pondělí, 07 únor 2022 13:18

Výsledkový servis 5.2.-6.2.2022

První únorový víkend byl ve znamení tepla, větru, srážek, a hlavně pololetních a jarních prázdnin, které ode dneška probíhají v našem městě. Snad deset dní volna uklidní covidovou situaci a žáci se vrátí do lavic přeci jen do lepšího období, kdy bude méně karantén, izolací i absentujících učitelů. Od basketu si tedy na chvíli odpočineme, ale ne na dlouho a ne úplně.

Zrak celého svět, a nejen toho sportovního, byl a bude upřen následujících čtrnáct dní do Pekingu, kde budou probíhat zimní olympijské hry. Konají se pod vlivem covidové pandemie za přísných hygienických opatření a testuje se všude, kde se dá a někdy je toho až moc. Snad je to naposledy i bez diváků, a tak si ZOH užijeme alespoň v televizi. ČR asi nemůže očekávat medailové žně jako v minulosti, hvězdy minulosti pomalu končí a mladí je zatím neumějí v plné míře nahradit, ale třeba se dočkáme nějakých překvapení, o které nebývá na ZOH nouze. Škoda, že o víkendu utekla medaile Martině Sáblíkové, nebylo k ní daleko. Ale další medailová želízka teprve dostanou šanci a je dobře, že se na olympiádu probojovaly i naše hokejistky a zatím si nevedou vůbec špatně.

O víkendu se rozjela i fotbalová liga. V prvním jarním kole zaváhala obě pražská „S“, čehož využila Plzeň a je v čele. V příštím kole přivítá v Budějovicích nevýrazná Sparta právě Plzeň a souboj o čelo tabulky bude velmi vyrovnaný a fotbaloví fandové se mají na co těšit. Snad bude moci být v ochozech více fandů než doposud povolená tisícovka.

Jarní prázdniny způsobily, že mládežnická družstva do mistrovských bojů zasáhla jen v pracovních dnech a o víkendu hrály jen dospělé týmy.

Muži „A“ odehráli své mistrovské partie na sever od Polabí s týmy s úplně jiných tabulkových pólů. V sobotu v Liberci oslabení hosté /Ornst, Kačer, Hartig/ drželi krok s lídrem soutěže jen úvodní půli, pak jim došly síly a zvlhl střelecký prach, což se odrazilo v konečném rozdílu ve skóre činící čtyřicet bodů. V neděli proti Mladé Boleslavi „A“ nenadchlo, ale získalo povinnou výhru a ta jim teoreticky zajistila udržení druholigové soutěže. Jasné to ještě není, ale naděje se hodně přiblížila.

Muži "A": 2. liga

BA Lynx Liberec - BK Brandýs n.L.   95:51 (38:27)

Body: Kejmar 11, Horák 10, Tomášek 7, Čeněk, Snop a Brezovák po 6, Kratochvíl 5

AŠ Mladá Boleslav - BK Brandýs n.L.   61:77 (31:44)

Body: Kratochvíl 22, Horák 14, Kejmar 10, Brezovák 8, Čeněk, Snop a Kačer po 7, Hrdina 2

Ženy „B“: Středočeská basketbalová liga

TJ Sokol Kladno - BK Brandýs n.L. "B"         64:43 (37:23)

Body:  Huláková 11, Klanicová 8, Procházková L. 7, Borlová 6, Walterová 5, Nergerová a Urbanová 3

BK Kralupy Junior - BK Brandýs n.L. "B"         54:39 (28:21)

Body:Babováková 11, Klanicová a Nergerová 7, Borlová 6, Walterová 5, Urbanová 2 Procházková L. 1

Celostátní liga U17G kadetky

Sokol H. Počernice - BK Brandýs n.L.        69:44 (35:28)

Body: Kohoutková 11, Antošová 10, Hyklová a Martínková po 5, Alešová 4, Nergerová, Pfafová, Janáková a Kučerová po 2, Šandová 1

Mladší minižáci U12 – Kvalifikace o Národní finále

Po pátečním zápase v Nymburce nastoupili naši kluci proti stejnému soupeři doma v Brandýse. Začátek zápasu vyšel lépe hostům. Po 1.čtvrtině hosté vedli o 10 bodů zásluhou hráče Bendy, který nastřílel 17 bodů. Ve druhé čtvrtině začali naši kluci náskok soupeře stahovat. Projevila se naše výšková převaha pod košem. Výsledkem toho bylo naše vedení o poločase o 4 body. Do druhého poločasu Nymburk protočil základní pětky. Klukům z naši první pětky se začalo dařit a výrazně navýšili náš náskok o 27 bodů. V poslední čtvrtině už soupeř nedokázal reagovat a kluci s přehledem utkání dohráli a náskok ještě navýšili.

BK Brandýs n.L. – BA Nymburk     95:57 (43:39)

Body: Hlaváček T. 23, Hykel 19, Šnábl a Kubelka 12, Kalfus 10, Osman 8, Říhout 4, Roškota 3, Schwan a Dvořák 2