Menu
pondělí, 03 únor 2020 12:53

Výsledkový servis 1.2. - 2.2.2020

Tak únor konečně dorazil. Po dlouhém měsíci tak následuje měsíc nejkratší, ale ten bude mít letos o jeden den více, protože je přestupný rok. Druhý měsíc se ohlásil nezvykle vysokými teplotami a dalo by se říci, že jaro ukázalo svůj první vzorek. Na řadě míst byly překonány teplotní rekordy. Podle předpovědí to již na velkou zimu nevypadá a já se na jaro moc těším. Tomu, že zima nás již nebude trápit dlouhou dobu odpovídá i předpověď amerického sviště Phila. Ten neuviděl svůj stín, a tak by nás zima již neměla dlouho trápit. V Brandýse se první známka jara objevila na brandýském náměstí, kde v sobotu začal pan Mráz svou buřtíkovou sezónu. V neděli byly Hromnice a také zcela nezvyklé datum, 02.02.2020. Takovému datu se říká palindrom, tzn., že se čte odzadu stejně jako zepředu. Naposledy se takový den odehrál 11.11. 1111. Na další palindrom již nebudeme muset čekat skoro 1 000 let, protože nastane 12.12.2121.

Děti ve čtvrtek dostaly své pololetní vysvědčení, a tak si mohly užít alespoň krátké jednodenní prázdniny. U nás bývá tento den spojen s konáním městského plesu. Ten se opět konal v obou halách ZŠ „Na Výsluní“, a tak jsme dva dny měli omezené trénování i domácí hraní. Hodně dětí však bylo nemocných, a tak to ani tak nevadilo. Ples byl ve znamení kankánu a radost kalila skutečnost, že ve čtvrtek zemřel první polistopadový starosta Josef Jakoubek, se kterým jsem byl společně s Jirkou Zemanem v prvním městském porevolučním zastupitelstvu. Byla to velká osobnost a pro město udělal obrovské penzum práce.

Víkend tentokráte neměl na programu tolik sportovních událostí. I když za připomenutí určitě stojí osmá výhra Novaka Djokovice ve finále Australian open, to jeho ženský protějšek Američanka Keninová slavila v sobotu svůj první grandslamový titul. Také MS v cyklokrosu se obešlo bez českých vavřínů a k medailím jsme měli hodně daleko. Bohužel ani budoucnost nevypadá příliš růžově, neboť nejlepší umístěním bylo 11. místo veteránky Kateřiny Nash.

Celý uplynulý týden basketbal truchlil po tragické smrti Kobyho Bryanta. V basketbalovém prostředí se konala řada pietních akcí. Jednu z nich zařídili i brandýští kadeti při sobotním zápase proti Jižním Supům, kdy zápas začal akcí 24 x 8. Basketbalové týmy BK Brandýsn.L. odehrály během víkendu devět zápasů s bilancí pěti výher a čtyř porážek.

Muži „A“ odehráli dobrý víkend. Na hřištích posledních dvou týmů tabulky Kutné Hory a Kolína nezaváhali a stoprocentní víkendový zisk znamená udržení druholigové příslušnosti i pro příští soutěžní ročník. V sobotu hráli kluci i s Harrym, což byl důležitý žolík. Ten byl nakonec i nejlepším střelcem zápasu. Hosté si již v první čtvrtce vytvořili desetibodové vedení. Dvouciferný odskok si pak udržovali po celé utkání a nakonec se mohli radovat z šestnáctibodové výhry. V neděli (bez Harryho) si muži bez problémů poradili s „B“ Kolína. Vítězství o třicet bodů je toho důkazem. Do konce základní části zbývají ještě odehrát čtyři zápasy a kluci s největší pravděpodobností budou bojovat o 6.- 8. místo. Z této pozice pak budou postupovat do play off. Muži splnili svůj cíl a nemuseli jarně finišovat, záchrana přišla již po solidních podzimních výsledcích.

Muži „B“ se v dalších dvou kolech OP utkali se Sadskou a Rakovníkem. V sobotu nakonec udolali poslední tým tabulky o dvacet bodů, ale utkání si zbytečně zkomplikovali po změně stran, kdy se jim dlouho nedařilo bodově prosadit a hosté se přiblížili na rozdíl čtyř bodů. V důležitém nedělní utkání o postup však „B“ zklamalo, když nestačilo na Rakovník a podlehlo mu téměř o třicet bodů. Klíčem k výhře hostí byla druhá kvarta, po které domácí prohrávali o 23 bodů a dále nebylo moc co řešit. Muži „B“ si touto prohrou notně zkomplikovali cestu za postupem, i když mají stále stejně bodů jako vedoucí Rakovník.

Ženy „B“ v sobotu večer jasně přehrály domácí Kralupy a zvítězily tam o třicet bodů a v neúplné tabulce postoupily na druhé místo a mají velkou šanci na účast ve final four.

Kadeti v play out ligy „U17“ v sobotu prohráli s Jižními Supy. O výhře hostí rozhodl úsek mezi koncem třetí a začátkem čtvrté části, kdy Pražané šli do dvacetibodového vedení. Naděje na udržení tak opět o něco poklesla.

Kadetky začaly play out skupinu ligy „U17“ s poloviční úspěšností. V sobotu ve vyrovnaném utkání proti USK Praha o své výhře rozhodly až v koncovce. V neděli proti neoblíbeným Říčanům svěřenkyně trenérky Antošové prohrály o sedm bodů, i když hosté dorazili jen s šesti hráčkami.

Žáci v lize „U14“ odjeli v neděli do Děčína ve značně oslabené sestavě a jen s devíti hráči. Přesto první poločas hráli s domácími celkem vyrovnanou partii. Po výměně košů však hosté vyrobili velké množství chyb, a tak Severočeši vyhráli o třicet bodů.

Borcem víkendu jsou muži „A“, kteří se po dvou výhrách udrželi ve druhé lize a za to jim patří velký dík.

Všimli jsme si, že dnešním dnem začalo hlasování o nejlepšího sportovce města. Ve hře máme i basketbalová želízka. Hlasujte na https://www.mobilnirozhlas.cz/app/anketa/sportovec-roku-2019

Muži "A" - II.liga

Sokol Kutná Hora - BK Brandýs n.L.   75:91 (35:49)

Body: Hartig 25, Čeněk 19, Ornst 16, Kratochvíl 15, Hrdina a Horák po 5, Hrabý, Tomášek a Brezovák po 2

BC Kolín B - BK Brandýs n.L.   49:79 (25:39)

Body: Ornst 25, Kratochvíl a Snop po 12, Brezovák 11, Horák 9, Čeněk 8, Hrdina 2

OP mužů

BK Brandýs n.L.”B” – BK Sadská 68:47 (32:18)

Body: Birkuš T. 14, Klusáček 11, Hrabý a Dvořák po 10, Birkuš P. 9, Borl 8, Goliáš a Alfery po 3

BK Brandýs n.L. “B” - TJ TZ Rakovník “A” 53:79 (28:51)

Body: Hrabý 19, Alfery 12, Goliáš, Dvořák a Klusáček po 6, Šustr a Birkuš P. po 2

Ženy „B“ – Středočeská liga žen

BK Kralupy Junior – BK Brandýs n.L. 31:63 (21:30)

Body: Babováková 14, Borlová ml. 11, Burkertová 10, Šorelová 9, Mlčkovská a Pfafová P. 8, Urbanová 2, Marečková 1

Celostátní liga U17 kadeti

BK Brandýs n.L. - BSK Modřany Jižní Supi 49:72 (20:28)

Body: Kejmar L. 8, Mašek 8, Beneš 7, Žiško 6, Kejmar A. 4, Kolář 2.

Celostátní liga U17G kadetky

USK Praha - BK Brandýs n.L.      53:56 (33:30)

Body: Martínková 21, Bodláková 13, Zelenková 12, Koubková 5, Vilímová 4, Prudká 1

BK Brandýs n.L. - Basket Říčany     72:79 (39:41)

Body: Martínková 15, Prudká 13, Koubková 11, Bodláková a Kulichová po 8, Novotná 6, Vilímová 5, Zelenková 4, Benešová 2

Žákovská liga U14B mladší žáci

BK Děčín - BK Brandýs n.L. 77:42 (35:24)

Body: Lukeš 12, Martins a Vlček po 8, Vaverka 7, Stieber 3, Kostkuba a Ištok po 2


Číst 119 krát
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok