úterý, 15 říjen 2019 08:19

Výsledkový servis 12.-13.10.2019

Měl to být jeden z nejsmutnějších víkendu moderní doby. Celá republika se loučila s největším zpěvákem posledního století, možná i tisíciletí. Fanynky ho milovaly a jeho hity v rádiu nešlo přeslechnout. Díky krásnému počasí, které si Karel asi objednal, výhře našich fotbalistů nad Anglií a mnoha dalším pozitivním událostem, byl víkend příjemně nostalgický. Slzám se však nešlo ubránit, když z chrámu sv. Víta vynášeli rakev a zazněla mistrova nádherná píseň „Už z hor zní zvon“. Věřím, že Gottovy písně nám budou zpestřovat život ještě stovky let, i když žádný nový song se již asi neobjeví, ale kdo ví, třeba se z nebe ozve něco hezkého.

Z městských událostí na sebe upozornilo především středeční zastupitelstvo odehrávající se podle nového jednacího řádu. Součástí středečního jednání bylo i omezení diskuse na dva příspěvky zastupitelů k danému tématu. Opozice toto opatření viděla jako porušení demokracie a nejhorší rozhodnutí městských představitelů za posledních třicet let. Ve skutečnosti však šlo o zabránění nekonečně dlouhých příspěvků stále se vzdalující věcným faktům. Přestože toto opatření směřuje úplně jinam než na omezení demokracie, musíme si říci, že lidé to vnímali jako špatné gesto. Vnímám to a příště bude všechno při starém, i když se konšelská jednání pravděpodobně protáhnou do druhé dne, kdy už to nikoho nebude zajímat a ani účast zastupitelů nebude zdaleka stoprocentní.

Výhra českého reprezentačního výběru nad Anglií byla největší sportovní peckou třetího říjnového víkendu. Svěřenci kouče Šilhavého předvedli solidní výkon a přehráli hrdý Albion. Získané tři body je hodně posunuli směrem k účasti na ME, ale vyhráno ještě není. V neděli se běžela i Velká pardubická za krásného počasí a před zcela zaplněným hledištěm nakonec zvítězil kůň Theopilos trénovaný Josefem Váňou a vlastněný téměř stovkou dostihových nadšenců. Závod byl moc pěkný a jeho význam podtrhuje to, že je to jediný sportovní přenos, který vysílá ČT1. Naplno se rozebíhají všechny evropské ligové i pohárové soutěže. Z českých hráčů září především reprezentanti a snad se po zranění dobře zapojí i Jan Veselý.

Brandýské týmy mají za sebou deset odehraných zápasů s více než solidní bilancí osmi výher a dvou porážek, což prokazuje solidní podzimní formu většiny brandýských družstev.

Muži „B“ odehráli v OP další dvě domácí utkání. Jak v sobotu proti Sadské, tak v neděli proti Rakovníku předvedla mužská rezerva solidní výkony, které je dovedly ke dvěma přesvědčivým výhrám o 50 a třicet bodů. „B“ zatím nepoznalo hořkost porážky a vede tabulku OP. Skutečnou prověrkou tohoto celku však budou až venkovní zápasy, ale rozehráno to mají borci docela slušně.

Junioři v nadregionálním klání „U19“ hráli jen v sobotu v Poděbradech, kde nejen prohráli o deset bodů, ale zřejmě na dlouho budou postrádat i vážně zraněného Járu Siberu. Přejme mu rychlé uzdravení.

Juniorky v lize „U19“ odehrály další dvě partie na domácí palubovce. Po skvělých basketbalových výkonech nakonec oba víkendové špíly vyhrály. V sobotu proti Litoměřicím sice malinko zaspaly úvodní čtvrtinu, další průběh střetnutí však držely brandýské juniorky pevně ve svých rukách a zápas nakonec dotáhly k výhře o dvacet bodů. V nedělním polabském derby proti Ústí n.L. však svěřenkyně trenérky Štemberkové byly od počátku lepším týmem a otěže zápasu držely pevně ve svých rukách, což dokresluje konečná výhra o 33 bodů. Děvčata jsou s bilancí tří výher a jediné porážky na druhém místě tabulky skupiny „B“ juniorské ligy a s udržením to vypadá hodně nadějně.

Starší žáci v nadregionální soutěži „U15“ doma poprvé prohráli, když nestačili na kvalitní kolínský tým, kterému podlehli téměř o sedmdesát bodů.

Starší žákyně vystupují v lize „U15“ pod názvem Basketbal Poděbrady. O víkendu sehrály již 5. a 6. kolo, v kterých narazily na silné pražské protivníky. V sobotu proti Počernicím prohrály o propastných 102 bodů, v neděli proti USK Praha tak byla porážka o třicet bodů přijatelným výsledkem. Tento tým ještě nevyhrál a je na posledním tabulkovém místě.

Starší minižáci U13B odehráli další dvoukolo KP v žižkovské sokolovně, kde jim domácí Velká Ohrada byla rovnocenným soupeřem jen několik úvodních minut. Následně to byla jen otázka konečného rozdílu ve skóre. Mohlo to být i o mnohem více, kdyby hosté proměňovali více tutových podkošových příležitostí. Svěřenci kouče Filipa Čeňka jasně vedou tabulku, ale těžší soupeři teprve přijdou.

Nejmladší minižáci v OP „U11“ si hned ve svém prvním venkovním zápase vyzkoušeli roli favorita, kterou i díky přicházejícím náznakům kolektivní hry, se ctí zvládli a jistě vyhráli oba své zápasy. Nejen, že si zahráli úplně všichni, ale tým měl dokonce hned tři dvojciferné střelce, což není samozřejmé ani ve starších kategoriích.

Borcem víkendu: jsou muži „B“ a juniorky za dvě jasné výhry a tabulkový posun. Dobře si vedli i chlapecké U11 a U13. Vedle toho bych borcem víkendu nazval i Karla Gotta za celý svůj božský život.

Všimli jsme si, že ve čtvrtek začíná jNBA. Náš tým ZŠ „Na Výsluní“ narazí na družstva z pražského Porgu, dvou děčínských škol a Černošic. Držme palce, ať se daří, ve čtvrtek se hraje od 9.00 v ZŠ Na Výsluní.

OP mužů

BK Brandýs n.L. “B” – SK Sadská 107:58 (53:35)

Hrabý 21, Goliáš 20, Rožka 18, Brezovák 15, Dvořák 11, Birkuš P. 8, Klusáček, Alfery a Šustr po 4, Čajka 2

BK Brandýs n.L. “B” – TJ TZ Rakovník “A” 89:58 (38:25)