středa, 05 srpen 2020 12:53

Seriál X. - 2011/2012 - Řada solidních výkonů

2012 - Národní finále mladších minižákyň U12 2012 - Národní finále mladších minižákyň U12

V klubové historii se dostáváme do posledních deseti let patřící mezi naše zlaté sezóny. Solidně jsme si vedli i v sezóně 2011/2012. Laťka z předchozích sezónách však byla nastavena příliš vysoko. A tak zatímco v jiných sezónách bychom považovali některé výsledky za skvělé, nyní se přesunuly do kategorie průměrných.

Čtrnáct družstev reprezentovalo naše dvojměstí v sezóně 2011/2012, kterou lze hodnotit jako jednu z nejúspěšnějších.

Muži „A“ neměli příliš dobré výsledky. Trenér Hejnic přestával mít důvěru, navíc hodně absentoval a zejména starší hráči nebyli s jeho koučinkem spokojeni. V závěru sezóny dokonce chlapům hrozila účast ve skupině play out. Na poslední chvíli však tuto hrozbu odvrátili. Rozhodlo o tom vítězství v Mělníce, kde před poslední čtvrtinou muži prohrávali o sedm bodů, závěrečnému tlaku však domácí nestačili čelit a Brandýs nakonec vyhrál o sedm bodů. Přesto nelze sezónu považovat za povedenou a ve vzduchu byly cítit změny, které na sebe nedaly dlouho čekat.

Junioři po velkém psychickém zhroucení v kvalifikaci o extraligu „U17“ se pomalu začali zvedat ode dna. Tím prvním krokem směrem vzhůru bylo vítězství v kvalifikaci o ligu „U19“ na Kladně, kde Brandýs porazil domácí i Teplice, přestože klukům chyběla kila i centimetry. Basketbalová dovednost však byla na jejich straně. Tím alespoň malinko pofoukali kvalifikační bolístku. V lize si vedli se střídavými úspěchy, zejména díky tomu, že hráli proti borcům vesměs o 2-3 roky starším, kteří si po zápase dávali cigáro a pivo, což u brandýských holobrádků nepřicházelo v úvahu. Na podzim však svěřenci Lukáše Chábka začali výborně a v jednu chvíli to dokonce vypadalo na postup do play off. Závěr soutěže však juniorům vůbec nevyšel, a nakonec byli rádi za sedmé místo, které sice znamenalo brzký konec sezóny, avšak i vyhnutí se bojům o udržení.

Kadeti věděli, že pro ročník 1995 je tato sezóna poslední v této kategorii. Proto motivace nebyla tak veliká jako v předchozí sezóně. Navíc na jaře do Sokola Pražského hostovali Ornst a Nepokoj. Přesto kadeti svou skupinu s bilancí dvaceti výher a dvou porážek jasně vyhráli, a tak naskočili až do druhého kola play off proti pardubické rezervě. Perníkovou překážku se podařilo překonat ve třech zápasech, a tak na Brandýs po roce opět čekala extraligová baráž. Navíc opět Sparta, kterou doplnil J. Hradec. Jihočechy domácí celkem v pohodě zdolali, ale Sparta byla tentokrát nepřekonatelná. Již v poločase vedla o dvacet a nebylo co řešit, když Sparťané měli větší kvalitu na všech postech. Porážka o třicet však přeci jen tolik nebolí.

Žáci překvapili, když v základní části ligy „U14“ obsadili čtvrté místo a postoupili do extraligové skupiny „A“. Tam však již neměli šanci, a nakonec obsadili osmou příčku. Přesto to byl solidní výkon tohoto celku.

Starší minižáci si nevedli v KP špatně. Nakonec skončili šestí, ale závěrečného boje o 5.- 7. místo se nemohli zúčastnit kvůli termínové kolizi se zápasy mladších kategorii. Navíc na jejich umístění by se stejně nic nezměnilo. Přesto je STK zcela nepochopitelně vyloučila ze soutěže.

Mladší minižáci se zúčastnili pouze kvalifikace o NF, ve které podlehli Nymburku a Kolínu, což na postup nestačilo.

Nejmladší minižáci vyhráli KP. Bonusem pak byl jednoznačný postup na NF přes Slaný. V Pelhřimově na NF pak Brandýs vybojoval pěkné 8. místo, které je dalším vynikajícím výsledkem brandýského basketbalu.

Ženy ve II. lize měly celkem solidní fazónu. Kádr byl, až na pár výjimek, velmi mladý. Do týmu dobře zapadly i posily Krajčovičová, Pejčochová a Řezníčková. Nakonec čtrnáct výher a osm porážek stačily na třetí příčku v tabulce po základní části. To pro play off nabízelo souboj s druhými Pardubicemi. Ty tento souboj braly vážně a zapojily do něj i několik extraligových pendlů. Svěřenkyně Petra Pajkrta tak neměly nárok a v třech zápasech se rychle se sezónou rozloučily.

Ženy „B“ odehrály OP hodně solidně. V základní části skončily 4., za což byly odměněn postupem do finálové skupiny, kde si svoji pozic ještě více upevnily. Dobré výkony = dobré umístění.

Juniorky skončily druhé ve OP a byl to jejich poslední mládežnický soutěžní rok.

Kadetky OP vyhrály, když ve finálové skupině svěřenkyně kouče Roudnického porazily oba finálové konkurenty Mladou Boleslav i Benešov.

Žákyně si musely účast v lize „U14“ vybojovat až v dalekém Frýdku Místku, kde jim k postupu stačilo druhé místo. Ve vlastní lize pak svěřenkyně trenérky Štemberkové skončily na 4.příčce a postoupily do extraligové společnosti. Tam již byla konkurence příliš tvrdá, a tak nakonec skončily osmé, ale ani tak se nemají za co stydět, protože uhrály další bezvadný výsledek.

Starší minižákyně bez jediného zaváhání vyhrály KP a postoupily do předkola o postup na MČR. Skvělé výkony i výsledky přinesly děvčatům vedenými Lídou Štemberkovou nakonec pořádání předkvalifikace o postup na MČR, kde se střetly se Strakonicemi, Brnem a Hradcem Králové. Holky první dva špíly bravurně zvládly, když jasně porazily Strakonice a výborným výkonem zaskočily Brno a dokázaly jej porazit o jedenáct bodů. Před posledním duelem bylo jasné, že k postupu Brandýsu stačí i porážka o patnáct bodů. Vše vypadlo dobře, až v samotném závěru domácí hráčky zkolabovaly, lekly se nabízené situace a prohrály o šestnáct bodů. Na MČR tak postoupilo Brno a Hradec. Byla to jedna z nejsmolnějších proher za tuto pětiletku a od postupu dělil holky jen jediný bod. Velká škoda.

Mladší minižákyně suverénně vyhrály kvalifikaci o postup na NF v Litoměřicích. Tam byly černým koněm soutěže, a nakonec získaly fantastické 5.místo. A to ještě před sezónou přestoupila Veronika Šípová do týmu SK Zemanky, které skončily druhé. Do all stars týmu si nominaci vybojovala Lucie Babováková.

Také nejmladší minižákyně bravurně prošly kvalifikací a postoupily na NF.