Menu
čtvrtek, 24 červen 2021 08:32

Tréninky

Napsal(a)

Poslední tréninky v této sezóně

Pondělí 28.6. a středa 30.6. 17.00-18.30 hod.

 

 

neděle, 20 červen 2021 15:40

Kluci v červnu vyhráli třetí turnaj v řadě

Napsal(a)

V červnu nabral náš basketbalový program pořádnou rychlost, když jsme hned tři víkendy v řadě každý víkend hráli nějaký turnaj. Celkem se do hry zapojilo všech více než dvacet členů týmu a kluci nejen, že dokázali třikrát v řadě zvítězit, ale ještě jsme k tomu navíc kuriózně získali i jeden bronz, když jsme ve Kbelích postavili hned dva týmy.

Chronologicky poslední turnaj v řadě byl pro mne zajímavý zejména proto, že jsme nastoupili v kategorii U12. Připomínám, že žádného hráče U12 v týmu nemáme, kluci jsou o rok až tři mladší. Naproti tomu Benešov postavil hned tři hráče ročníku 2008 (měli je na soupisce "mimo soutěž" pro letošní rok). Řečeno opačně, náš nejmladší hráč byl o 4 roky mladší! Když si vzpomenu na konfrontaci týmu proti tomuto ročníku dva roky zpět při Brandýském poháru, tak krásně vidím, kam kluci zatím došli. Tenkrát kluci ročníku 2010 nestíhali, některé tehdejší mentálně slabší kusy simulovali různá zranění, aby nemuseli hrát a prohráli jsme všechna utkání. Dneska utkání v pohodě zvládali i kluci 2011, někteří dokonce přehrávali starší kluky opakovaně a chvílemi i dominantně. Tím, že jsme vyhráli turnaj U12, tak kluci dali i hezkou odpověď na podzimní otázku, zda mají hrát kvalifikaci o Národní finále nejen U11, ale i U12.

Takže nakonec vlastně basketbalový ročník 2020/21 nekončí vůbec špatně. Kluci udělali obrovský pokrok, vyhráli celkem 4 turnaje a během roku kvalitně trénovali venku. 

Závěrečný víkend sezóny už bude pro kluky, kteří chtějí ještě stále hrát, za odměnu. V pátek odjedou hrát do Ostravy, kde tým bude první dva hrací dny koučovat šéftrenér NH Ostrava a mnohonásobný mistr ČR Marek Stuchlý. Doufám a věřím, že si to kluci užijí a získají spoustu nových zkušeností. V dalších sezónách se jim zkušenosti určitě budou hodit.

Basketu a Lovu zdar!

pondělí, 14 červen 2021 12:57

BASKETBALISTKA OFIR LAVY SE VRACÍ DO BRANDÝSA

Napsal(a)
Basketbalový klub Brandýs n.L., jehož první tým žen hraje 1. ligu, podepsal na příští sezonu izraelskou rozehrávačku Ofir Lavy, která za Brandýs nastupovala i v loňské zkrácené ligové sezoně. Ofir i pro sezónu 2021-2022 bylo našim prvotním cílem. Je to velice kvalitní rozehrávačka se smyslem pro rychlý protiútok s výbornou střelou z dlouhé vzdálenosti. Kromě vysoké výkonnosti si od ní slibuji i předávání zkušenosti našim dvěma mladým talentovaným dorosteneckým rozehrávačkám ročníku 2003, Katce Votrubové a Kláře Bodlákové. Rozhodně se mají se od ní co naučit říká hlavní trenér družstva žen p. Dan Kurucz a dodává: mám radost, že jsme se s Ofir dohodli i na tom, že povede vybrané tréninky individuálních dovedností rozehrávaček mládeže od 12 do 17 let. Je to nejen výborná hráčka, ale také skvělý člověk.
 
A co řekla po podepsání kontraktu samotná Izraelka:
 
Jsem velmi ráda, že se vracím do Brandýsa, mého týmu v České republice. Cítím, že můžu hodně dokázat, stejně jako celý náš tým. Doufejme, že tato nadcházející sezóna nebude ukončena (kvůli koronaviru) předčasně, jako ta loňská. Tentokrát už vím přesně, kam jdu. Znám hráčky, trenéra, zaměstnance a organizaci klubu v Brandýse a jsem si jista, že vše bude fungovat hladce. Kromě své hráčské role budu pracovat s mladými dívkami z Brandýsa na jejich individuálních dovednostech. V klubu je velmi talentovaná mladá generace a já bych ráda vylepšila jejich individuální herní činnosti i tím, že je seznámím s některými svými vlastními basketbalovými návyky a triky“.
 
Ofir se narodila a vyrůstala v Emeku, severní části Izraele. Basketbal se učila hrát v mládežnickém klubu Hapoel Emek Izrael a s tímto klubem vyhrála několik žákovských a mládežnických titulů. Ofir byla také členkou všech mládežnických národních týmů Izraele. Vzhledem k tomu, že klub neměl tým v ženské nejvyšší lize, přestěhovala se do Hapoel Rishon Lezion, který byl jejím prvním týmem v nejvyšší lize ve věku do 18 let. V té době také hrála ve druhé nejvyšší soutěži za Elitzur Ramla, kde byla nejlepší hráčkou této ligy. Následující čtyři roky hrála už jen nejvyšší soutěž: dvě sezony za Hapoel Petah Tikva a dvě sezóny za Maccabi Ramat Gan. V minulé sezóně se rozhodla zkusit štěstí v zahraničí a dala na slova v Evropě známého trenéra Dana Kurucze a šla hrát do Brandýsa. Poté, co byla sezóna v Čechách předčasně ukončena, vrátila se do Izraele a hrála ligu s klubem Ramat HaSharon.
 
Ofir žije stále v oblasti Emek Izrael se svými rodiči Niritou a Amirem a má bratra a sestru.
pondělí, 14 červen 2021 08:50

Termínová listina

Napsal(a)

Termíny zápasů v nové sezóně:

Liga U17G kadetky

25.-26.9.2021, 9.-10.10., 23.--24.10., 13.-14.11., 27.-28.11., 11.-12.12., 8.-9.1.2022, 22.-23.1., 5.-6.2., 26.-27.2., 12.-13.3., 26.-27.3., 9.-10.4., .30.4.-1.5.

 

Žákovská liga U15G starší žákyně

18.-19.9.2021, 28.9., 2.-3.10., 16.-17.10., 6.-7.11., 17.11., 20.-21.11., 4.-5.12., 15.-16.1.2022, 29.-30.1., 19.-20.2., 5.-6.3., 19.-20.3., 2.-3.4., 23.-24.4.

 

O víkendu jsme se vydali na třídenní turnaj do Jenče u Prahy, kde se konal tradiční turnaj Tygr MiniCup. Ze všeho nejdříve mi dovolte touto formou vyjádřit obrovský kredit paní Petře Michálkové za to, že takřka ihned po rozvolnění opatření se svým týmem dokázala uspořádat další ročník vynikajícího turnaje a zcela právem se o tomto turnaji mluví jako o největší akci v ČR pro danou věkovou kategorii. Vybudovat takhle prestižní "tradiční" a významný turnaj v relativně krátkém čase několika let je neuvěřitelné. Připomínám, že nejde o nějaký "pouťák", ale o turnaj pro "sportovní" basket!

Pokud jde o naše kluky, tak to řeknu asi takhle. Tři dny se kluci snažili ze všech sil plnit, co jsme po nich chtěli a nakonec jsme byli jediným týmem, který dokázal od začátku do konce hrát kombinační basket (v každém zápase dalo koš 8 kluků!) a sprintovat v pěti tam a zpět od začátku do konce. Rozehrávači v obou koulích zvládali rozdávat míče na volné spoluhráče a do našeho herního systému se pomalu, ale jistě dostal rychlý protiútok. Dokonce už snese i sportovní parametry, když jsme několikrát po zisku míče dokázali na druhé straně kurtu zakončit do tří vteřin od zisku míče. Tím, že jsme většinu sezóny trénovali venku, tak to překvapilo nejen soupeře, ale i mně ....

Pravda ale taky je, že v obdobné sestavě kluci hráli, a vyhráli, v září brandýský pohár pro 2010 a i proti starším už tenkrát (oba 2011) rozehrávači hráli dobře, takže u Edy a Jonáše jsem od začátku věřil, že turnaj v pohodě zvládnou. Jsem rád o to více, že jsme teď v týmu měli několik hráčů ročníku 2012 i dva úplné basketbalové nováčky. Zahráli si úplně všichni a nadšení kluků neznalo mezí.

Dalším potěšitelným faktem je, že na klucích začíná být vidět atletická připravenost na hru. Pohyb, koordinace, připravenost na kontakt nebo orientace pod tlakem byla u většiny hráčů vysoko nad soupeři a pokud některý ze soupeřů vzdoroval, tak individualitou a nikoliv týmem. Ale basket je týmový sport a kluci se musí naučit, že je-li spoluhráč volný, tak musí míč letět k němu. Sice tak zatím zapaříme spoustu protiútoků, protože občas ještě nováčci nechytí správně míč, nebo jenom prostě nedokáží zakončit, ale už to má strukturu sportovní hry. Naproti tomu řada týmů stále hraje jeden do pěti a útoky i násobně přesahují limit 24 vteřin. Naši kluci začínají vnímat, že se hraje přímo na koš. Mimochodem, když jsem před cca dvěma měsíci dostal na starost ženskou 3x3 repre, tak holky okamžitě začaly trénovat podle úplně stejných principů jako BK kluci 2010/11/12 (pro pobavení link  3x3.cz.basketball/zenskou-reprezentaci-ceka-trenink-trenink-a-zase-trenink/a11972) a snad není náhoda, že i holky o víkendu vyhrály mezinárodní turnaj.

Ale úplně největším aktivem víkendu je hrdost kluků na to, že jsou členy tohoto týmu a hrdost rodičů na své děti, respektive prarodičů na své vnuky. Když kluci přebírali medaile a poháry, tak jsem se otočil do hlediště. Všichni naměkko, maminky a babičky plakaly radostí, chlapi se dmuli. Když nám s Pavlem gratulovali brandýští fanoušci, tak nám jeden děkoval s tím, že my to asi nechápeme, ale pro lidi z Brandýsa je to velké vítezství, protože většina z nich za svůj basketbalový život žádný pořádný turnaj, byť dětský, nikdy nevyhrála. Tak bych chtěl všechny ujistit, že my oba tuhle radost chápe zcela ....

A když už jsem u Pavla, mimochodem jemu patří dík za to, že si zahráli všichni kluci přibližně rovným dílem, protože střídání měl na turnaji na starost on, tak musím říct, že mne vždycky hrozně pobaví jeho smysl pro suchý humor a nadhled. Když jsme hráli s Tygry, což efektivně bylo finále turnaje, tak klíčový hráč soupeře špatně došlápl a zůstal pod naším košem ležet na podlaze. Do hřiště vběhli diváci a trenéři soupeře, aby zjistili, co se stalo. Efektivně se nestalo nic, ale samozřejmě situace měla jistý nádech dramatičnosti, hrálo se přeci o vítězství. Oba rozhodčí se podívali na mne a čekali, jak budu reagovat. Pohledem mně vyzívali, abychom dali míč soupeři. Než jsem stačil cokoliv říct, tak Pavel úplně v klidu a nahlas pronesl "byly to kroky". Rozhodčí se na sebe podívali, pokrčili rameny a pískli kroky - míč pro Brandýs a byl konec... Když jsem vezl kluky minibusem po turnaji domů, tak se každý z kluků snažil Pavla napodobit a řvali u toho smíchy. Myslím, že v napjaté chvíli klidně pronesená hláška "kroky" bude kluky provázet celým jejich sportovním životem.

Basketu a Lovu Zdar, užívejte přicházející léto!

pondělí, 07 červen 2021 11:17

První "pocovidový" turnaj na Slovance

Berušky U11G sehrály své první utkání po nucené covidové pauze na turnaji pražské Slovanky. Celkem 9 týmů bylo připraveno bojovat o medaile a chuť všech holek byla obrovská :)

Do skupiny nám byly rozlosované domácí - Slovanka Praha (vítězky turnaje) a známý rival Kladno, kterému jsme vrátily porážku z podzimu :) Postupovaly jsme s holkama z druhého místa ve skupině a pak přišla neuvěřitelná krasojízda, když jsme následující 2 zápasy s HB basketem i Kralupama nečekaně vyhrály. Bramborová pozice byla pro holky obrovským úspěchem a radost je zaručeně nakopla do dalších společných tréninků a zápasů, které nám tolik chybí !!!

Holek bojovnost byla ukázková a i přesto, že je pauza znát na všech frontách, tohle si zasloužily a je vidět, že naše úsilí během nucené pauzy (online apod.) se nám vyplatilo :-)

DÍKY BERUŠKY! VAŠE TRENÉRSKÁ PARTA RÁĎA & TÝNKA & PEŤA & MICHAL

 

Konečně pořadí: 

1. Slovanka /prohra 23:10/

2. Tygři Praha 

3. Wizards
 
4. BK Brandýs n.L.
 
5. HB BASKET /výhra 21:20/
 
6. Kralupy /výhra 36:8/
 
7. Slaný
 
8. Kladno  /výhra 43:10/
 
9. Benešov
 
 
Odkaz na fotky: 
 

 

 

úterý, 25 květen 2021 18:48

Přátelská utkání

Napsal(a)

Sobota 5.6.

U15G dívky 2007 a 2008  Nehvizdy - soupeř Čelákovice a Mladá Boleslav

Pandy Čelákovice - BK Brandýs n.L.   56:40 (28:20)

Pfafová 16, Rozumová 14, Pauknerová 8, Vaverková 2, Alešová, Biedrawa, Čumrdová, Helisová, Ouředníčková, Jelínková

 

Mladá Boleslav - BK Brandýs n.L.     39:44 (25:18)

Alešová 17, Rozumová 16, Pfafová 14, Biedrawa 2

 

4.-5.6. - turnaj 2006 + některé 2007 - Sparta Praha

Pátek  4.6.

ŠBK Sadská - BK Brandýs n.L.        60:47 (33:16)

Martínková 13, Kohoutková 10, Šandová 6, Antošová 4, Janáková a Pfafová po 3, Alešová, Mrázová, Hrubinová a Rozumová po 2, Jarchovská   

 

Sobota 5.6.

HB Basket - BK Brandýs n.L.      75:38 (36:24)

Hrubinová 9, Šandová a Martínková po 8, Jarchovská 6, Kohoutková 5, Antošová 2, Janáková, Vošmiková

 

 

BK Brandýs n.L. - BA Sparta        60:70 (33:34)

Hrubinová a Šandová po 15, Kohoutková 12, Antošová 5, Martínková a Alešová po 4, Pfafová 3, Janáková 2, Rozumová, Vošmiková, Jarchovská 

 

 

 

 

 

 

úterý, 25 květen 2021 18:43

Tréninky do června

Napsal(a)

PONDĚLÍ

U15G  17.00 - 18.30 hod.

U17G  18.30 - 20.00 hod.

STŘEDA

17.00 - 18.30 hod. společný

 

 

 

 

Vážení členové brandýské basketbalové rodiny!!!!!!

 

Bohužel uplynulo již více než půl roku od chvíle, kdy jsme mohli trénovat, hrát, prostě se věnovat našemu oblíbenému sportu, jehož podstatou je oranžový míč, koše a parta kamarádů. I když  epidemiologickou situaci nepodceňujeme a zdraví uznáváme jako nejcennější životní dar, myslíme si, že je pomalu načase se zvednout od počítačů, válend, přejídání a do jisté míry virtuálního života. Ten je však jen malou náhražkou toho života skutečného, který chceme opravdu žít, a ten basketbalový mezi něj patřil a patřit bude.  

Vzhledem k tomu, že se pandemická čísla začínají konečně lepšit, snad se i my můžeme těšit na basket, i když zpočátku asi s jistými omezeními.  Přestože celá sportovní veřejnost ve státě neví, co bude zítra, natož za týden, vyzýváme všechny hráče, trenéry, rodiče i naše příznivce, aby se pomalu, ale jistě začali připravovat na to, že basket se zanedlouho začne hlásit o slovo.

Vyzýváme všechny trenéry k tomu, aby začali dávat svoje týmy a svěřence dohromady. Prosím oslovte všechny své hráče a naplánujte jim nějakou činnost směřující k tomu, že se začne trénovat a možná i hrát. V současně době bych doporučoval se zaměřit především na nabírání fyzické kondice a osvojování základních basketbalových dovedností tak, aby se nám mohlo lépe začínat. V prvé řadě využijte především rozpisu individuálních činností a postupnému nabírání fyzické kondice zatím v přírodních venkovních podmínkách. Až budete číst tyto řádky budou již otevřena venkovní městská hřiště. Využijte pro to venkovní hřiště, okolní lesní a přírodní terény, jízdu na kole nebo in.-line bruslích. V obou částech města jsou i venkovní posilovny, a přestože počasí ještě asi zazlobí, jaro je tady a ani počasí nám v naší výzvě nezabrání.

Trenéry také vyzývám k tomu, aby si osvěžili i metodické materiály a nebáli se účastnit trenérsky hodnotných webinářů – více Radka Šimonová.

Za vedení klubu slibuji, včasné podávání aktuálních informací o možnostech opětovného zahájení tréninků, včetně zajištění prostor, na kterém nyní intenzivně pracujeme. Věříme společně s vámi, že se dočkáme co nejdříve, ale vy na to musíte být připraveni už teď. Neváhejte tedy a začněte již dnes !!!!!

 

Za vedení klubu Ing. Petr Čeněk, Ing. Kateřina Procházková a další

pondělí, 15 únor 2021 09:23

Příspěvky ve 2. pololetí

Napsal(a)

Milí hráči, vážení rodiče, 

epidemiologická situace zatím basketbalu nepřeje. Přikládám Vám sem dopis od vedení BK Brandýs ohledně placení příspěvků od ledna 2021. Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, kontaktujte mě, prosím, na čísle 732 600 969. Ráda vše dovysvětlím. 

 

Vážení členové klubu a rodiče našich svěřenců!!!!!

 

Na počátku roku jsme společně s dalšími trenéry věřili, že vám budeme moci už konečně psát o tom, kdy rozjedeme tréninky a zápasy. Realita však předčila očekávání a virus nad basketbalem zatím výrazně vyhrává. Čas basketbalové sezóny však bohužel neúprosně běží, my ztrácíme kondici, kamarády a všechno, co je s basketbalem neodmyslitelně spojeno v našem klubu již více než osmdesát let. Tato basketbalová mašinka však stále kouří, jede a velmi se těší až se rozjede naplno a všichni se vrátí do tělocvičen a my se vrátíme k tomu, co nás v životě těší.

Přesto však klub žije, některá družstva více, jiná méně a chceme vás seznámit s tím, jak to bude s výběrem klubových příspěvků v roce 2021.

Výbor se usnesl na tom, že po dobu epidemiologických opatření a nemožnosti trénovat a hrát se bude vybírat 50 % ze stanové částky 400 Kč/měsíčně, což činí 200 Kč/měsíc. Až se sezóna rozjede bude se opět platit plná částka. V případě, že jste na tom ekonomicky dobře, můžete zaplatit i v covidové době plnou částku ve výši 400 Kč/měsíčně, čímž vyjádříte podporu brandýskému basketbalu, za což vám již nyní děkujeme.

Věřte, že ani nás netěší, že nemůžeme psát radostnější zprávy, ale snad se brzy dočkáme.

 

Za BK Brandýs, Petr Čeněk

Zároveň ještě přikládám dopis s doplňujícím vysvětlením, na co přesně budou vybrané příspěvky použity. Do našich kapes ty peníze určitě nejdou. 

 

Možná to tak nevypadá, ale přesto, že nemůžeme trénovat a hrát, tak klub jistou omezenou činnost vykonává. Podáváme žádosti o dotace na rok 2021 (Město, NSA, Středočeský kraj....) a také musíme předložit vyúčtování za rok 2020. Podmínkou dotací je vždy spoluúčast klubu, jinak na dotace nemáme nárok. Máme oddílové auto, kde každý měsíc platíme splátku úvěru, také běží veškeré pojistky na auto, na zajištění odpovědnosti, provozujeme web. Trenéři se snaží stále vzdělávat různými webináři a některá družstva se účastní různých výzev vypisovaných ČBF....

Začínáme řešit místa a termíny pro letní soustředění a doufáme, že to již bude možné.

Před Vánocemi jsme připravili netradiční oddílový kalendář a nechali vyrobit roušky.

Z příspěvků potom hradíme pronájem tělocvičen a pobyt trenérů na soustředěních a přispíváme i na dopravu. Část prostředků využijeme na nákup dresů, míčů a dalších sportovních pomůcek, které budeme používat, jakmile nás pustí trénovat.

Sledujeme i situaci s vybíráním příspěvků v jiných českých klubech a v řadě z nich se platí plná částka příspěvků, my jsme šli cestou 50% slevy.

 

Doufáme, že naše argumenty pochopíte a věřte, že vámi placené příspěvky půjdou zpět do vašich dětí, které snad basketbal budou mít rády navzdory vynucené pauze a třeba se budou do kolektivu těšit ještě více než dříve.

 

Za BK Brandýs n.L.. z.s.

Petr Čeněk a Kateřina Procházková

Strana 1 z 11

PARTNEŘI

 
 
  EZO Václav Štemberk      
         
   

 

 

 

 


 

 

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.

Ok