte moc úspěšná nebyla, a to hlavně kvůli tomu, že narazila na fyzicky vyspělé klukovské týmy.


Minižákyňky U10G sehrály svůj druhý miniturnaj soutěže „Šmoulinka“ na Kladně. Velmi chladná sokolovna nebyla pro hráčky ani rodiče moc útulným prostředím, atmosféra však situaci vylepšila. Domácí měli turnaj moc hezky připravený včetně občerstvení od domácích rodičů. Kromě odehraných tří zápasů se náš tým účastnil i týmových soutěží, kde stojí za zmínku krásné druhé místo ve slalomovém driblingu. Naše nejmladší děvčata narazila na dva chlapecké týmy z Dubče a Roudnice, kde se těžko daly porovnávat síly. Doslova se však byly jako lvice a také schytaly spoustu ran z náročných soubojů. Makaly do poslední chvíle a my věříme, že i takové zápasy holky posunou dále. První výhra ve Šmoulince přišla proti domácímu dívčímu týmu z Kladna, kdy Brandýs vyhrál o 20 bodů. Holky táhnou na hřišti za jeden provaz, ale dovolíme si vypíchnout výkon Emči Novotné, která dala proti děvčatům z Kladna neuvěřitelných 26 bodů.


Borcem víkendu jsou muži „A“ a kadetky za stoprocentní víkendový zisk.

Všimli jsme si, že se do 13.10. hlasuje v anketě o Prima nápad. Hlasujte také na https://www.participativni-rozpocet.cz/primanapad/


Muži „A“ - II. liga

BK Brandýs n.L. "A" - Tesla Pardubice 71:54 (42:31)

Body: Šop 25, Ornst 14, Hartig 12, Hrdina 6, Bednář, Horák a Kratochvíl 4, Brezovák 2

BK Brandýs n.L. "A" - TJ Sokol BK Chrudim 78: 54 (40:31)

Body: Hartig 22, Šop 13, Ornst 11,Bednář 10, Čeněk 8, Brezovák a Kratochvíl 5, Hrdina 4


Ženy „A“ - II.liga

BK Brandýs n.L. „A“ - Slovan Litoměřice 38:82 (18:42)

Body: Maršíková 9, Skřivanová 8, Votrubová 6, Ornstová a Pfafová po 4, Matějková 3, Huláková a Klanicová po 2 

BK Brandýs n.L.“A“ - BK Levhartice Chomutov 40:69 (32:44)

Body: Skřivanová 16, Ornstová 8, Babováková 4, Matějková a Votrubová 3, Huláková, Maršíková, Bartošová po 2


Ženy „B“ - Středočeská liga žen

BK Brandýs n.L "B" - BK Kralupy Junior 57:35 (25:16)

Body: Hvězdová 15, Borlová L.ml. 12, Nergerová 10, Šorelová 7, Mlčkovská 6, Urbanová 3, Babováková a Marečková po 2


Celostátní liga U17G kadetky

BK Brandýs n.L. - TJ Slovan Litoměřice 79:56 (40:21)

Body: Zelenková 14, Bodláková a Prudká po 12, Drahošová 10, Martínková a Brožková po 9, Vilímová 7, Koubková, Keřková a Andrová po 2

BK Brandýs n.L. - BK Sluneta Ústí n.L. 73:65 (29:31)

Body: Bodláková 19, Martínková 11,Vilímová a Brožková po 10, Prudká 8, Zelenková 7, Drahošová 5, Koubková 2, Novotná 1


U17G „B“ kadetky - NRL

TJ Lokomotiva Liberec - BK Brandýs n.L. "B" 61:45 (31:25)

Body: Motlíčková 12, Tomková 8, Dvořáková 7, Štroblová 5, Benešová a Lavírová po 4, Holovská a Georgieva po 2, Richterová 1


TJ Lokomotiva Liberec - BK Brandýs n.L. "B" 75:49 (35:28)

Body: Motlíčková 21, Andrová 11, Štroblová 6, Dvořáková 4, Lavírová a Klementová a Sedláčková

po 2, Gerorgieva 1


Žákovská liga U14B mladší žáci

BK Brandýs n.L. - Válečníci Děčín 35:76 (15:47)

Body: Kejmar 11, Martins 8, Holubec 7, Vaverka 5, Hlushko a Lukeš po 2

BK Brandýs n.L. - BK Kondoři Liberec 65:31 (30:11)

Body: Martins 17, Hanitz 12, Holubec 10, Vaverka 9, Kejmar 6, Richter a Lukeš po 4, Hlushko 3


Žákovská liga U14G mladší žákyně

BŠ Tygři Praha - BK Brandýs n.L. 80:40 (40:22)

Body: Hrubinová 8, Kohoutková 7, Martínková a Mrázová po 6, Šebrlová, Rozumová a Šandová po 4, Pauknerová 1

BA Sparta Praha - BK Brandýs n.L. 62:28 (33:16)

Body: Martínková 6, Šebrlová, Hrubinová , Rozumová a Šandová po 4, Mrázová a Kohoutková po 3


Přípravná soutěž mladších minižákyň - U12G

AŠ Mladá Boleslav – BK Brandýs n.L. 29:30 (20:12)

Body: Princová 11, Simandlová a Helisová po 5, Poštolková 4, Škorpilová 3, Šarbochová 2 

AŠ Mladá Boleslav – BK Brandýs n.L. 18:39 (14:20)

Body: Princová 13, Poštolková 10, Waitzmanová a Helisová po 4, Šarbochová, Malinská, Škorpilová a Simandlová po 2

 

Číst 145 krát Naposledy změněno pondělí, 07 říjen 2019 12:35
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok