pondělí, 14 červen 2021 12:57

BASKETBALISTKA OFIR LAVY SE VRACÍ DO BRANDÝSA

Basketbalový klub Brandýs n.L., jehož první tým žen hraje 1. ligu, podepsal na příští sezonu izraelskou rozehrávačku Ofir Lavy, která za Brandýs nastupovala i v loňské zkrácené ligové sezoně. Ofir i pro sezónu 2021-2022 bylo našim prvotním cílem. Je to velice kvalitní rozehrávačka se smyslem pro rychlý protiútok s výbornou střelou z dlouhé vzdálenosti. Kromě vysoké výkonnosti si od ní slibuji i předávání zkušenosti našim dvěma mladým talentovaným dorosteneckým rozehrávačkám ročníku 2003, Katce Votrubové a Kláře Bodlákové. Rozhodně se mají se od ní co naučit říká hlavní trenér družstva žen p. Dan Kurucz a dodává: mám radost, že jsme se s Ofir dohodli i na tom, že povede vybrané tréninky individuálních dovedností rozehrávaček mládeže od 12 do 17 let. Je to nejen výborná hráčka, ale také skvělý člověk.

A co řekla po podepsání kontraktu samotná Izraelka:

Jsem velmi ráda, že se vracím do Brandýsa, mého týmu v České republice. Cítím, že můžu hodně dokázat, stejně jako celý náš tým. Doufejme, že tato nadcházející sezóna nebude ukončena (kvůli koronaviru) předčasně, jako ta loňská. Tentokrát už vím přesně, kam jdu. Znám hráčky, trenéra, zaměstnance a organizaci klubu v Brandýse a jsem si jista, že vše bude fungovat hladce. Kromě své hráčské role budu pracovat s mladými dívkami z Brandýsa na jejich individuálních dovednostech. V klubu je velmi talentovaná mladá generace a já bych ráda vylepšila jejich individuální herní činnosti i tím, že je seznámím s některými svými vlastními basketbalovými návyky a triky“.

Ofir se narodila a vyrůstala v Emeku, severní části Izraele. Basketbal se učila hrát v mládežnickém klubu Hapoel Emek Izrael a s tímto klubem vyhrála několik žákovských a mládežnických titulů. Ofir byla také členkou všech mládežnických národních týmů Izraele. Vzhledem k tomu, že klub neměl tým v ženské nejvyšší lize, přestěhovala se do Hapoel Rishon Lezion, který byl jejím prvním týmem v nejvyšší lize ve věku do 18 let. V té době také hrála ve druhé nejvyšší soutěži za Elitzur Ramla, kde byla nejlepší hráčkou této ligy. Následující čtyři roky hrála už jen nejvyšší soutěž: dvě sezony za Hapoel Petah Tikva a dvě sezóny za Maccabi Ramat Gan. V minulé sezóně se rozhodla zkusit štěstí v zahraničí a dala na slova v Evropě známého trenéra Dana Kurucze a šla hrát do Brandýsa. Poté, co byla sezóna v Čechách předčasně ukončena, vrátila se do Izraele a hrála ligu s klubem Ramat HaSharon.

Ofir žije stále v oblasti Emek Izrael se svými rodiči Niritou a Amirem a má bratra a sestru.
Číst 1616 krát Naposledy změněno pondělí, 14 červen 2021 13:23