úterý, 06 únor 2024 11:43

Výsledkový servis BK Brandýs n.L. ze zápasů hraných 3.- 4.2. 2024

Tak tu máme dlouho avizovaný únor, nejkratší ze všech měsíců roku. Ten bude mít sice letos o jeden den více, ale i tak je se svými 29 dny nejkratším dnem roku, i když je přestupný rok, což je pro nás sportovce synonymem pro konání letních sportovních olympijských her. Druhý měsíc roku začal poměrně teplým a větrným počasím, což na začátku února určitě není příliš ideální, zejména pro ty, kteří začínají s jarními prázdninami. Poměrně jarní teploty nesvědčí, ani pořadatelům zimních sportovních akcí, zejména těch spojených se sněhem. Zrušena musela být tradiční Jizerská padesátka a velké problémy budou mít ve Vysočině aréně, kde ve středu začíná MS v biatlonu. Asi se to nějak zvládne, ale zimní kulisa by tomuto podniku určitě slušela více než pouhý sněhový pás se zeleným okolím v pozadí.

Minulý týden se rozdávalo pololetní vysvědčení a snad to pro basketbalisty dopadlo dobře a jejich studijní výsledky neohrozí jejich účast na tréninku. Jinak se toho moc nového neodehrálo, zejména pokud se týče politických a společenských událostí. Příští víkend se ve městě uskuteční Masopust, tak snad se vydaří a před velikonočním půstem si ho všichni užijí. Ale všechno toto veselí a zvyky směřují k tomu, že se se zimou pomalu, ale jistě loučíme, a tu nejdelší část jejího panování máme již za sebou, i když na jaro si ještě asi chvíli počkáme, i když kdo ví….

Ze sportovních událostí byl zrak sportovních příznivců upřen do Tábora, kde se na břehu Lužnice konalo MS v cyklokrosu. Po hubenějších letech jsme získali dvě medaile, což je jistě kvalitní odměna pro organizátory i povzbuzení do dalších let, kde by se mohlo blýskat na lepší časy. Slušně si vedla na prkně Eva Adamczyková a v gruzínských horách obsadila 2. a 5. místo. Body za tato umístění Evu vrátily do čela světového poháru, a tak ani pozdější nástup do sezóny kvůli tanečním povinnostem tolik nevadí. Překvapením je umístění skokana Koudelky ve SP ve skocích na lyžích. Pozice na 9. místě je famózní a dává nám čuchnout ke slavné minulosti této populární sportovní disciplíny. Bohužel je Koudelka se svými výkony hodně osamocen, ale i tak to může znamenat odraz od hlubokého skokanského dna.

Pohled do kalendáře nám ukazuje, že do meteorologického jara je ještě daleko, ale to fotbalové začne již příští víkend a soupeření o titul mezi Spartou a Slávii tedy dostane nový rozměr nejen na trávnících, ale i v hospodách. Fotbaloví příznivci se určitě nemohou dočkat.

Pokud se týče basketbalu tak máme za sebou poměrně chudý odpočinkový víkend, kdy se díky pololetním prázdninám hrála jen hrstka utkání především vrcholového basketbalu. V něm v mužském basketbale zaujala výhra Děčína v Opavě a v ženské nejvyšší soutěži potěšil výkon DSK Brandýs, který doma odehrál slušnou partii proti pražské Slovance a čtvrtá výhra v ŽBL jim může hodně pomoci v udržení ŽBL. Utkání sledovala zcela zaplněná hala Sportcentra a diváci byli šestým domácím hráčem. Do konce základní části ještě zbývají tři zápasy, vesměs proti obrovským favoritům, USK, Slávii a Žabinám. Přesto věřím, že tito soupeři přitáhnou do hlediště mnoho fanoušků a holky se porvou o čestný výsledek. Doma se hraje 14.2. 2024 s USK a o dva dny později se Slávii.

Pokud se týče výsledků týmů BK Brandýs n.L., tak ty nebyly příliš oslnivé a všech sedm zápasů jsme prohráli, i když velmi těsně.  Ve světle těchto výsledků si můžeme připomenout významné životní jubileum Evy Antošové, pro život, trénování a fungování klubu zcela výjimečné osobnosti a nebojím se říci klubové legendy, bez ní bychom nebyli tam, kde jsme. A zisk republikové bronzové medaile z ligy U20B, který byl v sobotu důstojně připomenut je dodnes jedním z největších úspěchů v historii brandýského basketbalu. Evě přejeme do dalších let mnoho úspěchů a hodně zdraví.

Extraliga U14M mladší žáci

Kluci v extraligové dohrávce až po obrovském boji podlehli bronzovým medailistům z loňského MČR ročníku 2010.

Čtvrtek 01.02.2024

BK Brandýs n.L. „A“ – SK-UP BCM Olomouc         44:54 (11:7, 22:26, 33:42)

Body: Hlaváček T. 12, Šnábl 10, Osman 7, Dvořák 6, Bělohradský 4, Řihout 3, Karel 2

Nadregionální liga U14M mladší žáci

V odloženém utkání si kluci na palubovce soupeře zahráli vyrovnané utkání s druhým týmem soutěže.

Čtvrtek 01.02.2024

BA Tygři Louny - BK Brandýs n.L. „B“                   46:42 (4:11, 23:20, 34:26)

Body: Kubelka 8, Pečenka 7, Kozel 6, Hlaváček F., Roškota a Šťastný  5, Hykel 4, Tasdemir 2

Extraliga U14Ž mladší žákyně