Menu
úterý, 21 leden 2020 16:47

Výsledkový servis 18.-19.1.2020

Dlouhý leden se nám zlomil do své druhé poloviny a poměrně teplá polabská zima zatím úspěšně pokračuje a dělá se basketbalově docela příjemnou, ale lyžaře to asi moc nepotěší. Zavděk tak musíme vzít alespoň umělé kluziště, které je hojně využíváno i basketbalisty a školami a myslím, že o jeho užitečnosti dnes asi nikdo příliš nepochybuje.

Z událostí země české považuji za obrovskou tragédii požár ve Vejprtech, kde při požáru zahynulo osm osob. Příčiny jsou zatím nejasné, ale je to hrůza a věřím, že se to pořádně vyšetří a udělají se důkladná a smysluplná opatření, aby k něčemu podobnému již nedošlo.

Ve stínu této tragédie zůstávají i další události, zejména ty sportovní. K nim patřil světový pohár běžců klasiků v Novém Městě na Moravě, kde o sobě daly po dlouhé době vědět i české klasičky Razýmová a Janatová a jejich výsledky jsou snad příslibem pro lepší klasickou budoucnost. Biatlonisté střídají lepší okamžiky s horšími, ale k pódiovým umístěním mají hodně daleko, snad to na MS bude lepší. Stálicí tak mezi zimními sporty zůstává Ester Ledecká. Té se povedl vstup do snowboardcrossové sezony na jedničku, když obsadila druhé a první místo. Z letních sportů začalo tenisové Australian open a po dlouhé době nemá český tenis zastoupení v mužské soutěži, snad se mladé pušky brzy dočkají. O to více máme v Melbourne českých zástupkyň a držme palce, ať dojdou co nejdále.

Brandýské týmy mají za sebou poměrně smolný víkend. Největší smůlu měly kadetky, hrající o postup do finálové skupiny ligy „U17“. Svěřenkyně trenérky Antošové prohrály v Jablonci o bod, když pět minut před koncem vedly o deset bodů. Podobné těsné prohry mají na kontě i muži, ženy „B“ a dorostenci.

Muži „A“ se poprvé v roce 2020 představili doma proti vedoucím celkům z Vysoké a Holic, tedy nic jednoduchého. V sobotu proti lídru tabulky se hrála hodně vyrovnaná bitva, když se za domácí, zejména v první půli, prosazovali hostující sokolíci, teprve později se přidali i ostatní, což bylo jenom dobře. Díky kvalitní obraně se hosté prosazovali jen velmi obtížně. Díky tomu domácí měli postupně navrch, a nakonec získali cenný skalp a zaslouženě zvítězili o deset bodů. V neděli proti sedmi hráčům Holic bylo celé utkání trápením domácích. Ti nejdříve prohrávali, pak vedli o deset, pak zase prohrávali až nakonec šel zápas do prodloužení. V něm měli více štěstí hosté. Výhru jim zajistila šťastná střela o desku šest vteřin před koncem. Muži jsou šest kol před koncem na osmém místě s osmi výhrami a prohrami a poměrně solidním bodovým odstupem od sestupových pozic. Pokud za čtrnáct uspěji v Kutné Hoře a Kolíně, jejichž sestup je již téměř hotovou věcí, budou moci dohrát sezónu bez obav o udržení. Stínem nedělního klání zůstává vážné zranění zad Jana Šopa. Vůbec se nemohl hýbat a musela pro něj přijet záchranka. Snad to nebude nic vážného.

Ženy „A“ odehrály první mač roku 2020 v Plzni. Tam jim pšenka kvetla téměř do konce třetí části. Přelom pěti minut mezi třetí a čtvrtou kvartu však prohrály 20:3, což bylo zlomovým bodem celého střetnutí. Po základní části je Brandýs na sedmé pozici s jedinou výhrou. Nyní se soutěž rozdělí na horní a spodní polovinu. Žijme v naději, že pokračování druhé ligy přinese svěřencům kouče Kurucze přeci jen více radosti.

Muži „B“ hráli doma proti „B“ Mladé Boleslavi a jejich sestava byla oslabena o hráče pendlující do „A“, neboť v jarní části se termíny přeboru a II. ligy shodují. To byl zřejmě klíčový faktor domácí tříbodové prohry, když svěřenci kouče Borla celé utkání malinko na soupeře ztráceli. V tabulce je Brandýs se dvěma prohrami na čele, ale jen o bod méně má „B“ Boleslavi a Rakovník, a především s nimi bude brandýská rezerva bojovat o postup.

