Menu
pondělí, 18 prosinec 2023 14:17

Výsledkový servis BK Brandýs n.L. ze zápasů hraných 15.- 17.12. 2023

Poslední basketbalový víkend roku 2023 je za námi a my se můžeme věnovat vánočním tradicím, dárkům a něčemu trochu jinému, než je basketbal. Přestože na chvilku basketbal opustíme, určitě na něj nepřestaneme myslet. Alespoň v hlavách budeme určitě driblovat a spřádat plány na druhou polovinu sezóny 2023/2024. V tom jsme my basketbalisté nenapravitelní, na jednu stranu si chceme odpočinout od oranžového míče, na druhou stranu se od něj nedokážeme úplně odpoutat. Určitě i mnoho dárku pod stromečkem se nějakým způsobem bude k basketbalu vázat. Někdy více, někdy méně, ale určitě tam nějaký basketbalový dárek bude, pokud ne budeme zklamaní. Ale já myslím, že basketbalový Ježíšek na Vás nezapomene, stejně jako vy nezapomenete na basket během těch několika volných dní.

V posledním mistrovském víkendu bylo odehráno devět utkání s bilancí tří výher a šesti porážek. Poprvé vyhráli v sezóně junioři, ale se záchranou to nebudou mít jednoduché. Cennou výhru získalo i „B“ žen v Českém Brodě.

Jaký tedy byl ten basketbalový rok 2023?

Já myslím, že dobrý, hodně dobrý. Je nás čím dál více, což je dobře, hodně dobře. V soutěžích nás reprezentuje 19 družstev a máme zastoupení téměř ve všech kategoriích, chlapeckých i dívčích. Vedle toho máme k dispozici i přípravky u kterých chápeme, že jsou zdrojem našich budoucích úspěchů. Ano, ne všechny ročníky se úplně povedou a někdy se nám nedaří tak, jak bychom si přáli, ale snažíme se, aby podobných výpadků bylo co nejméně. Jsem také rád, že jsme mohli posílit i naše trenérské řady o zvučná jména. Mám na mysli, především Renátu Březinovou a Jirku Havrana a postupně zapojujeme i mladé trenéry, což nás těší dvojnásobně. Dnes se o naše družstva stará 28 koučů. Úspěšně se nám podařilo zapojit Honzu Devátého, o kterém se dnes hovoří jako o brandýském trenérovi, za což jsem velmi rád. Podařilo se nám také zvolit nové vedení klubu, čímž jsme splnili přání mnoha našich členů. Stal jsem se tedy předsedou oficiálně a stojí přede mnou nelehký úkol v podobě naplnění téměř pětimilionového rozpočtu BK Brandýs n.L., a věřím, že se to podaří. Těší mě, že máme i mistry republiky v kategorii U11 mix, což je důkaz toho, že to s mládeží děláme dobře. Kvalitně spolupracujeme se školou, kde umíme využít potenciál k tomu, abychom dokázali získat úspěchy v jNBA /1 x zlato, 2 x stříbro, 1 x bronz/. Spolupráce se školou si velmi vážíme a jsme rádi, že tu je basketbal vnímán jako další předmět. Vedle vlastních sportovních úspěchů jsme také skvělými pořadateli, o čemž svědčí skvělé akce jako Brandýský pohár, kempy, MČR, turnaje RV a mnoho dalších. Ve spolupráci se Sportcentrem se nám to daří a můžeme směle prohlásit, že Brandýs n.L.- Stará Boleslav je basketbalové město. K tomu určitě přispěla i skutečnost, že ženy DSK Brandýs si vybojovaly účast v nejvyšší ženské soutěži a tým rozhodně patří k velké basketbalové rodině a jsem za něj rádi, protože naše mládež má nové basketbalové vzory a některé hráčky mohou být využity v našem kluby i jako trenérky, což se už částečně děje.

Radost nám trochu kalí konec roku, kdy nás opustila řada basketbalových legend jako Hanka Bendová, Jana Svobodová, Vašek Beránek nebo Olda Frank. Je to velká ztráta pro náš klub, snad se s nimi setkáme v basketbalovém nebi, kde je už poměrně velká konkurence.

Co nás čeká v roce 2024?

Snad mnoho výher, úspěchů a kvalitního basketbalu. Problém budeme mít zřejmě s tréninkovými podmínkami ve škole, kde se chystá rozsáhlá rekonstrukce. Někdy však musí být hůře, aby potom bylo lépe, věřím, že si s tím poradíme a škola dostane i nový kabát včetně tréninkových prostor a požadovaného zázemí. Snad to zvládneme. Možná se to dotkne i

organizace BP 2024, kde trochu tápeme. Kempy a všechno ostatní by však mělo proběhnout standardně. Čeká nás i pořádání Festivalu U12 a řada dalších akcí. V září by měla být otevřena i nová sportovní hala ZŠ Palachova, což je pro nás výzvou, abychom ze školy udělaly další basketbalovou Mekku, protože hala si o to říká a podmínky by tam měly být výborné. Uvidíme kolik prostoru tam basketbal dostane, protože je jasné, že se musíme podělit s ostatními subjekty ve městě, což plně chápeme a rozhodně se chceme domluvit. Snad se nám podaří pohnout i se streetbalovým hřištěm u Sportcentra, což by také byla vítaná basketbalová pomoc. Věřme, že nás čeká příjemný basketbalový rok a nic nás výrazně nezaskočí.

Přejme si tedy hodně zdraví a basketbalových úspěchů!!!!        

 

Středočeská basketbalová liga ženy

Neděle 17.12.2023

BK Slavoj Český Brod - BK Brandýs n.L. "B"                      47:49 (11:22, 28:32, 33:45)

Body: Derflerová 9, Borlová a Nergerová 8, Holovská 6, Procházková a Urbanová  5, Hvězdová 4, Marečková a Pfafová 2

 

Celostátní liga U19B junioři

Úterý 12.12.2023

BK Brandýs n.L. – BK Lions Jindřichův Hradec      86:66 (14:15, 41:29, 67:49)

Body: Štejer 20, Kovář 15, Řebíček 14, Vejdovec 14, Hlushko 5, Kejmar 4, Petrenko a Vaverka 2

Čtvrtek 14.12.2023

 BK Brandýs n.L. – BC Kolín                                        66:100 (10:28, 32:48, 50:75)

Body: Vejdovec 25, Kejmar 13, Kovář 12, Štajer 9, Petrenko 5, Lukeš a Vaverka 1

Neděle 17.12.2023

BK NAPOS Vysoká n.L. – BK Brandýs n.L.                72:62 (33:10, 41:29, 53:41)

Body:

Celostátní liga U19G juniorky

Sobota 16.12.2023

BK Brandýs n.L. - BSK TJ Jičín         45:78 (12:23, 26:44, 35:63)

Body: Hyklová a Kohoutková po 8, Kučerová a Šandová po 7, Antošová 6, Mrázová 5, Janáková 4

 Neděle 17.12.2023

BK Brandýs n.L. - ŠBK Sadská          36:74 (4:20, 18:36, 23:55)

Body: Martínková 10, Kučerová 8, Hyklová, Mrázová a Šandová po 4, Antošová, Kohoutková a Janáková po 2

 

Celostátní liga U17G kadetky

Úterý 12.12.2023

Pandy Čelákovice - BK Brandýs n.L.     55:60 (11:19, 23:31, 48:548)

Body: Rozumová 21, Hájková 10, Pfafová 8, Vaverková 7, Němcová 5, Bláhová a Průchová po 4, Princová 1

 

Autor: Petr Čeněk

Číst 147 krát Naposledy změněno sobota, 30 prosinec 2023 20:30

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.

Ok