Menu
pondělí, 09 květen 2022 07:51

3. místo v 1.lize žen!!!

Napsal(a)

Ženy „A“ úspěšně zakončily svoji první sezonu v 1.lize žen na skvělém 3.místě.  Ve Final Four nejprve sice prohrály s týmem USK B posíleným o 4 hráčky A-týmu 47:92, ovšem v boji o 3. místo dokázaly srazit tým Havířova, se kterým se jim v základní části nedařilo, 83:75. Náš tým vedl po celý zápas a podporovaný asi desítkou fanoušků, kteří neváhali z Brandýsa přijet náš tým podpořit a přes trochu infarktovou pětiminutovku v závěrečné části si dokráčel pro fantastické 3. místo v soutěži. 

Je potřeba poděkovat trenérovi Danovi Kuruczovi za zkušené vedení týmu a za profesionální přístup během celé  sezóny a jak řekla kapitánka Katka Strossová, "takovou kondici a takovou výkonnost jsme nikdy neměly, bez ní bychom takhle nehrály", čímž poodhalila tajemství úspěchu.  

Asistence Jitce Richterové děkujeme za servis, který je nezbytný pro zajištění dobře fungujícího týmu a také vedení specifických herních činností a činností jednotlivce. "Bez Jitky si to neumím představit, doplňuje trenér Kurucz.  

Kondiční trenér Ivan Šlehobr zapracoval na kondici hráček tak, že jsme třeba mladé Žabiny ničili hlavně právě  kondičně a atleticky.  

Hráčkám děkujeme za skvělý herní výkon a sílu, s kterou prošly celou sezónou. Tým skloubil hráčky od 17 do 39 let, což je unikátní. Všechny šly za jediným cílem - vyhrát každý zápas, který jsme hráli. Nakonec jsme těch mistrovských vyhráli 21 z 31, z toho i třeba nad týmem ŽBL z Trutnova, porazili jsme 3x posílené Žabiny „B“ a loučili se právě vítězstvím nad Havířovem. "Před hráčkami smekám. Za jejich úsilí a oddanost basketbalu. Nejvíce snad před 39-letou Katkou Matějkovou, která dokázala celou sezonu stíhat rodinu, práci i basket, říká Dan Kurucz. 

Úspěch našich basketbalových žen je dostatečným důkazem, že lze i v našem malém městě hrát vrcholový basketbal. 

Pro hráčky mládežnických týmů BK Brandýs  jsme vytvořili vzory, nyní vědí, že když budou pořádně v žákyních a dorostenkách makat a pracovat, mají šanci hrát za "Áčko" 1. ligu žen. Je to  velký a zároveň splnitelný cíl jejich basketbalové kariéry.  Naše mladé holky, naše naděje, proč byste jednou nemohli hrát třeba jako Jana Maršíková, Katka Strossová, Katka Matějková, nebo  Veronika Martínková anebo třeba jako Ofir, Andy, Kačka, Klárka, Sába, Hanka, Bodlina, Ponďa nebo Leeza.

Sezónu odehráli:

Beruška(Kačka Matějková)

Leeza Burdgess

Jana Maršíková 

Ori(Kačka Strossová)

Sába Mlčkovská 

Ofir Lavy

Ponďa( Verča Pondělíčková)

Áďa Kynclová

Lucka Bolardtová

Klára Votrubová

Andy Ondroušková 

Kačka Votrubová

Verča Martínková 

Lucka Ceralová

Bodlina( Klára Bodláková)

Eliška Urbanová

Hanka Tomková

pondělí, 11 duben 2022 08:38

postup do final 4 !!!

Napsal(a)

BK Brandýs:BK Žabiny Brno "B"

Skóre: 73:66 (36:32)

Ve čtvrtfinálové sérii proti posílené rezervě BK Žabiny Brno "B" se nám povedl tzv. "SWEEP", tedy vítězství 3:0 na zápasy! Je na místě připomenout, že v základní části jsem s brněnským celkem dvakrát prohráli a tak jsme do soubojů o Final Four nešli jako favorité. V prvním zápase se nám povedl úvod a vítězství jsme drželi až do konce - 61:57. Druhý zápas pro nás dobře nezačal, jenže jsme to byli my, kdo měl větší vůli po vítězství a lepší kondici - 70:59.

Třetí zápas v Brně s výbornou diváckou kulisou ukázal naši týmovost a nezměrné nasazení všech hráček - 73:66. I ve třetím utkání jsme nastoupili v tradiční základní sestavě, tedy Ofir - Andy - Ori - Jana - Leeza a od začátku jsme vedli. Bohužel, už po 5 minutách si řekla o střídání naše kapitánka, která se stále potýká se zraněním v horní části těla, to byla první kritická chvíle pro náš tým. Postupně ji zastoupily Lůca B. a Bodlina, takže jsme tuto nepříjemnou situaci zvládli. Postupně se do hry zapojily všechny hráčky, Verča M., Lucka C., Beruška i sestry sestry "Votrubky" - Kačka s Klárkou. Před poločasem jsme se utrhli až na 33:20 a zdálo se, že by to mohlo být dobré... jenže jsme se trochu v obraně zatáhli a umožnili soupeřkám skórovat z delší vzdálenost. Kvůli uspěchanosti v zakončení se brňankám povedlo zrealizovat i pár rychlých protiútoků a poločasový stav byl znovu téměř vyrovnaný 36:32. Třetí část byla pro nás dost kritická, přestala se nám dařit střelba a soupeř se dotáhl a chvílemi šel i do vedení. Díky obrovskému úsilí v obraně jsme se před poslední částí udrželi o bodík vepředu - 52:51.. ještě štěstí, že na trojku Stloukalové dokázala v následném útoku odpovědět stejným způsobem Andy. V poslední čtvrtce jsme se na počátku dostali na 54:51, ale soupeř vzápětí opět snížil na rozdíl jediného bodu. Klíčovým košem se ukázala následná "drzá" trojka střídající Klárky V., která celému týmu vlila do žil sebevědomí a po těžkém koši Ofir jsme vedli už 59:53. Ovšem potom přišla skutečně tak trochu "infarktová" půlminuta: po zcela neuvěřitelné chybě rozhodčích, kteří odpískali Žabinám útočný faul ve cloně, ze které padla trojka, jež uznali! Skóre bylo rázem 59:56 a hned příští útok padla další trojka a bylo opět srovnáno. Právě v tuhle chvíli se ale projevila naše odhodlanost a vůle - Leezin "and one" po tvrdém podkošovém souboji nás definitivně nabudil a zvýšeným tlakem na koš jsme si vynutili další a další trestného hody, takže jsme do závěrečné minuty šli s vedením 71:64. Brněnské družstvo ještě zkusilo taktické fauly, ale zvrat již nebyl možný. Zkrátka jsme si výhru pohlídali.

Do zápasu nemohla zasáhnout Hanka T., Hanka má ale budoucnost před sebou a zcela ve svých rukou. Vedle našich domovských hráček oceňujeme i ty hostující. Daly do zápasu také maximum. O tom jak je náš tým lidsky propojen hovoří i například to, že hostující Lucka Bolardtová skončila svůj zápas ŽBL za Hradec na KP Brno v 17:40, a ihned z tohoto zápasu se za pomoci asistentky Jíti přemístila do Rosničky, aby nám pomohla přehrát domácí Žabiny. Na zápas také po vlastní ose dorazily naše zraněné hráčky Ponďa, Áďa i Sába, aby byly v tuhle důležitou chvíli s týmem.

Do historického Final Four postoupily tyto hráčky, které nosí na prsou znak BK Brandýs n.L.

Katka "Ori" Strossová (kap.)

Katka "Beruška" Matějková

Jana Maršíková

Leeza Burdgess

Sába Mlčkovská

Ofir Lavy

Verča "Ponďa" Pondělíčková

Áďa Kynclová

Klárka Votrubová

Andy Ondroušková

Lůca Bolardtová

....a naše skupina "mladých pušek" - věkově stále ještě dorostenky

Verča Martínková (2003)

Kačka Votrubová (2003)

Klára "Bodlina" Bodláková (2003)

Lucka Ceralová (2003)

Hanka Tomková (2004)

Eliška Urbanová (2004)

Body: Ondroušková 15; Burdgess 14; Lavy 13; Bolardtová 12; Ceralová 8; Bodláková 4; Votrubová Kl. 3; Maršíková a Votrubová Kat. po 2; Martínková, Strossová, Matějková.

čtvrtek, 31 březen 2022 14:53

po víkendu vedeme nad Žabinami 2:0

Napsal(a)
BK Brandýs:BK Žabiny Brno "B"
 
Skóre: 61:57 (33:19)
 
Po výborném 4. místě vybojovaném v základní části soutěže jsme narazili v play-off na 5.tým tabulky Žabiny Brno "B". V základní části se nám je nepodařilo porazit ani jednou. Navíc bylo "béčko" Žabin posíleno o několik hráček z A-týmu, v čele s Anežkou Kopeckou. Avšak první zápas play-off se hned od začátku vyvíjel v náš prospěch. Již v první čtvrtině jsme vedli 16:5 a soupeř po celou dobu jen dotahoval. Naší silnou stránkou byla velice dobrá obrana a hlavně výpomoc ze slabé strany. Celý tým hrál koncentrovaně, speciálně Ofir, Leeza, Andy a Beruška odehrály skvělý zápas.
 
Body: Lavy 14; Ondroušková 12; Bolardtová 8; Burdgess 7; Maršíková, Matějková a Martínková po 4; Votrubová Kat. a Votrubová Kl. po 3; Bodláková 2.
 
BK Brandýs:BK Žabiny Brno "B"
 
Skóre: 70:59 (32:27)
 
Ve druhém utkání proti Žabinám jsme nezačali dobře a taky nás trochu trápila střelecká potence z podkoše. To se však ve druhé čtvrtině zlepšilo a šli jsme do vedení. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, ve třetí čtvrtině se soupeři podařilo dotáhnout bodové manko a šel i do vedení. V poslední desetiminutovce jsme se ale doslova do soupeřek zakousli a v maximálním nasazení dotáhli zápas ke zdárnému konci a vyhráli rozdílem 11ti bodů. Skvělý výkon předvedly především Jana Maršíková, která při obraně Kopecké dokázala ještě dosáhnout na 12 bodů, Kačka Votrubová na rozehrávce a obě naše hostující Lucie Ceralová a Andy Ondroušková. Standardně vysoký výkon předvedla Kateřina Matějková.
 
Body: Ceralová 19; Ondroušková 13; Maršíková 12; Votrubová Kat. 8; Lavy 7; Burdgess 5; Bodláková, Strossová a Kynclová po 2.
 
Do Brna si tedy vezeme nadějné vedení 2:0 na zápasy. Série se hraje na 3 vítězná utkání.
 
 
 
úterý, 15 březen 2022 15:17

4.místo v tabulce!

Napsal(a)
BK Brandýs:Sokol Nusle
 
Skóre: 81:59 (47:35)
 
O víkendu jsme odehráli poslední 2 zápasy základní části. V sobotu jsme odehráli zápas proti pražským Nuslím, proti kterým jsme již 2x vyhráli (1x v ČP), tudíž jsme věděli, co od nich čekat. Průběh zápasu se vyvíjel lépe pro nás, až na jedno menší zaváhání ve 2. čtvrtině. Nejvíce se prosadila Leeza Burdgess, která měla double-double (26 bodů + 15 doskoků) a Ofir Lavy, která si připsala 18 bodů a úctyhodných 9 asistencí.
 
Body: Burdgess 26; Lavy 18; Votrubová Kl. 8; Bodláková 7; Maršíková a Ceralová po 6; Strossová 5; Votrubová Kat. 3; Matějková 2.
 
BK Brandýs:BC Benešov
 
Skóre: 72:38 (31:15)
 
V nedělním zápase jsme si zahráli proti předposlednímu týmu v tabulce, kterým je Benešov. Zápas byl od začátku až do konce v našich rukách.
 
 Body: Burdgess 20; Bodláková 12; Maršíková 10; Tomková a Kynclová po 7; Martínková 6; Matějková 4; Votrubová Kl. 3; Lavy 2; Strossová 1.
 
 V základní části tak končíme na krásném čtvrtém místě a v play-off nás čeká soupeř BK Žabiny Brno.
 
 
 
 
 
 
 
čtvrtek, 10 březen 2022 10:19

chybělo štěstí

Napsal(a)

BK Brandýs:BK Žabiny Brno "B"

Skóre: 60:61 (30:33)

V pondělí opět přišel na řadu další z odložených zápasů, tentokrát proti Žabinám Brno "B". U tohoto týmu většinou záleží na tom, v jaké přijedou sestavě. Do Brandýsa sice přijely pouze v 7 hráčkách a bez jejich největších opor, i přesto se jim ale podařilo být na konci šťastnějším týmem. Vyrovnaný zápas po celou dobu můžeme vidět z jednotlivých čtvrtinových skóre 15:15, 30:33, 44:47. Skvělý výkon předvedla Klára Bodláková alias Bodlina, která nasázela Žabinám 23 bodů. Avšak ani toto nepomohlo k naší výhře.

Body: Bodláková 23; Burdgess 13; Maršíková 6; Strossová, Martínková a Votrubová Kl. po 4; Lavy 3; Matějková 2; Ceralová 1.

čtvrtek, 03 březen 2022 14:30

prohra s lídrem tabulky

Napsal(a)

BK Brandýs:USK Praha "B"

Skóre: 38:72 (20:34)

V úterý jsme dohrávali odložený zápas proti tabulkovému lídru USK Praha "B". Věděli jsme, že to bude velmi těžký zápas a to se později také ukázalo. Hra USK, který měl ve svém kádru 4 euroligové hráčky byla velice tvrdá a my jsme se museli potýkat s velkým tlakem na útočné polovině. K volným střelám jsme se dostávali velmi obtížně, a když už se nějaká vyskytla, nebyla proměněna. Velice dobrý výkon podala Kateřina Matějková alias Beruška.

Body: Matějková 9; Martínková 7; Burdgess 6; Maršíková 5; Tomková 4; Bodláková 3; Votrubová Kat. a Lavy po 2.

Strana 1 z 3

PARTNEŘI

         
 
 
       
       Explast  


 

 

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.

Ok