Ženy „B“ se ve středočeské lize doma popraly o body s Benešovem. Vyrovnané měření sil pro sebe rozhodly hostující hráčky až v koncovce díky dvěma zázračným trojkám, na něž domácí již nestihli reagovat. V tabulce jsou děvčata třetí se třemi výhrami a třemi prohrami.

Kadeti v lize „U17“ dohrávali poslední dvě kola základní části doma proti pražským celkům Jižních Supů a Vyšehradu. První duel proti Supům byl rozhodnut již během dvaceti minut, po kterých domácí ztráceli 24 bodů a hosté nadále navyšovali svoje vedení až ke konečnému rozdílu 35 bodů. V neděli po dvou částech ztráceli svěřenci kouče Tomáška na hosty 21 bodů, ale po změně stran se díky nezměrné bojovnosti vrátili do zápasu a vyrovnali. O výhře hostí nakonec rozhodla koncovka, ve které měli Pražané více klidu a štěstí. Za obrovskou bojovnost však kluci zaslouží velký dík. Po základní části jsou kluci poslední s jedinou výhrou. Tabulka se nyní bude dělit na spodek a vršek, ale vzhledem k tomu že se bodové zisky započítávají bude udržení hodně složité.

Kadetky také měly na programu dvě poslední kola základní části ligy „U17“. V sobotu v Jablonci sehrály klíčové utkání proti celku Severočeska. Pro postup do finálové skupiny rozhodující souboj byl nesmírně vyrovnaný a oba týmy se střídaly rovnoměrně v minimálním vedení, ale definitivně rozhodnout nedokázala ani jedna strana. Už, už se zdálo, že se to povede hostům. Pět minut před koncem vedly o deset bodů. Jakoby se brandýské kadetky lekly možnosti vyhrát, několikrát propadly v obraně, také vyrobily několik chyb, což vyústilo v to, že domácí nakonec košem deset sekund před koncem šly do jednobodového vedení, které nakonec udržely a mohly slavit výhru i postup. Kadetky, ale přišly o postup již dříve, zejména ve dvou prohraných zápasech s Říčany. Nedělní výhra v Děčíně už nic neřešila. Snad jen trochu zahladila sobotní zklamání.

B“ kadetek doma prohrálo s vedoucím celkem nadregionální ligy „U17“ Stěžery.

Žáci v lize „U14“ zahájili druhou část soutěže v dosti oslabené sestavě. Do Tygrů odešel Michal Kejmar, navíc absentoval Ondra Hanitz a moc toho ze zdravotních důvodů nenahrál ani Filip Štajer. Vzhledem k tomu je výhra na Žižkově a přijatelná prohra ve Kbelích docela solidní bilancí.

Žákyně v lize „U14“ vstoupily do jarního pokračování vysokými výhrami v Liberci a Varnsdorfu a budou ve skupině zřejmě jedním z favoritů a asi ožije i jejich výhled na účast v kvalifikaci o ligu „U15“.

Mladší minižáci zcela jasně opanovali obě utkání v Mladé Boleslavi, kde zvítězili výrazným rozdílem.

Mladší minižákyně doma nestačily na Kolín a podlehly mu o šedesát a dvanáct bodů.

 

Naše nejmladší hrající děvčata U10G odehrály Šmoulinku v Roudnici nad Labem, kde bojovaly proti domácímu, téměř zcela chlapeckému týmu. Překvapivě to byl ale vyrovnaný zápas a bojovnost holek byla opravdu ukázková. Domácí chlapce a 3 děvčata Brandýs rozhodně potrápil. Kdyby holky proměňovaly své šance, což jim často dělá ještě problém, mohly určitě i vyhrát. Další soupeř Praha Wizards byl sice tým složený z holek, ale většina jich byla minimálně o hlavu vyšší než naše Berušky. Za vyrovnaný zápas, i když s konečnou prohrou, se holky nemusí stydět. Volba této soutěže byla určitě tou správnou cestou. Každé kolo Šmoulinky holky posouvá.

borcem víkendu jsou všechna vítězná družstva, tentokráte nenajdeme tým, který by si zasloužil celovíkendový palec nahoru.

Zaznamenali jsme, že naše úspěšná druholigová hráčka Hana Lešenarová /Strýčková/, maminka současné trenérky U10G Radky Šimonové, oslavila významné životní jubileum. Hanka je však duší mladice a slíbila, že si na basketbalových osmdesátinách ráda zahraje. Popřejme jí mnoho zdraví a vitality, kterou Hanka oplývá.

