úterý, 20 prosinec 2022 13:20

Výsledkový servis 17.-18.12.2022

Poslední předvánoční sobota a neděle bývá spíše ve znamení horečných vánočních příprav, nákupů dárků, pečení a dalších věcí spojených se slůvky Vánoce, tradice, stromeček, Ježíšek, kapři, cukroví, vánočka a mnoha dalších symbolů těch nejkrásnějších svátků v roce. Přiznejme si, že basket jde trochu stranou a myslíme na jiné věci než na oranžový basketbalový míč. Nebývá to často, ale ke konci roku to je častěji než jindy. Dlouho jsme měli naději na bílé a mrazivé Vánoce, ale aktuální předpověď nám tuto naději zhatila a vypadá to na klasické teplé a blátivé polabské prožití Vánoc, tedy v klasickém formátu, i když i ty mají své kouzlo, pokud se celá rodina sejde u jednoho stolu a všichni se mají rádi.

V politice se všechno točí kolem prezidentských voleb, jejichž první kolo se koná hned ve druhém lednovém víkendu. Všude se zveřejňují průzkumy, média představují jednotlivé kandidáty a jejich představy o prezidentském spravování země. Mě by ani nevadilo, kdyby naší prezidentkou byla žena, čímž naznačuji mnohé. Uvidíme, jak to dopadne a věřme, že třídenní vánoční a novoroční volno nenaruší nějaká politická aféra. Stejně tak by mohlo dojít alespoň k dočasnému příměří v ukrajinsko-ruském konfliktu.

Sportovním událostem naposledy dominoval fotbalový šampionát v Kataru, jehož důstojným ukončením bylo parádní finále mezi Argentinou a Francií. Nabídl kvalitní fotbalovou podívanou, které vévodil Messi a Mbapé. Většina fotbalových fandů v Evropě fandila Francii a Messimu, takže jim nakonec prvenství Argentiny ani tolik nevadilo a brali ho, obzvláště když v zápase padlo šest gólů s penaltovým rozluštěním. Krásný zážitek, ale už se těším na ligové boje především v Premiér league.

V basketbalu jsme se dočkali klasického víkendu ve vrcholovém provedení. Nymburk opět zaváhal v lize a jeho čtvrtá porážka v řadě naznačuje, že jeho dlouholetá nadvláda by mohl být letos u konce. Do vrcholového basketbalu se o víkendu vrátila Kateřina Elhotová /Suchanová/, tentokráte však v dresu pražské Slávie. Že basketbal nezapomněla svědčí jejich 22 bodů proti KP Brno.Výjimečný zápas sehrál i Nikola Jokič v dresu Colorada, jeho triple- double měl hodnotu 40 bodů, 27 doskoků a 10 asistencí. Lepších statistik dosáhl jen Wilt Chamberlein v roce 1968.

Ve výkonnostním basketbalu se toho tolik neodehrálo, spíše jsem se věnovali vánočním tradicím a oslavám. V pátek se byli veteráni pozdravit se svým kamarádem Jirkou Zemanem na jeho hrobě, aby dokázali, že na něho nemohou zapomenout. Poté na něj šli zavzpomínat do Adrie. Mnoho hráčů se také podílelo na organizaci a technickém zabezpečení turnaje regionálních výběrů chlapců U14, který se do Brandýsa vrátil po tříleté covidové odmlce. Bohužel, středočeský výběr, jehož barvy hájili i naši hráči, skonči poslední.

Výsledky posledního hracího víkendu 2022 nás potěšily, protože jsme ve všech čtyřech kláních uspěli a zejména postup na MČR mixů U11 nás velmi těší a klukům, holkám i trenérům gratulujeme a přejeme jim, aby na přelomu dubna a května v Litomyšli uspěli.

Všem našim příznivcům přejeme hezké Vánoce a příjemný rok 2023!!!!

Nadregionální liga starší žákyně U15G

BK Brandýs n.L. - BC Wizards Újezd nad Lesy                    48:34 (13:28)

Body: Simandlová 14, Škorpilová 9, Waitzmanová 8, Ouředníčková a Helisová po 6, Honalová 4, Kubíčková 1

BC Wizards Újezd nad Lesy - BK Brandýs n.L.                     27:65 (14:30)

Body: Honalová a Waitzmanová po 12, Simandlová 9, Ouředníčková, Hájková a Helisová po 8, Škorpilová a Průchová po 4

Kvalifikace o NF U11 mix

O víkendu nás čekala kvalifikace o NF mixů, do které se společně s námi přihlásil i Benešov. V pátek absolvovali kluci a holky jediný společný trénink před hracím víkendem. K tomu se přidali nemoci a tím pádem absence hráčů nominovaných na víkend, děkujeme tedy Matymu a Felixovi, kteří na poslední chvíli doplnili tým na obě utkání a mají velké zásluhy na obou vítězstvích a postupu na NF.

V sobotu nás pak čekalo první utkání na domácí palubovce. Od začátku zápasu jsme byli ve vedení, které jsme si naštěstí udrželi až do samotného konce a vyšli tak ze zápasu vítězně.

V neděli jsme pak odjeli do Benešova na druhé kvalifikační utkání. Začátek zápasu byl velmi rozpačitý, jako velké mínus vidíme to, že zápas pískali dva benešovští rozhodčí, podle čehož také celý zápas, a hlavně první poločas, vypadal. Perlička toho všeho byla, když nám pan rozhodčí přišel 17 vteřin před koncem prvního poločasu říct, že vedeme, tak že na ně bude mírnější. Podotýkáme, že v tu dobu to bylo pouze o 4 body. Naštěstí jsme se v druhém poločase díky lepšímu týmovému výkonu, a hlavně výkonu Felixe a Matyho, dostali do značného vedení, které jsme již udrželi po zbytek zápasu.

BK Brandýs n.L.  mix – BC Benešov                    67:26 (33:20)

Body: Hlaváček 36, Sibera 10, Hartiník 7, Mozolová 3, Borovičková E, Pečenka, Libertin, Urbánek a Martinek 2, Vašínová 1

BC Benešov – BK Brandýs n.L. mix                    30:65 (22:30)

Body: Hlaváček 26, Pečenka 21, Sibera 8, Libertin 6, Borovičková E a Bartík 2