pondělí, 21 září 2020 13:22

Výsledkový servis 19.-20.9.2020

Léto pomalu končí, i když venkovní teploty jsou stálé poměrně vysoké a také sluneční paprsky nám přejí. Konec léta je spjat se zahájením basketbalové sezóny. Ta se o víkendu rozjela naplno, ale je otázkou, jak dlouhou se basket bude hrát vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci. Koronavir a především karanténní opatření s ním spojená, odložila o víkendu řadu utkání po celém Česku, ale hrálo se, a to je nejdůležitější. Snad se bude hrát i nadále a nejistá sezóna se dohraje.

Již o víkendu musely kadetky odložit své ligové zápasy neb měly sedm hráček v karanténě. I tak brandýské celky odehrály jedenáct utkání s šesti výhrami a pěti porážkami. Odehrán byl i 23. ročník „Brandýského poháru“, i když jen za účasti šesti družstev v kategorii „U11“. I za to můžeme být v současné době rádi. Snad to v červnu bude již lepší a bude to klasický turnaj se vším všudy.

Muži „A“ kvůli úpravě termínové listiny zahájili II. ligu mužů nezvykle brzy v Liberci a Mladé Boleslavi. K oboum zápasům odcestovali v poměrně okleštěné sestavě, bez sokolských posil a dalších hráčů, což bylo hlavní příčinou dvou porážek o dvacet bodů. Snad se za čtrnáct dní sejdou v kvalitnější sestavě a budou bodovat doma proti Třebíčí a Žďáru.

Také ženy nezahájily premiéru v I.lize výhrou. V sobotu v Pečkách prohrály rozdílem jediného bodu, když dotahovaly dvacetibodové vedení domácích. Mocný finiš hostí však přišel trochu pozdě, ale i tak si holky zaslouží pochvalu za to, že bojovaly do poslední sekundy a žádný míč nebyl ztracen. Chyběl jediný útok. Za dva týdny budou potřeba výhry proti rezervám KP Brno a Žabin.

Muži „B“ se představili na domácí palubovce proti týmu z Českého Brodu. Krok se soupeřem drželi pouze v první půlce, ale potom jim zvlhnul střelecký prach

Kadeti odstartovali více než dobře svou účast v lize „U17“ dvěma přesvědčivými výhrami o 30 bodů na žhavých východočeských palubovkách v Pardubicích a Holicích. Po dvou kolech dokonce vedou svou skupinu.

Mladší žáci se v prvních dvou kolech představili v pražských halách na Vyšehradě a Kbelích. Oba zápasy zcela jasně ovládli, i když k optimu měl jejich výkon daleko, možná i proto, že scházela řada produktivních hráčů.

Mladší minižákyně „U12“ zahájily sezónu dvěma jasnými domácími výhrami o 40 bodů nad Příbramí.

Tradiční Brandýský pohár se o víkendu odehrál ve zmenšeném formátu pro kategorii U11B. Vzhledem k věkové struktuře účastníků (dva týmy byly U11, čtyři U12) však byla nakonec vyhlášena i kategorie Open U12 pro absolutního vítěze. Bez ohledu na věkový handicap brandýští kluci U11 odehráli vyrovnané finále dvou neporažených proti Nymburku U12. Kluci ve finále vyhráli třetí a čtvrtou čtvrtinu a skvěle reprezentovali náš klub. Po zásluze zvítězili v kategorii U11, když podlehli právě jenom Nymburku, vítězi kategorie Open U12. Do All stars turnaje se z BK Brandýs probojovali Tadeáš Hlaváček a Eduard Walter, nejužitečnějším hráčem turnaje byl vyhlášen Jonáš Šnábl.

Borcem víkendu: jsou kadeti za dvě hladké výhry v lize „U17“.

Všimli jsme si, že celá sezóna je v ohrožení. Vše bude asi závislé na tom, zdali budou fungovat školy, což je nejen pro basketbal klíčové. Musíme však všichni udělat maximu proto, aby se odehrálo co nejvíce utkání a basketbal se mohl hrát. Čím více zápasů, tím lépe. Politici by se také měli zamyslet, jak to bude s karanténou, ta ničí sport i školy více než vlastní covid. Pravidla jsou hodně nejasná, někdy i nesmyslná a nelogická a často mají obrovské časové zpoždění.

Za povšimnutí stojí zastoupení naší mládežnické trenérky Radky Šimonové v posledním kole pilotního kurzu COACH 4 FUTURE zastřešený ČBF, který byl v neděli zakončen v Jičíně. Vybraní trenéři z koutů celé ČR celý víkend společně pracovali aktivně na několika tréninkových blocích a vzájemně si tak předávali své zkušenosti v praxi. Věříme, že Radce se podaří šířit principy babybasketu a minibasketbalu i u nás v klubu a její časová investice do vzdělávání se jí vrátí.

Muži “A” – I. liga

BA LYNX Liberec : BK Brandýs n.L. “A” 86:67 (57:37)

Body: Čeněk 24, Ornst 19, Brezovák 13, Pěkný 5, Hrdina a Snop 3

AŠ Mladá Boleslav - BK Brandýs n.L. “A” 64:48 (36:21)

Body: Ornst 19, Horák a Pěkný 8, Čeněk 4, Brezovák a Snop 2, Hrdina 1

Ženy “A” – I. liga

TJ Sokol Pečky : BK Brandýs n.L. “A” 83:82 (43:31)

Body: Ondroušková 22, Lavy 15, Strossová 11, Bodláková 10, Stephens 8, Maršíková 7, Kynclová a Rybová po 4, Votrubová Kat. 1

USK Praha - BK Brandýs n.L. “A” 84:43 (47:25)

Body: Ondroušková 11, Lavy 6, Stephens 6, Kynclová 5, Martínková a Bodláková po 4, Strossová 3, Matějková a Maršíková po 2

Muži "B" - Středečeská liga mužů

BK Brandýs n.L. "B" - Slavoj Český Brod 47:65 (30:31)

Body: Goliáš 12, Hrabý 10, Birkuš T. 9, Rožka 6, Čajka 5, Dvořák a Birkuš P. po 2, Alfery 1

Nadregionální liga U17 kadeti

Tesla Pardubice - BK Brandýs n.L. 55:88

Body: Kejmar L. 18, Kubelka 18, Borl 16, Beneš 10, Švejnoha 8, Bartoška 7, Pilný 4, Žiško 4, Fijala 3.

BVK Holice - BK Brandýs 68:89 (34:54)

Body: Kejmar L. 16, Beneš 15, Borl 14, Žiško 13, Kubelka 12, Švejnoha 8, Bartoška 6, Fijala 3, Pilný 2.

Žákovská liga U14B mladší žáci

Sokol Vyšehrad - BK Brandýs n.L. 24:124 (12:71)

Body: Holubec 26, Vlček 25, Bodlák 23, Stieber 20, Martins 12, Horák 6, Richter, Řebíček a Holub po 4

TJ Sokol Kbely - BK Brandýs n.L. 28:104 (13:61)