Menu
úterý, 17 prosinec 2019 06:52

Výsledkový servis 14.12.-15.12.2019

Dnes píšu poslední klasický výsledkový servis. Další, pokud se mi to povede, bude spíše směřovat k ohlédnutím za rokem 2019 a bude o tom, co náš čeká v roce, jehož letopočet je složen jenom z nul a dvojek. Většina týmů má pro letošek dohráno a na palubovky vyběhnou až v lednu.

Třetí adventní víkend byl ve značení nákupů a vánočních příprav, ale také se mnoho událostí odehrálo v basketbalových halách. Raději budeme mluvit o nich než o obrovské tragédii, která se v úterý odehrála v ostravské poliklinice, kde bylo zcela nesmyslně zastřeleno sedm zcela nevinných lidí. Doplatili na mozkový zkrat šílence nemajícího jediný důvod mstít se těmto lidem. Bohužel, jejich blízcí nebudou mít hezké vánoční svátky, někdo jim bude u štědrovečerní tabule scházet, což je více než smutné.

Ale raději se vraťme ke sportovním událostem víkendu. Byla dohrána podzimní část fotbalové ligy. Té zcela suverénně a zaslouženě vévodí pražská Slávia. Vede tabulku se nedostižným náskokem šestnácti bodů a kurz na zisk jejího mistrovského titulu bude hodně nízký. Hrát se bude již jen o další místa v tabulce a tzv. play off určitě nebude o první pozici. Obrovský mentální kolaps zaznamenaly české florbalistky na MS ve Švýcarsku. Zejména sobotní semifinále proti domácímu výběru bude asi dlouho mrzet. Ještě osm minut před koncem jsme vedli 6:1, pak ale přišel dokonalý kolaps a domácí zápas zcela otočili. Přestože florbalu nerozumím, vedení se udržet mělo, ale asi to bylo o hlavách hráček, které jinak podávaly skvělé výkony. Hokejisté také nehráli špatně, ale spíše, než výsledky zaujala skutečnost, že moskevští organizátoři nechali zahrát našim hokejistům kazašskou hymnu.

Většina brandýských týmů je v polovině sezóny a pro rok 2019 mají dohráno. Bilance sedmi výher a devíti porážek je lehce negativní, ale jsou zápasy, kdy porážka je výhrou. V této souvislosti mám na mysli především porážku brandýských žáků v lize „U14“ s Nymburkem o třicet bodů. Před dvěma měsíci kluci prohráli o sto bodů, takže se vlastně odehrál vánoční zázrak a kluci zaslouží velké ocenění.

Muži „A“ měli na programu dvojičku s týmem Kbel. Podle předchozích zkušeností bylo jasné, že to nebude nic snadného, protože pražský celek disponuje kádrem starších hráčů, jejichž charakter má slušně řečeno k ideálu daleko. Brandýské rčení potvrzují i další druholigová družstva a lze konstatovat, že Kbely jsou nejméně oblíbeným manšaftem druhé ligy a místo předvánočního klídku se odehrávaly dvě řeže podpořené tím, že Kbely po celý zápas hrají urputně zataženou zónu a proti ní se prosadit není jednoduché. V sobotu byli v sestavě i dva sokolové, a tak hosté dvouciferně vedli, ale jen do doby, než domácí přešli na zónu. Pražané se pak dotáhli a hosté uspěli až díky šťastnější koncovce a hlavní zásluhu na tom mělo 33 bodů Michaela Hartiga. Nedělní odveta již bez sokolů začala pro domácí dobře, díky dobré obraně vedli o osm bodů. Bohužel byl vyloučen Kratochvíl, což se později ukázalo jako problém. Ve druhém dějství domácí byli hodně jaloví v útoku a hosté se naopak nemýlili a po dvaceti minutách vedli o třináct bodů. Brandýs se hodně stačil po změně stran zápas otočit, ale střelecky se začalo dařit až v závěru, kdy domácí vytáhli obranu a rychle se začali bodové přibližovat. Za stavu 77:80 mohl Michal Brezovák volnou trojkou srovnat, ale bohužel se to nepodařilo. Přesto kluci zaslouží za víkend pochvalu a mohou být rádi, že mají Kbely za sebou. V tabulce jsou s bilancí sedmi výher a pěti porážek na šesté pozici se solidní vyhlídkou na záchranu soutěže.

Ženy „A“ netradičně v sobotu dopoledne dosáhly v důležitém souboji o spodní tabulkové příčky na první výhru v sezóně, což je krásný vánoční dárek zejména pro bojující hráčky a jejich nového kouče Dana Kurucze. V první půli domácí tahali za kratší konec a neustále ztráceli několik bodů. Náskok Pražanek však nebyl moc velký a vždy se ho podařilo smazat, naposledy trojkou v poslední sekundě první půle. Rozhodující momenty přišly na počátku třetí kvarty, kdy si domácí hráčky vytvořily desetibodový trhák, hosté se ještě jednou přiblížily, ale svěřenkyně kouče Kurucze více nedovolily, a také lepší vzájemná bilance se může hodit. V neděli odpoledne přijel do Polabí vedoucí Benešov. Celé utkání sice odehrál s cca sedmi hráčkami. Ty zlomily odpor statečně bojujícího brandýského kolektivu až ve třetí desetiminutovce, kdy se hosté propracovaly až ke dvacetibodovému odpichu a tím byl zápas rozhodnut. Ženy se lepší zápas od zápasu, ale přesto jsou poslední, ale vyhlídky na jaro snad mohou být optimistické, navíc basket holky baví a jsou ochotny na sobě pracovat.

Ženy „B“ zakončily sezónu v domácím derby proti Čelákovicím. Dvoubodový zisk přišel po povedeném výkonu a základ byl postaven již v úvodní čtvrtce, kdy domácí hráčky získaly desetibodovou převahu. Ta byla klíčem k cenné výhře o patnáct bodů. Díky této výhře stráví Vánoce na druhém místě se třemi výhrami a dvěma porážkami.

Kadeti v lize „U17“ čekal daleký výjezd do Jindřichova Hradce a Jihlavy. Oba duely byly hodně vyrovnané a dramatické a hosté byli blízko k výhře, ale bohužel se to díky špatným koncovkám ani jednou nepodařilo, a tak si z obou destinací svěřenci kouče Tomáška odvezli dvě čtyřbodové porážky. Je to již několikáté utkání prohrané o minimální bodový rozdíl. Především díky tomu jsou brandýští kadeti na posledním tabulkovém místě, ale pokud budou klíčové zápasy vyhrávat, mohou se ještě zachránit, ale bude to hodně složitá práce.

Kadetky v lize „U17“ v hodně důležitém souboji o postup proti Říčanům v sobotu selhaly.  Především mezery v defenzívě, kde nestačily čelit účinným hostujícím brejkům. Přesto tři minuty před koncem vedly domácí o pět bodů, ale pak si ani neškrtly, což Říčany využily k překvapivé výhře. V neděli kadetky porazili USK „B“ o dvacet bodů. V neúplné tabulce jsou sice svěřenkyně trenérky Antošové dvě kola před koncem základní části druhé, ale při předpokládané baráži s Říčany a Varnsdorfem to nemají kadetky dobře rozehrané. Musí bezpodmínečně vyhrát nad Severočeskem a čekat na výsledky ostatních zápasů.

Žáci v lize „U14“ doma dohráli základní část soutěže proti dvěma suverénům skupiny Sokolu Pražskému a Nymburku. V sobotu proti Pražanům rozhodla obrovská síla první pětky sokolů, na které domácí neměli. V dalších fázích zápasu již byl zápas vyrovnanější, když se svěřenci kouče Čeňka stále více střelecky osmělovali a nakonec dali více než čtyřicet bodů. V neděli proti Nymburku to bylo ještě lepší a chvílemi se zdálo, že bychom mohli favorita zaskočit. Po vydařené první půli hosté vedli jen o tři body. Po změně stran nakonec zaúřadoval především jejich nejlepší hráč Dittrich a především díky němu hosté vyhráli o třicet bodů. Pro domácí je to ale skvělý výsledek, možná i proto, že chyběli Filipové Štajer a Stieber. Po základní části skončili žáci na 5. pozici a budou čekat na soupeře v jarním pokračování.

Žákyně v lize „U14“ dohrály první polovinu soutěže povinnou výhrou v Mladé Boleslavi. S šesti výhrami a šesti porážkami obsadily v tabulce čtvrté místo a také ony budou čekat na soupeře v jarním pokračování.

Mladší minižáci doma dvakrát jasně předčily Mladou Boleslav a v tabulce skupiny jsou na druhém místě s jedinou porážkou.

Mladší minižákyně doma dostaly dvě nadílky od Slaného a v tabulce jsou páté s dvěma výhrami a čtyřmi porážkami.

Borcem víkendu: jsou určitě ženy za první výhru v sezóně nad HB Praha. Pochvalu ale zaslouží i ostatní družstva bojující o body v brandýském dresu. Notně to nemusí být jen ti, kteří vyhráli, ale o tom už jsem psal.

Všimli jsme si, že chování hráčů Kbel je opravdu za hranou únosnosti. V neděli v Brandýse po skončení zápasu došlo k incidentu mezi mnou a jedním hráčem. Ten mě urazil na chodbě a poté co jsem mu řekl, že je debil, mi dal pěstí, což jsem mu s chutí oplatil. Myslel jsem, že jsem v basketu již zažil všechno, ale to, co proběhlo v neděli po poledni mě opět zaskočilo. Kam ten basket spěje, když hráč někoho napadne po zápase?

Rádi bychom Vás pozvali na turnaj Regionálních výběrů chlapců „U14“. Proběhne o víkendu 20.- 22.12. 2019 ve Sportcentru a v ZŠ „Na Výsluní“. Barvy středočeské oblasti bude hájit trio brandýských hráčů: Vojta Lukeš, Michal Kejmar a Ondra Hanitz z Mladé Boleslavi. Více na: www.bkbrandys.cz (akce klubu)

Všem členům a příznivcům přejeme krásné Vánoce, klid, pohodu, hodně zdraví a vstřelených košů v roce 2020!!!!!

Muži „A“ - II.liga

TJ Sokol Kbely – BK Brandýs n.L. 84:85 (32:38)

Body: Hartig 33, Šop 16, Vilím 13, Brezovák 7, Horák, Hrdina a Ornst 4, Snop 3, Čeněk 1

BK Brandýs n.L. - TJ Sokol Kbely 77:81 (29:36)

Body: Čeněk 26, Ornst 24, Brezovák a Horák 6, Hrabý 5, Hrdina a Snop 4, Vilím 2

Ženy “A” – II. liga

BK Brandýs n.L. “A”: HB Basket      75:60 (35:34)

Body: Ornstová 16, Daňková 15, Votrubová 12, Maršíková 9, Skřivanová 8, Kynclová 7, Matějková 6, Bartošová 2

BK Brandýs n.L. “A”: BC Benešov      57:80 (35:45)

Body: Ornstová 19, Daňková 9, Kynclová 7 , Maršíková 6, Matějková 5, Bartošová 4, Votrubová 3, Babováková a Mlčkovská po 2

 

Ženy „B“ – Středočeská basketbalová liga

BK Brandýs n.L. – Basketbal Čelákovice    60:45 (31:22)

Body: Burkertová a Pfafová K. 11, Babováková a Pfafová P. 9, Hvězdová 5, Mlčkovská a Nergerová 4, Borlová ml. 3, Šorelová a Urbanová 2


Celostátní liga U17G kadetky

BK Brandýs n.L. - Basket Říčany       79:84 (44:48)

Body: Zelenková 23, Bodláková 13, Vilímová 11, Brožková 10, Prudká 9, Drahošová a Andrová po 5, Novotná 3

BK Brandýs n.L. - USK Praha "B"       79:56 (38:30)

Body: Brožková 21, Prudká 17, Zelenková 12, Bodláková 8, Vilímová 7, Kulichová 6, Petržílková 5, Novotná 3

 

Žákovská liga U14B mladší žáci

BK Brandýs n.L. - Sokol Pražský   41:106 (16:53)

Body: Hanitz 12, Lukeš 8, Holubec 7, Hlushko 4, Kejmar a Vaverka po 3, Martins a Pilný po 2

BK Brandýs n.L. - BA Nymburk   50:83 (28:31)

Body: Hanitz 11, Holubec 10, Hlushko 7, Martins 6, Kejmar a Lukeš po 5, Řebíček 4, Vaverka 2 


Žákovská liga U14G mladší žákyně

AŠ Mladá Boleslav - BK Brandýs n.L.    32:58 (10:27)

Body: Šandová 9, Hrubinová 7, Martínková, Kohoutková a Rozumová po 6, Pfafová 5, Antošová, Šebrlová, Mrázová a Hájková po 4, Čumrdová 2, Alešová 1


Přípravná soutěž U12B mladší minižáci

BK Brandýs n.L. - AŠ Mladá Boleslav   86:28 (44:14)

BodyRichter 23, Horák 18, Hlavatý 13, Prouza 11, Syrový 10, Kupčík 4, Bártů 3, Houžvička a Vacek po 2

BK Brandýs n.L. - AŠ Mladá Boleslav   59:43 (27:26)

BodyProuza 14, Hlavatý 10, Horák 9, Syrový 7, Richter 6, Kupčík, Lachs, Janota, Hvězda, Bártů, Lednický po 2, Houžvička 1


Přípravná soutěž U12G

BK Brandýs n.L. : BC Slaný      19:120 (4:65)

Body:   Princová 12, Helisová 6, Řihoutová 1

BK Brandýs n.L.  : BC Slaný     16:63 (8:30)

Body: Princová 8, Helisová 4, Řihoutová a Šarbochová po 2

 

 

Číst 221 krát Naposledy změněno úterý, 17 prosinec 2019 21:27
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok