pondělí, 13 leden 2020 12:56

Výsledkový servis 11.1.-12.1.2020

Pomalu, ale jistě se v roce 2020 dostávají do tempa nejen basketbalové, ale i sportovní soutěže. Rok 2020 bude plný sportovních událostí. V Tokiu proběhnou na rozhraní července a srpna letní olympijské hry, v červnu začne ME ve fotbale, kde naši bodu hrát na britských ostrovech a proběhne i řada menších akcí. Náročný rok to bude i pro brandýský basketbal, kdy se v rámci osmdesáti let basketbalu uskuteční řada významných akcí jako je ples, Festival U12 žákyň, 24. ročník Brandýského poháru, kempy a vlastní vrchol bude dne 5.9.2020, kdy se sejdou všechny basketbalové generace, aby basketbalové jubileum náležitě oslavili.

O úmrtí Jirky Blažka jsme již psali, jenom dodávám, že pro něj byl basketbal opravdu vším a musíme si vážit jeho práce a všeho, co pro basketbal udělal. Takových lidí je dnes málo, navíc je potřeba ocenit i to, že všechno dělal zcela nezištně a bez nároku na odměnu, jenom kvůli lásce k oranžovému míči. Dnes by to nikdo nedělal, ale je jiná doba a jiná generace.

Hodně rušno bylo na sportovních kolbištích o víkendu. Naplno se rozběhly světové poháry zimních sportů, kde jsme sice čekali nějaké pódiové umístění, ale nakonec jsme se nedočkali, ani od Sáblíkové, ani od Ester Ledecké, ani biatlonistů. Jejich umístění jsou více než solidní, ale přeci jen jsme čekali více. Nejvíce smetany nakonec slízla tenistka Karolína Plíšková, když obhájila titul na skvěle obsazeném turnaji v australském Brisbane. Dobře si vedli i další české tenistky a věřme v jejich další úspěchy v tomto roce. To čest českého mužského sportu zachraňoval skokan Koudelka a na dobrého českého tenistu se ještě asi načekáme. Proto jsme ani nemohli obsadit premiérový ročník ATP cupu, ve kterém triumfovali Srbové. Mě opětovně nadchnul Jaromír Jágr. Jeho dva góly přinesly Kladnu výhru na Spartě a ve 47 letech podává neuvěřitelné výkony, vím, o čem mluvím.

Týmy BK Brandýs n.L. o víkendu sehrály jedenáct mistrovských utkání s bilancí osmi výher a tří porážek, což znamená poměrně dobré vykročení do roku dvou dvacítek. Kéž by podobných bilancí bylo co nejvíce.

Junioři v nadregionální soutěži odehráli dva zápasy na děčínské palubovce. V sobotu proti domácímu „A“ bylo rozhodnuto během deseti minut, když hosté ztráceli dvacet bodů a o dvou válečnických bodech bylo rozhodnuto. V dalších dějstvích již domácí nebyli tak střelecky nadržení, a proto brandýská prohra činila 36 bodů, což vzhledem k průběhu úvodní části bylo ještě zkousnutelné. V neděli hosté vedli po první kvartě o patnáct bodů, čímž byl dán charakter zápasu. Ten nakonec skončil výhrou svěřenců trenéra Hubáčka o 23 bodů. V tabulce je Brandýs čtvrtý s bilancí sedmi výher i porážek.

Juniorky v lize „U19“ úspěšně zakončily základní část soutěže. Díky dvěma víkendovým výhrám se mohly radovat z postupu do finálové skupiny, čímž je liga „U19“ zachráněna i pro příští sezónu. Mnohem náročnější byl sobotní duel proti „B“ pražské Slovanky, kdy domácí otáčely desetibodovou ztrátu nabranou po první desetiminutovce. Nakonec se to díky obrovské snaze a bojovnosti podařilo, ale snadné to rozhodně nebylo. V neděli proti Nuslím bylo jasno už po úvodních dvaceti minutách. Svěřenkyně trenérky Štemberkové zaslouží pochvalu za svoje výkony v základní skupině a doufejme, že ani ve finálové skupině, kde je čeká náročné cestování i soupeři, neprodají svou kůži lacino.

Kadeti „U17“ ve čtvrtek dohrávali zápas v hale pardubické Tesly, se kterou prohráli o více než čtyřicet bodů.

Starší žáci U15 v sobotu přijatelnějším rozdílem prohráli ve vyšehradské sokolovně, kde se nelehko překonává syndrom místního basketbalového stánku „Výtoň arény“.

Žákyně pod hlavičkou Poděbrad zahájily v sobotu své putování ligovou skupinou „B“ a proti Nuslím se jim podařilo vyhrát o dvacet bodů, s jednou výhrou jsou tak další úvahy o tabulkovém posunutí hodně předčasné.

Starší minižáci jsou v novém roce našim nejpilnějším týmem. Hned v úvodním lednovém víkendu doma zorganizovali kvalitní turnaj „Happy basket“, kde v dobré konkurenci osmi celků obsadili třetí místo, když prohráli pouze s německým Weissenefelsem. Tento víkend odehráli čtyři zápasy s nepoměrně snadnějšími soupeři než na turnaji a výsledkem byly čtyři výhry rozdílem třídy nad týmy Berouna a Roudnice s výrazně pozitivním skóre. V roce 2020 tak svěřenci kouče Čeňka sehráli devět střetnutí z bilancí osmi výher a jedné porážky. Příprava by měla sloužit k přípravě na kvalifikaci o postup na NF, která bude odehrána již za 14 dní.

Borcem víkendu: jsou juniorky za úspěšnou postupovou tečku do finálové skupiny ligy „U19“.

všimli jsme si, že v Brandýse bylo na sportovním pobytu sportovní gymnázium z německého Chemnitzu, který s Brandýsem úzce spolupracuje a věřme, že spolupráce bude pokračovat i v příštím roce.

DL U19G (postup do fin. skupiny)

BK Brandýs n.L.- Basket Slovanka „B“ 66 : 60 (37 : 37)

Body: Nekolná 25, Bodláková 15, Hranáčová 12, Černá 8, Vojtová 4, Borlová 2.

BK Brandýs n.L.- Sokol Nusle „B“ 87 : 36 (37 : 17)

Body: Nekolná 19, Vojtová 13, Hranáčová 12, Černá 10, Borlová 9, Bodláková 8, Medová 8, Huláková 5, Martínková 3.

Nadregionální liga juniorů U19B

Válečníci Děčín - BK Brandýs n.L.   88:52 (52:24)

Body: Kolář 14, Sasín 11, Kejmar A. a Kejmar L. po 9, Beneš a Koželuh po 4, Štěpař 1

Válečníci Děčín B - BK Brandýs n.L.   34:57 (20:43)