pondělí, 10 únor 2020 14:50

Výsledkový servis 8.-9.2.2020

Po jarním posledním lednovém víkendu se zima opět ozvala, i když pouze v hornatých oblastech republiky. Což vzhledem k Jizerské padesátce a pokračujícím jarním prázdninám je zřejmě dobře. My v nížinách se však spíše těšíme na jaro, i když prokousání se k němu zřejmě nebude jednoduché, což naznačil i právě řádící orkán „Sabina“.

Koronavirus stále řádí, ale Evropa může být zatím v pohodě. I média si na něj zvykla, a tak pomalu, ale jistě začínají převažovat jiné zprávy.

Ve sportovním světě se začíná dostávat do finále sezóna zimních sportů. V ní se opět prosadily skvělé české ženy. Martina Sáblíková naznačila, že se s ní před MS v SLC musí počítat, když vyhrála na 3 000 metrové distanci SP v Calgary. Skvěle si vedla v závodu SP ve sjezdu Ester Ledecká, když v GaPa obsadila bronzovou příčku. Finišují i přípravy na jarní část fotbalové ligy a na MS v biatlonu začínající již tento čtvrtek, ale přiznejme si, že zisk jakékoliv medaile by byl velkým zázrakem. V neděli se také běžela Jizerská padesátka a vzhledem k tomu, že počasí více než přálo, bylo zdolání padesátikilometrové vzdálenost docela příjemným zimním zážitkem.

Basketbalistům se blíží all stars víkend, play off zápasy a reprezentační zápasy, ale jinak sezóna běží naplno. Brandýské celky odehrály o víkendu sedm mistrovských zápasů s pozitivním výsledkem pěti výher a dvou proher.

Junioři v nadregionální lize „U19“ ve Slaném prohráli rozdílem dvaceti bodů, když rozhodující momenty se odehrály ve třetí kvartě, po které domácí získali dvacetibodovou převahu a hosté se již nezmohli na výraznější korekci.

Juniorky ve finálové skupině ligy „U19“ doma celkem přesvědčivě zdolaly Jablonec o devět bodů. Podaly skvělý výkon a po dvou výhrách a jedné porážce jsou na třetím místě tabulky a jsou černým koněm finálové skupiny.

Kadeti v lize „U17“ ve čtvrtek dohrávali s Vyšehradem. Jejich nevyrovnaný výkon stačil pouze na porážku o devět bodů. Velké množství chyb je připravilo o lepší výsledek.

Žáci v nadregionální lize „U15“ vybojovali pod Ještědem dvě cenné výhry a v tabulce poskočili na čtvrtou příčku.

Starší minižáci potvrdili svou suverenitu v krajské soutěži a výsledky nad pražským Wizards asi netřeba více komentovat. Asi největší úsilí musel vynaložit kouč Filip Čeněk, aby sehnal tucet zdravých hráčů.

Borcem víkendu: jsou juniorky za domácí výhru a kvalitní výkon v lize „U19“ proti Jablonci.

V pátek končilo podání žádostí o příspěvek na činnost s podporou města. Loni BK Brandýs dostal nejvíce, snad to dopadne dobře i letos a město podpoří naši rozsáhlou činnost. V žádosti jsem uvedli, že BK Brandýs má 240 mládežníků ve věku od 3 do 19 let, a to je přeci hezké číslo.

Nadregionální liga juniorů U19B

ŠSK Slaný - BK Brandýs n.L.   73:54 (33:23)

Body: Pěkný 11, Beneš, Mareček a Sasín po 8, Štěpař 7, Koželuh 6, Charvát 4, Bařinka 2

Celostátní liga U19G juniorky