 

Muži „A“ – II. liga

BK Brandýs nad Labem - BK NAPOS Vysoká n. L. 72:62 (40:37)

Body: Šop 22, Hartig 17, Čeněk 10, Vilím 6, Brezovák 6, Horák 6, Snop 5

BK Brandýs nad Labem - BVK Holice 73:75 (28:27)

Body:Hartig 24, Horák 13, Šop 12, Ornst 9, Čeněk 5, Brezovák 4, Snop 3, Hrabý 3

 

Ženy “A” – II. liga

DBaK Plzeň : BK Brandýs n.L. “A”     72:56 (36:34)

Body: Ornstová 14, Kynclová 8, Babováková a Maršíková po 7,  Bartošová a  Mlčkovská po 5, Votrubová 3, Skřivanová, Klanicová a Englmaierová po 2, Matějková 1 

 

ŽENY „B“ - Středočeská liga žen

BK Brandýs n.L. – BC Benešov “B” 48:55 (24:23)

Body: Šorelová 15, Hvězdová 10, Borlová ml. 6, Pfafová K. 5, Babováková a Pfafová P. 4, Marečková a Urbanová 2

 

Muži „B“ - OP mužů

BK Brandýs n.L. “B” – TJ AŠ Mladá Boleslav “B”        64:67 (38:31)

Body. Čajka 15, Dvořák 12, P. Birkuš 10. Goliáš 9, Alfery, Rožka a Klusáček po 5, Šustr 3

 

Celostátní liga U17 kadeti

BK Brandýs n.L. - BSK Modřany Jižní Supi 57:92 (24:48)

Body: Pěkný 23, Kejmar L. 7, Beneš 6, Janota 5, Borl 4, Kejmar A. 4, Najman 4, Kolář 2, Páral 2.

BK Brandýs n.L. - Sokol Vyšehrad 62:67 (21:42)

Body: Kejmar L. 24, Beneš 10, Kolář 7, Borl 6, Kejmar A. 6, Pěkný 5, Najman 4.

 

Celostátní liga U17G kadetky

Basket Severočesko - BK Brandýs n.L.      59:58 (32:29)

Body: Brožková 16, Bodláková 15, Koubková 10, Martínková 8, Zelenková 3, Drahošová, Kulichová a Benešová po 2

Válečnice Děčín - BK Brandýs n.L.          44:73 (19:38)

Body: Zelenková 16, Martínková 15, Kulichová 12, Benešová 10, Koubková 6, Brožková 5, Petržílková 4, Bodláková 3, Drahošová 2

 

Žákovská liga U14G mladší žákyně

Lokomotiva Liberec - BK Brandýs n.L. 20:92 (6:52)

Body: Hrubinová 24, Kohoutková a Šandová po 15, Antošová a Martínková p 8, Janáková 7, Rozumová 6, Pfafová 3, Mrázová, Alešová a Biedrawa po 2

Slovan Varnsdorf - BK Brandýs n.L. 23:107 (8:49)

Body: Martínková 18, Kohoutková 12, Antošová 11, Hrubinová, Rozumová a Šandová po 10, Mrázová 7, Alešová 6, Hájková 5, Janáková, Pfafová a Šebrlová po 4, Čumrdová, Pauknerová a Vaverková po 2

 

Žákovská liga U14B mladší žáci

Sokol Žižkov - BK Brandýs n.L.   55:73 (30:35)

Body: Martins 27, Stieber 11, Holubec 10, Vaverka 9, Štajer 6, Hlushko 4, Lukeš, Kostkuba a Řebíček po 2

TJ Sokol Kbely - BK Brandýs n.L.   79:48 (39:25)

Body: Martins 14, Holubec 12, Hlushko 7, Vaverka 5, Kostkuba 4, Stieber a Lukeš po 3

 

Přípravná soutěž U12B mladší minižáci

AŠ Mladá Boleslav - BK Brandýs n.L.   12:99 (5:49)

Body: Horák 30, Richter 20, Prouza 15, Hlavatý 9, Syrový 8, Houžvička 5, Bártů 4, Soukup, Lachs, Lednický a Kupčík po 2

AŠ Mladá Boleslav - BK Brandýs n.L.   20:114 (5:52)

Body: Horák 20, Richter 19, Hlavatý 16, Prouza 14, Syrový 13, Soukup a Bártů po 10, Kupčík 6, Lednický 4, Lachs 2

 

Přípravná soutěž U12G mladší minižákyně

BK Brandýs n.L. : BC Kolín      10:68 (2:42)

Body:   Princová a Poštolková po 4, Motlíčková 2

BK Brandýs n.L.  : BC Kolín    31:43 (15:20)

Body: Princová 22, Schnatzerová 4, Waitzmanová a Poštolková po 2, Kubíčková 1

 

 

 

 

 

 Číst 145 krát
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok